UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.943
Поени од реакции
24.646
Не.

Важи, чим така викаш.

Мене не ме теретат за ништо, нема обвинение против мене.
Епа тогаш не замарај и не учествувај во дискусија, ако не сакаш да дискутираш.
Ако идеш со муабет "секое коло ги фаворизираат судиите" дај аргументи кои се тие судиски одлуки сезонава што биле свирени во полза на Реал.
Али добро, еве успеа да ме заебеш со пичкарскиов и детски "Не" одговор хахаха.

Нормално дека не те теретат тебе, размисли, прочитај дека контекстот на реченицата се однесува на тебе како фан на Барселона чиј тим е обвинет за поплаќање на судии, а не дека ти си идел со ташничката Луи Витон да му ги однесеш парите на Негреира.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.333
Поени од реакции
29.469
На Барса фанбојс им ем криво што останаа без судии затоа плакаат :pos:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Чим и интерашиве не можат да ги бранат, ептен ја претерале со крадењето :icon_lol:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Ако глеаш така па Барса дали има 1 регуларна титула.
Те молам не ми реплицирај, избегнувам секаков вид на контакт со ентитети што навиваат за Милан.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.573
Поени од реакции
3.662
Какво голчиште даде Брахим и утакмица со ист број на одбрани Лунин како Куртоа во финалето против Ливерпул , ама јебига ќе остане во сенка.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
873
Поени од реакции
1.838
@Castiel такозвани Андон да ти го опалам еднаш не умарај супер беше дур те немаше.

@libertadee освен Реал никој не притиска за Негреира, неможе суд во МАДРИД да нема најдено ништо. Мокрите сонови на Мите само тоа и ќе останат за жал. Тие работи пиши ги во Ла Лига бидејќи никој не го боли курот овде. Да не редам јас овде и да ја ебам темава со тоа како зимавте лш овие години.

@Riken оди стај некоја анти Меси, Барса фотка во хехе групата. Знам дека те боли газето од 18 Декември па навака.

@ob1 од прва рака сите гледаат сега пошо за Ла Лига никој не го боли стапот. Синоќа беше само почетокот, најдоброто допрва доаѓа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.333
Поени од реакции
29.469
@Castiel такозвани Андон да ти го опалам еднаш не умарај супер беше дур те немаше.

@libertadee освен Реал никој не притиска за Негреира, неможе суд во МАДРИД да нема најдено ништо. Мокрите сонови на Мите само тоа и ќе останат за жал. Тие работи пиши ги во Ла Лига бидејќи никој не го боли курот овде. Да не редам јас овде и да ја ебам темава со тоа како зимавте лш овие години.

@Riken оди стај некоја анти Меси, Барса фотка во хехе групата. Знам дека те боли газето од 18 Декември па навака.

@ob1 од прва рака сите гледаат сега пошо за Ла Лига никој не го боли стапот. Синоќа беше само почетокот, најдоброто допрва доаѓа.
Абе многу ми е смешно кога ќе "исчуре" некој овака :pos:
Не се нервирај толку многу, ќе дојдат подобри денови и за вас.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
:confused:

Мислам дека цел кајгана форум чекаше ваков момент.

За сомнителен гол на Реал 7 страни се испишаа.

За судски процес против тим што 20 години плаќал судии имаше неколку поста ваљда...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Те молам не ми реплицирај, избегнувам секаков вид на контакт со ентитети што навиваат за Милан.
Нормално. Немаш капацитет да комуницираш со супериорни луѓе од тебе. :coffee: :coffee: :coffee: :coffee:
Автоматски споено мислење:

@Castiel такозвани Андон да ти го опалам еднаш не умарај супер беше дур те немаше.

@libertadee освен Реал никој не притиска за Негреира, неможе суд во МАДРИД да нема најдено ништо. Мокрите сонови на Мите само тоа и ќе останат за жал. Тие работи пиши ги во Ла Лига бидејќи никој не го боли курот овде. Да не редам јас овде и да ја ебам темава со тоа како зимавте лш овие години.

@Riken оди стај некоја анти Меси, Барса фотка во хехе групата. Знам дека те боли газето од 18 Декември па навака.

@ob1 од прва рака сите гледаат сега пошо за Ла Лига никој не го боли стапот. Синоќа беше само почетокот, најдоброто допрва доаѓа.
Види ако си педер не значи дека и сите други се. Замисли на машко да сакаш да му го опалиш. Колку треба си мизерен. :coffee:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.943
Поени од реакции
24.646
@ob1 од прва рака сите гледаат сега пошо за Ла Лига никој не го боли стапот. Синоќа беше само почетокот, најдоброто допрва доаѓа.
Абе во ред, секој си има право на мислење, ама што е тоа што сите го видоа од прва рака а не го виделе во Ла Лига? Еве, истото што го прашав и @Ернесто ЧЕ Гевара, освен голот на Винисиус против Алмерија, кои други судиски одлуки отишле во корист на Реал во Ла Лига, ајде дај да видат и тие што не виделе во Ла Лига?

Иначе да, се сложуваме, во поглед на Реал во право си дека најдоброто допрва ќе дојде. ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.459
Поени од реакции
109.415
За жал судат вакви ситуации иако на сите ни е јасно дека никад играчот на Лајпциг директно не му сметаше на Лунин и никад немаше да ја одбрани таа топка. Ме потсеќа ова на една ситуација помеѓу Интер и Јувентус пред неколку години, од страна нафрли некој од Јуве на втора статива, е арно ама малце ја потпромаши топката и таа идеше во 189-ти ред од трибини, а на втора налетуваше гомното Квадрадо и Перишиќ го повлече без потреба и нормално судијата свирна пенал иако Квадрадо никогаш немаше да стигне до топката. Истово е и тука, Лунин немаше да одбрани ама имаше контакт и автоматски се активира офсајд, јебига.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.568
Поени од реакции
17.248
Абе во ред, секој си има право на мислење, ама што е тоа што сите го видоа од прва рака а не го виделе во Ла Лига? Еве, истото што го прашав и @Ернесто ЧЕ Гевара, освен голот на Винисиус против Алмерија, кои други судиски одлуки отишле во корист на Реал во Ла Лига, ајде дај да видат и тие што не виделе во Ла Лига?

Иначе да, се сложуваме, во поглед на Реал во право си дека најдоброто допрва ќе дојде. ;)
Одбери си од овие, има бајаги дискутабилни
Автоматски споено мислење:

Мбапе некако ко скиснат во фацата, да не му пропадна трансферот во Реал по стоти пат ? :D
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.945
Поени од реакции
13.964
Што направија од Баерн за година-две? :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom