UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Уште една сезона кај што на Баерн пред време им заврши лигата и ќе можат одморени да се појават во 1/2 финале ЛШ :(
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.033
Едно прашање до поупатените: дали настапот на Реал вчера беше антифудбал и очобол или беше мастерпис на Дон Карло кој успешно се одбрани од Сити?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.033
Супер. Ме чуди зошто тогаш кога Чоло (или Мурињо на времето) и некои други помалку омилени тренери го прават истото, тогаш тоа е антифудбал & очобол??
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.153
Поени од реакции
28.919
Едно прашање до поупатените: дали настапот на Реал вчера беше антифудбал и очобол или беше мастерпис на Дон Карло кој успешно се одбрани од Сити?
За мене како фан на Реал беше тежок очобол, ама Сити испадна по анемичен кога има 90% посед него ли како кога Реал играше на Бернабе по отворено и примија 3 гола.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Супер. Ме чуди зошто тогаш кога Чоло (или Мурињо на времето) и некои други помалку омилени тренери го прават истото, тогаш тоа е антифудбал & очобол??
Против Мурињо на времето не можеше шанса да направиш, вчера Сити сто зицери промаши, нема допирна точка меѓу двете. Никако не може да е мастерпис ова вчера, чак ни во категорија антифудбал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.251
Поени од реакции
41.615
Супер. Ме чуди зошто тогаш кога Чоло (или Мурињо на времето) и некои други помалку омилени тренери го прават истото, тогаш тоа е антифудбал & очобол??
Zaso cholo toa go pravi u 90% od sezonata, glej mu go skorot i igrata na gosti cela sezona. Kaj Mur momentalno 95% od sezonata mu e so uzasija od fudbal.

Branea Real ama i imaa 0-1 i prejaka sansa so precka pri ist rezultat, i branea protiv Siti na gosti, ne protiv Rajo Valjekano, a i na istiot siti doma mu dadoa 3 gola, vkupno 4 protiv aktuelniot evropski prvak.

Izlezete od file filmot, i nemojte da bidete tolku ograniceni, pokazete malce respekt za najdobriot klub u 20ti i 21vi vek.

Patem, Karlo veke tret pat go eliminira Pep od LS, let that sink in. :kafence:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.891
Против Мурињо на времето не можеше шанса да направиш, вчера Сити сто зицери промаши, нема допирна точка меѓу двете. Никако не може да е мастерпис ова вчера, чак ни во категорија антифудбал.
3 шанси имаше вчера Сити, не знам што си гледал.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Супер. Ме чуди зошто тогаш кога Чоло (или Мурињо на времето) и некои други помалку омилени тренери го прават истото, тогаш тоа е антифудбал & очобол??
Зашто те чуди, кога баш вие Барса фан бојс го измисливте терминот антигудбал доколку некој тим се брани.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.153
Поени од реакции
28.919
Против Мурињо на времето не можеше шанса да направиш, вчера Сити сто зицери промаши, нема допирна точка меѓу двете. Никако не може да е мастерпис ова вчера, чак ни во категорија антифудбал.
Шо ти е гајле тебе секако не навиваш за Реал па да се секираш како одиграле.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.629
Поени од реакции
8.513
Она што им дава доминација и посед у игра е она што им беше најголема слабост вчера. Откако почна да солира она ќумбено по лева страна почна да се јавуваат пукнатини у одбрана кај Реал. Што ми е муабетот...не може бе крило ни еден дриблинг у цела утакмица да не направи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Zaso cholo toa go pravi u 90% od sezonata, glej mu go skorot i igrata na gosti cela sezona. Kaj Mur momentalno 95% od sezonata mu e so uzasija od fudbal.

Branea Real ama i imaa 0-1 i prejaka sansa so precka pri ist rezultat, i branea protiv Siti na gosti, ne protiv Rajo Valjekano, a i na istiot siti doma mu dadoa 3 gola, vkupno 4 protiv aktuelniot evropski prvak.

Izlezete od file filmot, i nemojte da bidete tolku ograniceni, pokazete malce respekt za najdobriot klub u 20ti i 21vi vek.

Patem, Karlo veke tret pat go eliminira Pep od LS, let that sink in. :kafence:
Тука само би додал, впрочем истото и вчера Анчелоти го изјави, ова е единствениот начин вака да го поминеш овој Сити.
Реал вчера се бранеше на гости, на Етихад каде што Сити немал пораз од 2018та година, на стадион каде што никогаш до сега Реал не успеал да победи, но кога ќе се земат двата меча севкупно Реал и те како заслужи да оди понатаму. Во сите 210 минути што се одиграа, Сити имаше водство само 20 минути, во остантиот дел или бркаше резултат или беше нерешено.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
627
Поени од реакции
1.213
Реално, беше до негде и анти фудбал, ама јебига играеме со противник шо на секој дел од теренот е појак од тебе и тоа на гости.

Бтв, тоа вчера шо беше очобол е како во некои ситуации пробуваа да а изнесат Реал топката кога ќе стигнеше кај нив, со дриблинзи некои чудни и со премногу задржувања според мене и во случаи кога имаше десно/лево некој
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.033
Izlezete od file filmot, i nemojte da bidete tolku ograniceni, pokazete malce respekt za najdobriot klub u 20ti i 21vi vek.
:pos:
Зашто те чуди, кога баш вие Барса фан бојс го измисливте терминот антигудбал доколку некој тим се брани.
Намали 'доживљај'. :icon_lol:
Честито пласман во полуфинале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom