UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
19 март 2013
Мислења
2.536
Поени од реакции
3.592
Никад нема да дае гол хааааа
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Клета уста си. :icon_lol:
хахааххаахха мора каква клета уста, овој е проклет играч два гола му поништија :pos: :pos: :pos:
све му ебам хаахахахахаххааххахаахах
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.912
Поени од реакции
11.527
А и селекторот на Белгија какво радување удри... :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Продолжение - додека Белгија не дај гол или ? :pos:

Ме падна за 3+ Мамето да му го ебам :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Ок ајде сеа озбилно - Белгија изгуби, тапа се ова она, ок све тоа точно ама

Словачка :cuc:

Првото полувреме особено. Штета што се решија да идат фул одбрана во второ (не можам да ги обвинам), ама па среќа што Белгија беа срање во второ за нив.
Би било интересно да стигнат далеку, ме купија целосно со партијава, секоја чест :cuc:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.925
Поени од реакции
3.484
Не ме изненади. Сите ја ставаа Словачка последна, ама како играа во последниве неколку утакмици знаев дека ќе изненадат (плус сега една од Романија или Словачка сигурно оди понатаму, а може и двете). Вака борбено би сакал и ние да играме. Да трчаме за секоја топка, без разлика со кого играме. Браво за Словачка! Можат и први да бидат во групата.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
те ја ставаа Словачка последна, ама како играа во последниве неколку утакмици знаев дека ќе изненадат
Интересно ми е што тренер им е Франческо Калзона ,кој ги водеше Наполи .
Интересен тренд и тоа многу добар се покажа во последно време со странски тренер да се води национална селекција .
Со Италијанецов почнаа и водат уште добра насока , во меѓувреме и Наполи го менаџираше .
Грузија,Турција,Албанија,Словачка , не знам уште кој , сите се со странски тренери .
Можеби,Македонија е време , исто , зар не ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.421
Поени од реакции
109.183
Ок ајде сеа озбилно - Белгија изгуби, тапа се ова она, ок све тоа точно ама

Словачка :cuc:

Првото полувреме особено. Штета што се решија да идат фул одбрана во второ (не можам да ги обвинам), ама па среќа што Белгија беа срање во второ за нив.
Би било интересно да стигнат далеку, ме купија целосно со партијава, секоја чест :cuc:
Најозбилно. Ни малку не се добри Словачка како што мислиш и како што денес Белгија изигра слабо. А, и таква Белгија имаше барем 5 мртви зицери и 2 пати ВАР им поништи гол. Не сакам да им одземам ништо, стварно одиграа добро дечките ама тоа е затоа што Белгија им дозволи да одиграат така со својата летаргичност. Не знам дали виде на крај, бркаат 0-1 и мислам Лукебакио тргна да нафрла, во 16ник ниту еден играч на Белгија, како да водат 6-0 и да чекаат крај на мечот. Никаков пресинг, никаков притисок према Словаците, им оставаа да отвараат игра божем Шпанија од 2010 година се.

Не знам за вас ама мене ми мириса дека има раздор и кланови у тимот, ете спомнаа и коментаторите караницата помеѓу Дебрујне и Куртоа, самото незалагање на некои играчи итн итн така да нема да ме чуди и да испаднат во групи.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.303
Поени од реакции
2.050
Најозбилно. Ни малку не се добри Словачка како што мислиш и како што денес Белгија изигра слабо. А, и таква Белгија имаше барем 5 мртви зицери и 2 пати ВАР им поништи гол. Не сакам да им одземам ништо, стварно одиграа добро дечките ама тоа е затоа што Белгија им дозволи да одиграат така со својата летаргичност. Не знам дали виде на крај, бркаат 0-1 и мислам Лукебакио тргна да нафрла, во 16ник ниту еден играч на Белгија, како да водат 6-0 и да чекаат крај на мечот. Никаков пресинг, никаков притисок према Словаците, им оставаа да отвараат игра божем Шпанија од 2010 година се.

Не знам за вас ама мене ми мириса дека има раздор и кланови у тимот, ете спомнаа и коментаторите караницата помеѓу Дебрујне и Куртоа, самото незалагање на некои играчи итн итн така да нема да ме чуди и да испаднат во групи.
Па Куртоа на е повикан. Каков раздор има тука?

Сенилниот ги ставил Канте и Рабио во прв тим а Камавинга му дреме на клупа. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom