UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.954
Поени од реакции
8.846
Најмалце крив за ова беше Скот. Одбраната крш, плус се браниш против Мусиала, Хаверц и Вриц напред сите со одлични сезони позади нив.
Очекувано газење, да дадеа гас Германците ќе ги броеа до 10 најмалце.
Не е крив ама толку му е црпката, јадниот само на 1 слободен се појави и тој го добил со ургенции. :D
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.626
Поени од реакции
12.530
Одлична Германија. Нема еуфорија секако како кога беа домаќини на светското или кога освоиа во Бразил, ама пак и тогаш на почетокот немаше еуфорија. Нека поминат групи и ќе почне трансот.

Фанзоните во Келн,Хамбург,Берлин и Минхен пукаа денеска од народ.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.954
Поени од реакции
8.846
Фаворити фашистите после нив пиздите пуни со цигани. Нека ми извини понежниот пол за вулгарноста, али ја сум од рурална средина и то јаче од мене и ја никад не сум бегал од то. Јеби га. :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.281
Поени од реакции
1.527
Фаворити фашистите после нив пиздите пуни со цигани. Нека ми извини понежниот пол за вулгарноста, али ја сум од рурална средина и то јаче од мене и ја никад не сум бегал од то. Јеби га. :D
А итс каминг хоме камо ги.:D

Рано е после прва утакмица за заклучоци, шкотиве се откажаа од живот после 2-0.
Сега и со 3 бода имаш реални шанси за пролаз даље, па нема да ме чуди да има доста вакви утакмици каде фаворитот го торпедира противникот бидејќи овие другиве веќе размислуваат за следниот натпревар.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.954
Поени од реакции
8.846
А итс каминг хоме камо ги.:D

Рано е после прва утакмица за заклучоци, шкотиве се откажаа од живот после 2-0.
Сега и со 3 бода имаш реални шанси за пролаз даље, па нема да ме чуди да има доста вакви утакмици каде фаворитот го торпедира противникот бидејќи овие другиве веќе размислуваат за следниот натпревар.
Со цреп како Саутгејт комотно може да се вратат дома, жабарите се ептен утепани да направат нешто, ги заборавив и нив. Ми скузи. :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.189
Iznenadno dobro zgrazija vcera nemcite za koi ocekuvav deka pak nisto nema da napravat. Stom trgnale so ova tempo ke pominat grupi bez problem a za ponatamu ke vidime. Imaat i publika na svoja strana sto znaci moze da doguraat i do polu finale. Skotska se popalija pred mec (ne se plasime, dojdovme da iznenadime...), posebno ona pederceno od pool i ete se vide, im se desi potop.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.070
Не знам како ве изненади изданието на Германија кога во состав ги имаат играчите кои изгазија оваа сезона во клубовите, плус искусни играчи како Крос, Ридигер и Гундоган.
Групите лаганица а и ќе се прошетаат до четвртфиналето најверојатно.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Минута молк за сите што мислат дека ова европско Германија ќе биде шампион.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.119
На кој канал на МТВ ќе даваат Унгарија - Косово ?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.081
Колку шо се лоши Швајцарците напред толку се и Унгарците ѓупци очајни назад…
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.119
Зурла за кого навиваш ти ?
Ваљда за Унгарија и Холандија затоа што се најрамни. Немаат ни планини ни долини освен по некое ридче. Штета Ирска што не се пласираа ќе имаше 3 рамни земји за навивање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom