UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 февруари 2019
Мислења
1.508
Поени од реакции
2.337
Заебавајте се вие со Барселона, ама кога ќе го шитнат Фирпо за 41 милион и кога ќе ги вложат парите all in...
Прво all in на Нејмар, после одат all in на некој друг. :pipi:
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.039
Дали можеме конечно да го сместме Де Јонг во просек? 2год во Барса и немам видено ништо посебно во него.
Мислам дека не, Де Јонг е одличен играч кој би функционирал многу добро во среден тим. Оваа година многу често ја гледав Барселона и редовно им е меѓу двајцата најдобри играчи на теренот.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.161
Поени од реакции
8.257
Кај мојт да се видит некој подолг хајлајтс не бев во состојба да ја гледам оваа брутала над Барселона а уживам да ги гледам понижени.Фала однапред
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.158
Поени од реакции
83.219
Проблемот кај Барса е што им требаат едно 7-8 нови играчи, и тоа во прв тим, а во меѓувреме се заглавени со астрономски договори на многу играчи, па и Меси ќе го спомнам тука пошо очигледно е дека сезонава игра со сила. Како ќе се отарасат од Кутињо, Дембеле, Бускетс, Алба...., само еден Господ знае. Т. Е. можеби ќе ги продадат ама тоа ќе биде 5 пати помалце од тоа што ги купиле, а со оглед на тоа како играат тешко дека некој ќе ги купи.

На Барса и е потребен тотален рестарт, онака од управа па се до најнебитниот играч во екипата кој е повикуван во тим само за пријателски. Срамота е ова што им се случува неколку години по ред, рекорди нижат клубовите на нив, се изживуваат како да играат со мали деца.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.436
Кај мојт да се видит некој подолг хајлајтс не бев во состојба да ја гледам оваа брутала над Барселона а уживам да ги гледам понижени.Фала однапред
Пробај со порнхаб.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.148
Поени од реакции
3.043
Проблемот кај Барса е што им требаат едно 7-8 нови играчи, и тоа во прв тим, а во меѓувреме се заглавени со астрономски договори на многу играчи, па и Меси ќе го спомнам тука пошо очигледно е дека сезонава игра со сила. Како ќе се отарасат од Кутињо, Дембеле, Бускетс, Алба...., само еден Господ знае. Т. Е. можеби ќе ги продадат ама тоа ќе биде 5 пати помалце од тоа што ги купиле, а со оглед на тоа како играат тешко дека некој ќе ги купи.

На Барса и е потребен тотален рестарт, онака од управа па се до најнебитниот играч во екипата кој е повикуван во тим само за пријателски. Срамота е ова што им се случува неколку години по ред, рекорди нижат клубовите на нив, се изживуваат како да играат со мали деца.
Барса тоа требаше да го направи уште летото, да го шитнат меси, да ги шитнат сите штеточини у тим и да донесат млади и гладни момци. Имав пишано кај нив у фан клуб баш после Баерн ако не се лажам.
Како и да е, минимум 5 сезони (не рачунајки ја оваа) ќе им треба за да се опраат.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.039
Велат дека за врвен тим ти е потребно да имаш по еден врвен играч во секој дел од теренот. Еве да си поиграме фудбал менаџер и да видиме што во моментов може да се направи со 400те милиони фрлени од Барса на Дембеле, Кутињо и Гризман.

Ова може да се купи со тие пари: 70 милиони за Рубен Дијаз, 50 милиони за Рубен Невеш, 90 милиони за Бруно Фернадес, 110 милиони за Халанд и 80 милиони за Санчо. Тоа се 400 милиони потрошени за костур на екипа која би била топ 3 кандидати за шампион во ЛШ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.120
Поени од реакции
9.416
Барам низ нетот годишни плати на играчите ама не ми се веродостојни оние цифри. Гризман 45 милиони по сезона зема ? :eek:
Факинг Пјаниќ е на 10 милиони плата мореее хејј
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.214
Поени од реакции
12.284
Барса тоа требаше да го направи уште летото, да го шитнат меси, да ги шитнат сите штеточини у тим и да донесат млади и гладни момци. Имав пишано кај нив у фан клуб баш после Баерн ако не се лажам.
Како и да е, минимум 5 сезони (не рачунајки ја оваа) ќе им треба за да се опраат.
Ќе земеа барем 100 милиони и уште пар играчи од Сити, што во секој случај е подобро од ова сега. Денешниов пазар ти е мала бара пуна крокодила, има премногу тимови со кеш и се помалку квалитетни млади играчи. Во целава ситуација мислам дека Баерн се снаоѓа убедливо најдобро. Не е ко пред 20 години кога два до три тима имаа пари и тие ја креираа понудата и побарувачката на пазарот. Така што за тотални анонимуси се фрлаат суми од 40 милиони, а знаеш дека шансите трансферот да биде промашен се огромни.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.955
Поени од реакции
3.444
Велат дека за врвен тим ти е потребно да имаш по еден врвен играч во секој дел од теренот. Еве да си поиграме фудбал менаџер и да видиме што во моментов може да се направи со 400те милиони фрлени од Барса на Дембеле, Кутињо и Гризман.

Ова може да се купи со тие пари: 70 милиони за Рубен Дијаз, 50 милиони за Рубен Невеш, 90 милиони за Бруно Фернадес, 110 милиони за Халанд и 80 милиони за Санчо. Тоа се 400 милиони потрошени за костур на екипа која би била топ 3 кандидати за шампион во ЛШ.
Таква паника ги лупна кога кидна Нејмар, таков мозочен удар не бил виден ни на форумов :D Мислам дека кој и да донесеа во тој момент, клубот секако одеше кон колапс, од година во година се правеа огромни грешки во раководењето со клубот, последниве 2 сезони се тоа се насобра и искочи на виделина. Имав некоја надеж за двомечов, ама бев резервиран, во моментот кога ја видов почетната 11-ка знаев што следи, Пиќе и Ленгле надополнети со Бускетс и Алба не можат да функционираат против Алавес, што останува за ЛШ. А не е ни Куман да го кривиш, тие се играчите. И ај што им помина времето на повеќето од нив, менталниот склоп што го имаат не може да биде полош, смешно беше колку беа уплашени и претпазливи, нозе им се тресеа од Мбапе. Сва среќа што не играа Нејмар и Ди Мариа, поготово што и двајцава мислам ќе беа напалени до максимум против Барса да изиграат животна партија.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.120
Поени од реакции
9.416
fixed :D 1613513475_544105_1613513548_album_grande.jpg
Автоматски споено мислење:

Гризман после утакмица директива на аеродром, си фатил приватен чартер да си ја види фамилијата во Франција да искористи слободните денови, заслужено :D
Бистрете вие до утре сабајле политики за распадот на Барса и Југославија на минус 22 степени :D
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.663
Поени од реакции
4.160
Барса тоа требаше да го направи уште летото, да го шитнат меси
Ај за останатите можда, ама Меси бе, после се што видовме од него и се што има направено мислам дека не постои клуб на свет што би се откажал од таков играч... премногу лесно заборавате што значи тој човек во фудбалот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom