UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Здравје им го зема по лева страна, страшно играчиште.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Здравје им го зема по лева страна, страшно играчиште.
Не му ги спорам квалитетите, ама на одбранава на Барса мене да ме пуштиш што немам трчано од час физичко во средно ќе им го земам здравјето. Замисли да ја гледаш одбранава и да мислиш дека Ерик Гарсија со една утакмица и 3 кикса на истата е решение за проблемите па да го најавуваш како Месија цела година, ќе дошол на лето :vozbud:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Не му ги спорам квалитетите, ама на одбранава на Барса мене да ме пуштиш што немам трчано од час физичко во средно ќе им го земам здравјето. Замисли да ја гледаш одбранава и да мислиш дека Ерик Гарсија со една утакмица и 3 кикса на истата е решение за проблемите па да го најавуваш како Месија цела година, ќе дошол на лето :vozbud:
Ха, има среќа најдобриот стопер во Ла Лига шо не игра иначе не ќе се видеше Мбапе :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не му ги спорам квалитетите, ама на одбранава на Барса мене да ме пуштиш што немам трчано од час физичко во средно ќе им го земам здравјето. Замисли да ја гледаш одбранава и да мислиш дека Ерик Гарсија со една утакмица и 3 кикса на истата е решение за проблемите па да го најавуваш како Месија цела година, ќе дошол на лето :vozbud:
Не дека Барселеона се јаки во одбрана, но мислам дека моментално нема бек на свет што може еден на еден да го запре, секогаш мора да го удвојуваат што за сметка на тоа секогааш прави вишок, плус ако му дадеш простор да трча како денеска, тогаш Барселона треба да е среќна што е само со еден гол.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Не му ги спорам квалитетите, ама на одбранава на Барса мене да ме пуштиш што немам трчано од час физичко во средно ќе им го земам здравјето. Замисли да ја гледаш одбранава и да мислиш дека Ерик Гарсија со една утакмица и 3 кикса на истата е решение за проблемите па да го најавуваш како Месија цела година, ќе дошол на лето :vozbud:
Да не заборавиме со платата што му ја спремаат како на Ван Дајк. Каков меме шут клуб станавме. Тешка среќа имаме што Нејмар и Ди Марија не играат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не дека Барселеона се јаки во одбрана, но мислам дека моментално нема бек на свет што може еден на еден да го запре, секогаш мора да го удвојуваат што за сметка на тоа секогааш прави вишок, плус ако му дадеш простор да трча како денеска, тогаш Барселона треба да е среќна што е само со еден гол.
Ван Бисака го исклучи скроз. На реваншот смени страна и си ја пееше Im like a bird од Нели Фуртадо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.470
Само ја сум на кого му замрзнуваат стримовите од Редит целосно? Не кочат, туку табот станува анриспонсив. Сменив и браузер, и све...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Да не заборавиме со платата што му ја спремаат како на Ван Дајк. Каков меме шут клуб станавме. Тешка среќа имаме што Нејмар и Ди Марија не играат.
Барселона, иако навивам за нив едно 23 години, отсекогаш биле меме клуб благодарение на најнеспособните управи во спортот. За Барселона да се издигне потребен им е гениј што доаѓа еднаш во неколку децении, како Кројф и Меси. Познавам Каталонци, вака саглам народ ми се чинат...изгледа сите што се нетаман се во управите. Им успеа еднаш со Пеп како тренер бивш играч, го повторија истото n пати (Лучо, Тито, Куман, Валверде) додека снема бивши играчи тренери (нареден е Чави). Им се погоди еднаш трансферот на Пике од Манчестер како бивш од школата, сега мислат истото ќе им се погоди и со Ерик Гарсија. Ретардирана, суеверна детска логика, сигурно и со тарот карти и гледање на кафе мислат наредни потези. Не за џабе имаат милјарда долг од рудник за пари ко Барса, генијалци.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Само ја сум на кого му замрзнуваат стримовите од Редит целосно? Не кочат, туку табот станува анриспонсив. Сменив и браузер, и све...
Последнава недела почна и кај мене. Ама кога ќе сменам стрим ок е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom