UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.490
Поени од реакции
4.719
Бранко ќе си умри в студио нека се напие блага вода.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
U nikoj slucaj, moze da si ja dobieme i vo 90.
Верував дека Интер ке ги добие или во продолженија или на пенали уште пред да почне мечов. И го имам ова чувство дека доколку на Инзаги му беа дадени 50% од средствата што ги има добиено Пеп низ годиниве да го направи тимов, дека ке го добиеше финалево. Едноставно, тактички одлично спремена утакмица, со она што можеше да извади на терен. Сити низ целиот меч не изгледаа на онаа екипа која ја знаеме во вториот дел од сезонава. Огромна штета за Интер, според прикажаново.
Како шо вика Кин и Невил, на Ферги треблот повреден, со многу повеќе домашни и младински играчи ги освпи титуливе.

Апсолутно заслужено, нема подобар тим од овој на Сити. Гвардиола мастермајнд.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.170
Поени од реакции
2.639
Јаки ми се фановиве на Милан , Интер , Јуве (италијански клубови) ја окупираа темава , а имаат 13 годишен пост од освојување на ЛШ. Само мора да се признае дека Интер беше најблиску до прекинување на црната серија и жално е бидејќи наредна шанса којзнае кога ќе имаат.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
штета за интер, изиграа многу храбро, да беа порешителни во прво полувреме ќе кренеа пехар вечерва

сити немаше убедлива игра и доминација вечерва и не заслужи победа во 90 минути, фортуната беше на нивна страна
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
Јаки ми се фановиве на Милан , Интер , Јуве (италијански клубови) ја окупираа темава , а имаат 13 годишен пост од освојување на ЛШ. Само мора да се признае дека Интер беше најблиску до прекинување на црната серија и жално е бидејќи наредна шанса којзнае кога ќе имаат.
Интер играше финале и реално е да има интераши.
Комшиките ги ебевме у полуфинале и затоа ги чеша уште газето и поразов на Интер им е едина радост годинава.
Лоповите се ептен за грев,не би требало уопште да ги спомнуваме.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Не беа Сити толку лоши, не знам зошто така гледате. Објективно, Интер изигра многу добар натпревар, сите беа максимално борбени и фокусирани, се жртвуваа како луди и во дуелите еден на еден беа многу поцврсти.

Сепак, Сити си го изигра она што отприлика го игра, со тоа што сега се соочи со екстремно многу организиран противник. Имаа доста шанси англичаните и тоа јаки шанси кои беа резултат на нивната игра и квалитет што го поседуваат. Додека не постигнаа гол беа подобар противник и заслужено беа во водство.

После 1-0 Интер покажа заби, имаше шанси и се покажа како рамноправен противник. Лукаку онаа со глава требаше да ја матира, а Ди Марко одлично реагираше ама немаше среќа.

Во секој случај Интер треба да бидат со кренати глави. Не го кажувам она онака, туку реално изиграа право финале, без да се испичкаат.

Но, како и да е заслужено за Сити, не само за сезонава туку за цел период. Нормално е да имаат притисок кога имаа 0 ЛШ титули до пред 1 час, ама и тоа успеаа да го надминат. За Гвардиола нема што да се каже и тој очигледно беше под притисок и среќата му се насмевна, ама заслужено. Многупати и немаше среќа во текот на годините, па не е грев што сега имаа.

Се на се јако финале, браво.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Искрено ме интересира, дали на некого, освен на фановите на Барса, му е ќеиф што Сити освои ?
Онака, навиваше некој ЗА Сити ? Не против Интер, туку за Сити...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
И за фановите на Барселона и целиот фудбалски клуб. Не е соопштение баш, ама ќе заврши работа:



Каква пародија. :pos:
I shto e problemot so tvitov? Istoto i od Bayern go postiraja.

Kakov samo isfrustrian klovn si ti..

 
D

Deleted member 53418

Гостин
Искрено ме интересира, дали на некого, освен на фановите на Барса, му е ќеиф што Сити освои ?
Онака, навиваше некој ЗА Сити ? Не против Интер, туку за Сити...
Ретко има такви пациенти.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Искрено ме интересира, дали на некого, освен на фановите на Барса, му е ќеиф што Сити освои ?
Онака, навиваше некој ЗА Сити ? Не против Интер, туку за Сити...
A dobro zosto bi nemalo? Skoro 15 godini se na mapa, vlozhuvaat i dominiraat so PL vekje so godini, kako se menuvaat generaciite taka dobivaat fanovi i City i PSG kako “plasticni” proekti.

Mnogu 2012 muabet e ova, realnosta sega e sosema druga, toa e toa.

Eve jas ke se zemam ko primer, da ne beshe Inter nivni protivnik, eve da igraa protiv Baern ili Barsa, City ke gi imaa moite simpatii i ke sakav da osvojat povekje nego drugive.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom