UEFA Champions League Final : F.C.Barcelona - Manchester United F.C.

Кој ќе победи во финалето во ЛШ ?

  • Барселона

    Гласови: 111 49,8%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 112 50,2%

  • Вкупно гласачи
    223

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Во фудбалот не е важно како дошло, кога доаѓа или се суди или не се суди. Не смее судија да компензира за погрешно досуден корнер. И не ми е тоа поентата, никој од Барса не се ни жалеше. Туку поенатата ми е тие што мадињата ми ги направија цитрони околу УЕФА и Барса што ќе кажат сега?
Дека и да ве тепаат со два гола од офсајд не го менува фактот што ве истуркаа до финале.
Сеа не драпајте и гледајте фудбал :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Да ве ебам сите у мозок сте ебени или што ви е поентата? Не реков ништо незаслужено и такви срања, тоа што го реков го реков заради оние од Мадрид итн што вадат конспиративни теории и ја отупеа темава цел месец. Ај сега доста...ццц да не смее човек да спомене судија ако си за Барса...да беа ситуацииве против Манчестер до сега и НАСА ќе ја вклучевте во заговор
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Дека и да ве тепаат со два гола од офсајд не го менува фактот што ве истуркаа до финале.
Сеа не драпајте и гледајте фудбал :)
штета што Интер не знаеше да додаде 3 точни паса сезонава,имаше шанси вас да ве протуркаат
 
R

Rigel Kent

Гостин
Odlicen fudbal, a na kraj ocekuvam pobeda na Barca

Visca BARCAAAA:vozbud::vozbud::vozbud:

Mecov izgleda ke zavrsi na prodolzenija . :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
штета што Интер не знаеше да додаде 3 точни паса сезонава,имаше шанси вас да ве протуркаат
А бе ние не заслуживме и нема што тука. И тоа не го менува фактот како стигна Барса до финале, ем сега глумат невини. Се надевам ќе изгубат со гол од офсајд.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дека и да ве тепаат со два гола од офсајд не го менува фактот што ве истуркаа до финале.
Сеа не драпајте и гледајте фудбал :)
Не навлегувам во тоа како стигнале до тука но факт е дека во 1 полувреме ги оштетија :smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
ПШШШШШТТТТТТТТТТТТТТТ................ае на здравје
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Како неутрален, баш фин натпревар.
Инаку, Барса може да не ни е симпатична, ама тешко истото да се каже за Меси. Браво за дечкото.
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Шутирај од прва ти е... ГОООООЛ!!!!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Изгледа веќе е познато кој ќе биде шампионот оваа сезона.
Од една страна ми е мило што Барселона стана шампион, но од друга страна, пак, ми е криво што Манчестер изгуби.
Сакав вакво финале да гледам, и така испадна. Кој и да тепаше ќе ми беше мило, но и криво за поразениот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom