UEFA Champions League 2014-15

Кој ќе освои ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Кога горенаведените не ги искористија шансите, и кога брани она очајон на гол, ова е резултатот.
Штета што не успеаја да тепаат. Имаат најголеми шанси да бидат втората екипа што ќе оди понатаму сега за сега, ќе видиме дали ќе се смени понатаму во текот на денов.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сити повеќе заслужија да одат понатаму, се надевам ќе тепаат вечер. Мада јак состав имаме извадено. Кои дупки се овие Рома никаква иницијатива да дадат гол и да доминираат.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Сити може и на Х да оди, па после да ја тепаат Рома во гости.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сити повеќе заслужија да одат понатаму, се надевам ќе тепаат вечер. Мада јак состав имаме извадено. Кои дупки се овие Рома никаква иницијатива да дадат гол и да доминираат.
Сити пичките шо од 0-2 во Москва домаќините успеаа да му се вратат 2-2?..или пак дома шо изгубија 1-2 од најслабата екипа во групата? NOT...Англичаните таков селски фудбал можат само кај нив да продаваат,во Европа не му врви тоа,затоа ќе јадат по муцки од сите други екипи
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Сити повеќе заслужија да одат понатаму, се надевам ќе тепаат вечер. Мада јак состав имаме извадено. Кои дупки се овие Рома никаква иницијатива да дадат гол и да доминираат.
Со шо заслужија сити повеќе да одат понатаму од рома? Со поразот од CSKA ? Или шо му превртија утакмица. Рома барем покажа мадиња и не се бранеше против Баерн и излезе дрско јаде 7 сама сите други утакмици на ниво ги изигра.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сити пичките шо од 0-2 во Москва домаќините успеаа да му се вратат 2-2?..или пак дома шо изгубија 1-2 од најслабата екипа во групата? NOT...Англичаните таков селски фудбал можат само кај нив да продаваат,во Европа не му врви тоа,затоа ќе јадат по муцки од сите други екипи
Немој да ми кажиш дека Рома па изигра нешто? Со втор состав дојдоа во Минхен да играат, а се бранат од ЦСКА.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Немој да ми кажиш дека Рома па изигра нешто? Со втор состав дојдоа во Минхен да играат, а се бранат од ЦСКА.
Рома ништо не изиграа реално,очигледен е проблемот што го имаат сите Италјански екипи во европа а тоа е физичката подготвеност..после 60-70 минута не знаеа кај тераат и ЦСКА почна на секое да притиска кога видоа дека овие не излегваат од нивната половина...многу лоши се на физички план сите Италјански екипи па не е чудно зошто резултатите во Европа му се толку лоши
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Aj pak so kladilnicharski postovi ispolnete ja i ovaa nedela.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ауууууууууу Калински како отвори. :cuc:
Челзи глеам па што сака нека биде.

Калински и Видара. :love:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јасно дека од таа група треба само Баерн да помине.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Navivacive na CIty ja isvirkuvaat himnata na LS :pos::pos::pos::pos::vozbud:
Не само на Сити навивачите, заедно ја свиркаа со нашите навивачи заради тоа што УЕФА не дозволи гостински навивачи во Москва на двете екипи. Као демек Сити имаат некои навивачишта и се нервираат што не ги пуштиле во Москва. :pos::pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Андерлехт - Галата млади накратко прекината :icon_lol:

Турциве изгледа праат проблеми и кај младиве, ебате копуците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom