UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Тој Педри го стави во иста реченица ти за Фати збораш, Фати барем е стварно талентиран играч, не дека Педри е лош, напротив, ама ја претера вокерот.
Автоматски споено мислење:
Неможам да разберам зошто Фелиш е толку потценет играч...тоа што лани имаше лоша сезона исполнета со повреди не значи дека е слаб...или можеби цената од 130 милиони евра му дава погрешен впечаток на луѓето демек не ја оправдал....јас разбирам дека 90% од тука луѓето топка немаат фатено и нормално не очекувам да разбираат ...ама Фелиш е доктор за останатите млади фудбалери засега....еве Мбапе ќе го ставам со него ама Мбапе е физички freak of nature и гол машина...го нема фудбалскиот осет и вештина на Фелиш.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
за денес опростено му е на Нагелсман, имаше изјавено дека едвај чека да го посети Олд Трафорд :) веројатно заради таа прилика беше "дотеран" :pos:

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Си појде на екскурзија и ќе си се врати со пет комада. Битно го виде празниот стадион.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
за денес опростено му е на Нагелсман, имаше изјавено дека едвај чека да го посети Олд Трафорд :) веројатно заради таа прилика беше "дотеран" :pos:

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Имаше и некоја лева изјава, дека ќе му се одмазди на Оле заради 99 финалето! Демек му го уништил сонот! Испадна двапати го уништувал :facepalm:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Неможам да разберам зошто Фелиш е толку потценет играч...тоа што лани имаше лоша сезона исполнета со повреди не значи дека е слаб...или можеби цената од 130 милиони евра му дава погрешен впечаток на луѓето демек не ја оправдал....јас разбирам дека 90% од тука луѓето топка немаат фатено и нормално не очекувам да разбираат ...ама Фелиш е доктор за останатите млади фудбалери засега....еве Мбапе ќе го ставам со него ама Мбапе е физички freak of nature и гол машина...го нема фудбалскиот осет и вештина на Фелиш.
Мене ми е ептен јак играч Феликс, двои од сите играчи во тимот и тоа со класа е над сите.
Ја зема топката и лета на теренот.
Ланска сезона беше прва за него, како за малер и отсуствуваше заради повреда па не добиваше целосна минутажа од Чоло, оваа сезона се надевам ќе блесни уште повеќе.
Со Суарез одлично соработуваат напред, малиот е магија во нозете, и има многу голема визија, не игра напамет, рачунај 20 години има
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.319
Дејвис од Баерн (помлад е од Фелиш (пу, да ти ибам кабадајата)) е талент на деценијата, не овие ботови.
Која деценија? 2011-2020?

Ај да си легнам додека не сум прочитал и друга глупост.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И што ако се оправате кој е најталентиран кога сите овие лесно може да пропаднат како жетон? Асенсио добро го спомна Нињо, чист пример.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Се запнале двата талент на деценијата, а двајцата по 30 натпревари имаат изиграно :)
Шо е то талент на деценијата ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
:pos: Кариера напиша бе
Епа тоа е кога не знае да се изрази и зато вака до недоразбирање иди :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
@cholismo иначе Педри беше избран за играч на утакмицата денес.
Добро, и ? :) Тоа што беше избран за најдобар играч вечерва го прави играч рамо до рамо со Феликс или Фати ?
Најдобар играч и Серхи Роберто можи да земи, пример.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Неможам да разберам зошто Фелиш е толку потценет играч...тоа што лани имаше лоша сезона исполнета со повреди не значи дека е слаб...или можеби цената од 130 милиони евра му дава погрешен впечаток на луѓето демек не ја оправдал....јас разбирам дека 90% од тука луѓето топка немаат фатено и нормално не очекувам да разбираат ...ама Фелиш е доктор за останатите млади фудбалери засега....еве Мбапе ќе го ставам со него ама Мбапе е физички freak of nature и гол машина...го нема фудбалскиот осет и вештина на Фелиш.
,,Дневик" / Спорт / 2004 година лајк дис.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
@cholismo иначе Педри беше избран за играч на утакмицата денес.
И Џек Вилшер беше на исто годиште кога го избраа за МОТМ против вас, па ене го клуб не може да најдe, free agent е сега, на 28 години кога треба да биде во врвот на кариерата. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
:pos: Кариера напиша бе
Епа тоа е кога не знае да се изрази и зато вака до недоразбирање иди :)
Ако мислеше на мене - Блаже Конески сум за тебе во изразување.
Кариера прв спомна другар ти:

Ансу Фати веќе сега на 17 години има подобра кариера од Феликс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom