UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.891
И која е потребата од вакви статистики, живи глупости. Цело време играше против Араухо и Кунде, али ајде ке го форсаме Кубарси.

Како за Заев што пишуваа по тие самити. Видете што правеа муабет Трамп и Заев (фото) (сисе), а во видеото ни здраво не му вика.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Сакаш да речеш дека Барса беа подобриот тим вечерва? И дека можат истото да го повторат?

Не знам ја… другава ја гледав :свиркам:
(А и го пратев Атлетико ради претходните мечеви, па ипак знам како играат..)
П.С. ретко кога за барса би навивал, освен кога играат против вакви пластики..
Не реков такво ништо, само прашав.
Не знам на што се заснова твојата теорија, али според некое непишано правило, најчесто екипата што го игра реваншот на домашен терен, а има добар резултат од првиот меч, има добри шанси да помине понатаму.
Од друга страна 2-1 на Атлетико не му гарантира ништо.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Не реков такво ништо, само прашав.
Не знам на што се заснова твојата теорија, али според некое непишано правило, најчесто екипата што го игра реваншот на домашен терен, а има добар резултат од првиот меч, има добри шанси да помине понатаму.
Од друга страна 2-1 на Атлетико не му гарантира ништо.
Па мојава теорија(и скромно фудбалско знаење) се заснова на тоа како игра Атлетико, и како е супериорен тим во однос на конкурентот.
Океј, не секогаш победува подобриот тим…
Ама шансите им се подобри, без разлика што играат во гости.

Од друга страна, не би рекол дека Барса(па ни Баерн, па ни Сити), беа подобри тимови во гости или генерално над конкурентот. Океј, држи дека домашен терен си е домашен…
Ама не би ме изненадило да некој од нив киксне. Што да не неможе Реал да ги исплеска Сити? Или Арсенал да го наполни Баерн? Се е можно во реваншот таму, а истото и за ПСЖ важи.. и баш ќе ми биде мило тоа да се случи, бар Реал и Арсенал да идат даље, а и Барса ако веќе бирам меѓу пластикава и нив!
Ама дефинитивно нешто многу гадно треба да се случи со Атлетик или Чоло да заебе нешто многу, за Дортмунд да идат даље! Реално ако правиме муабет, Дортмунд треба да се среќни и до тука што стигнаа!
 
Член од
14 август 2022
Мислења
708
Поени од реакции
730
Пекол се утакмициве, нема боље такмичење од ЛШ нокаут фаза.
Дортмунд кој би помислил дека на крај ќе изгубат само гол разлика, погодија пречка на крај и како запнаа последните 10 минути да се играше уште малку може и ќе ја свртеа.
Реваншите сите ќе се оган.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.362
Za primenite golovi Dortmund sam si e kriv takvi greski sega odma se kaznuvaat. Mala nadez ostanuva ama tesko.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
Па мојава теорија(и скромно фудбалско знаење) се заснова на тоа како игра Атлетико, и како е супериорен тим во однос на конкурентот.
Океј, не секогаш победува подобриот тим…
Ама шансите им се подобри, без разлика што играат во гости.

Од друга страна, не би рекол дека Барса(па ни Баерн, па ни Сити), беа подобри тимови во гости или генерално над конкурентот. Океј, држи дека домашен терен си е домашен…
Ама не би ме изненадило да некој од нив киксне. Што да не неможе Реал да ги исплеска Сити? Или Арсенал да го наполни Баерн? Се е можно во реваншот таму, а истото и за ПСЖ важи.. и баш ќе ми биде мило тоа да се случи, бар Реал и Арсенал да идат даље, а и Барса ако веќе бирам меѓу пластикава и нив!
Ама дефинитивно нешто многу гадно треба да се случи со Атлетик или Чоло да заебе нешто многу, за Дортмунд да идат даље! Реално ако правиме муабет, Дортмунд треба да се среќни и до тука што стигнаа!
Атлетико бре, Атлетик пред една недела играа :D

Прв пат да си легнам после победа скисната, многу ме налути резултатот ама севкупно гледано можеше да биде 3:0 ама можеше да биде и 2:2 на крај.
Кога погоди пречка Бранд ми замрзна мочката, притисоците ми се споија.

До негде подобро 2:1 шо заврши, да одевме Дортмунд со 2:0 ќе се опуштеа, ни се деси такво сценарио со Јувентус и испаднавме. Сега од сам старт стегнати и ќе се мачиме до крај.
Атлетико можи сам да се испадни, се зависи од нив сега, еден гол да дајме Дортмунд треба три да бркаат.
На гостувањата сме очајни а знајме каква атмосфера ќе има таму

Штета шо не дојдов до карта, 6500 петиции имаа Атлетико а Дортмунд само 3800 карти пушти, ми го одбија барањето за карта а имам и повратен лет купено :brlav:
 
Член од
8 октомври 2020
Мислења
25
Поени од реакции
64
Атлетико бре, Атлетик пред една недела играа :D

Прв пат да си легнам после победа скисната, многу ме налути резултатот ама севкупно гледано можеше да биде 3:0 ама можеше да биде и 2:2 на крај.
Кога погоди пречка Бранд ми замрзна мочката, притисоците ми се споија.

До негде подобро 2:1 шо заврши, да одевме Дортмунд со 2:0 ќе се опуштеа, ни се деси такво сценарио со Јувентус и испаднавме. Сега од сам старт стегнати и ќе се мачиме до крај.
Атлетико можи сам да се испадни, се зависи од нив сега, еден гол да дајме Дортмунд треба три да бркаат.
На гостувањата сме очајни а знајме каква атмосфера ќе има таму

Штета шо не дојдов до карта, 6500 петиции имаа Атлетико а Дортмунд само 3800 карти пушти, ми го одбија барањето за карта а имам и повратен лет купено :brlav:
Ау бау, морав да се вмешам, имала таа купено повратен билет за Дортмунд... од 20 евра.... мислам дека добро треба да се подразмислат пред да ја одбијат петицијата сепак се големи пари во прашање не смеат да пропаднат!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
Ау бау, морав да се вмешам, имала таа купено повратен билет за Дортмунд... од 20 евра.... мислам дека добро треба да се подразмислат пред да ја одбијат петицијата сепак се големи пари во прашање не смеат да пропаднат!
100 евра кога веќе се смеша.
И нема да ми пропаднат да не бериш гајле :backa:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.133
Поени од реакции
21.038

Luis Enrique: *acting like he is going to punch Xavi*
Xavi: "Aggression!"
Luis Enrique: "You know me..." *laughs*
Xavi: "Fine."
Luis Enrique: "Are you going to protest today? We will not meet in the final. Do not protest, otherwise I will hit you in the balls." *laughs*
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Обично кај нас кога ќе видиме некој копач што не знае 2+2 колку се да вози кола од 100 000 евра, да има пари и да е богат (нормално нели наследил од тате или од дедо) викаме ехххх да му ги имам парите да му го немам паметот. Епа истово е и со ПСЖ, од клубски аспект гледано, да им ги имаме парите да им го немаме паметот и таа канцерогена мртва структура што ја имаат во тој умрен незакопан тим. Страшна работа еј, толку вложени пари, толку години пројдени, проекти, моекти курац палац, на крај едно мочано пишливо ковид финале каде беа измочани од Баерн.

Барса зачудувачки (за мене) изигра добро и паметно, не беа кансор како што очекував да бидат, си чекаа трпеливо контри и си успеаа во тоа што го замислија. Многу добар третиот гол реално, класа пас од Педри и уште поубава завршница од Рафиња.

Чоловци за малце све ќе посереа, а како тргнаа мислев 30-0 ќе тепаат. Иако Атлетико важи за цврста и тешко пробојна екипа сепак Дортмунд пред 80.000 гледачи на Сигнал Идуна Парк има и те како шанси за пролаз даље, особено ако се знае скорот на Атлетико на гостински терен кој е криминално лош. Предност за Атлетико е што треба да изгубат со 2 разлика за да испаднат што не е баш лесно, не е ни Дортмунд којзнае колку јак, а од друга страна ако изгубат еден разлика се оди на продолженија или пенали каде им давам голема предност на Атлетико ради искуството.

Во секој случај појаки први мечеви во четвртфиналињата во ЛШ мислам дека немаме гледано доолги години, зборам за сите мечеви заедно.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.509
Атлетико бре, Атлетик пред една недела играа :D

Прв пат да си легнам после победа скисната, многу ме налути резултатот ама севкупно гледано можеше да биде 3:0 ама можеше да биде и 2:2 на крај.
Кога погоди пречка Бранд ми замрзна мочката, притисоците ми се споија.

До негде подобро 2:1 шо заврши, да одевме Дортмунд со 2:0 ќе се опуштеа, ни се деси такво сценарио со Јувентус и испаднавме. Сега од сам старт стегнати и ќе се мачиме до крај.
Атлетико можи сам да се испадни, се зависи од нив сега, еден гол да дајме Дортмунд треба три да бркаат.
На гостувањата сме очајни а знајме каква атмосфера ќе има таму

Штета шо не дојдов до карта, 6500 петиции имаа Атлетико а Дортмунд само 3800 карти пушти, ми го одбија барањето за карта а имам и повратен лет купено :brlav:
Абе сеа Дортмунд при примен ќе треба да брка 3 за директен пролаз ама па ако постигнат три, Атлетико ќе те треба да брка верувале или не исто така три за директен пролаз. При два на Дортмунд, два Атлетико. Или поинаква математика важи за нив?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
Абе сеа Дортмунд при примен ќе треба да брка 3 за директен пролаз ама па ако постигнат три, Атлетико ќе те треба да брка верувале или не исто така три за директен пролаз. При два на Дортмунд, два Атлетико. Или поинаква математика важи за нив?
Епа Дортмунд е тој шо треба да брка резултат не Атлетико.
Можи и на пенали да се решава
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.509
Епа Дортмунд е тој шо треба да брка резултат не Атлетико.
Можи и на пенали да се решава
Ај вака попросто. Атлетико постигнува гол и во текот на утакмицата 2:1 е. Зошто Дортмунд треба да брка трет гол а Атлетико не треба втор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom