UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
според нашиве медиуми, кој што патем ептен го форсираат тоа "рисови", цела репрезентација се рисови само Адеми е ЛАВ, а Елмас дијамант :pos:
 
Член од
9 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
3
Здраво на сите, направив акаунт на кајагана само за да прашам дали некој има/продава карти за мечот против Холандија ?

Јас живеам во Амстердам и би било штета да пропуштам ваква прилика.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Здраво на сите, направив акаунт на кајагана само за да прашам дали некој има/продава карти за мечот против Холандија ?

Јас живеам во Амстердам и би било штета да пропуштам ваква прилика.
Viagogo.com
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.009
Поени од реакции
55.277
Знам како ги добиле ама тоа не значи дека се интересни или оригинални. Па имаме еден куп репрезентации што се "црвени" или "плави".

А за нашите, кога сме имале друг прекар? Еве мене стварно не ми текнува некој некогаш да не' викал некако. Така да ова "рисови" иако беше смислено онака "формално" а не од навивачите е сосема океј прекар. Ниедна друга репрезентација нема таков прекар, а не е нешто лупнато онака, сепак одамна рисот си стои на петденарката и си има поврзаност со Македонија.

Јас немам никаков проблем со прекарот. Напротив, иако ме изненадија кога го објавија, одма си помислив дека стварно не е лош.
Па неаме прекар, никад не сме имале, никад не сме ни биле некоја репрезентација па да ни се наметне некој прекар.

Ја од што знам Црвени сме се викале, а може и не.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Да бидеме реални, во 30+ години историја на репрезентациајва, едно добри 15+ години ги имаме викано.... Дрва.

јбг, такви ни беа резултатите, можда треба да го embrace-неме :/

И еве, шумата од дрва го слави успехот..
Зимзелениот Горан Пандев доминира...
Младото дрвце Елмас, спремно во следните години да се распространи и да пушти корења во нашата репрезентација...
Не можете да го срушите дабот наречен Столе Димитриевски, тој е голем, широк, со премногу гранки, може да го опфати секој дел...
Илија Несторовски
Ете го, најголемото дрво помеѓу сите - Аријан Адеми, тој дава кислород на оваа репрезентација, дава живот, влева добрина и се грижи за балансот во репрезентацијата...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Дали знае некој да има некои агенциии што носат Букурешт, но и да имаат карти?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Еве, почнати се маркетинг кампањите низ светот. Кај нас Скопско со посебни лименки за фудбалерите, а во Белгија своја кампања ќе има МекДоналдс за фудбалерите:

Прегледај го приврзокот 297150
Кога сме кај Белгија, не би споредувал средена земја со вукојебинава наша.

Еве ги Кока Кола лименките во Белгија, додека кај нас Скопско кур скршија со дизајнот. Ебати пиварницата што ја викаат пивара.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Со оваа короната ништо не се знае, можи да изненади некоја аутсајдер репрезентација.
Швеѓаните најверојатно ќе бидат десеткувани против Шпанија оти неколку играчи биле во близок контакт со Кулушевски. Штета, баш имав надеж дека ќе ги сопнат од старт Шпанците.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
Appearing on the Macedonian five Denar coin, the Balkan Lynx is a native and critically endangered species.

Рисови е моментално адекватен избор, бидејќи се загрозен вид, исто како и ние.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85

Кого да слушаме УЕФА или Влада? :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom