UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ежење е детето! Алал да му е!!

Неколку пати го гледав, не ни помислував дека може со Роналдо на пример. Браво.

Само не сум сигурен дали ќе игра во финале?? Мислам дека треба да го пропушти. Ако е така, голема штета за младичот.
Да нажалост доби жолто,но тоа е тоа.....Ова што го направи до сега е НЕПРОЦЕНЛИВО....

Јас и на Хејнкес би му дал рака,да го пуштиш детето во најбитната утакмица на сезоната,против така пеколни играчи....Па уште прв пенал шутира против еден од најдобрите голмани,и око не му чуе,Лам капитенот утна,он го скина Касиљас...

Немам зборови....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Баерн игра фудбал. Дома или гости, фудбал се игра.
Не ми е јасно како може Реал пред свои гледачи да нема желба да напаѓа ... од 10та минута па натака само Баерн играше.
тотално глупав коментар, тотално...

подеднаква игра имаше од двете страни, незнам како при ваков израмнет натпревар може да кажете дека некој „играл повеќе“.

па уште Реал немал желба да напаѓа, ти знаеш дали Реал немал желба...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Заслужено идат Баерн финале. Честитки на сите фанови на Баерн и на оние на Барса. И Челзи и Баерн заслужија финале. Барем сега на раат ќе гледам и нека победи подобриот.


Ја напнавте за Рамос ко Меси да има боље реализација од 20 пенали оваа сезона 5-6 промаши :icon_lol:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.143
Поени од реакции
28.898
Kika go promssi najvazniot penal :icon_lol:, kade odleta samouverenosta.
Patete, ste i ke ostanete pathetics :P
Нема што да патиме, изгубивме од тим што играше подобро и се соочивме со поразот.
Барем имаме доблест да признаеме пораз, а не како вас што уште мислите дека Челзи е незаслужено во финале.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да нажалост доби жолто,но тоа е тоа.....Ова што го направи до сега е НЕПРОЦЕНЛИВО....

Јас и на Хејнкес би му дал рака,да го пуштиш детето во најбитната утакмица на сезоната,против така пеколни играчи....Па уште прв пенал шутира против еден од најдобрите голмани,и око не му чуе,Лам капитенот утна,он го скина Касиљас...

Немам зборови....
кај беше тоа за жолт не ја удри намерно Алаба некад не ни свират пенал во таа ситуација али веќе чим досуди не требаше жолт ненамерно беше а за пеналите секогаш јаките утињаат пенали во вакви ситуации. Роналдо пак се посра и тогаш го спаси Тери што се лизна иначе и тогаш му го фатија
 
R

Rigel Kent

Гостин
Нема што да патиме, изгубивме од тим што играше подобро и се соочивме со поразот.
Барем имаме доблест да признаеме пораз, а не како вас што уште мислите дека Челзи е незаслужено во финале.
Chelsea e potpolno zasluzeno vo finale, barem za mene (y)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Kaj e Боби бе Шваби ...да не се помочал у гаќи од среќа,па сега ги суши :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom