UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
:pos::pos::pos::pos::pos: DOUBLE EPIC FAIL
Марка и АС се мадридските весници, Спорт и Ел Мундо Депортиво се од Каталонија.

Интерист и шпански фудбал - :pos::pos::pos::pos::pos:
Ееее.... времиња беа тоа кога гледав шпанско... :pos:
Сериозно: Роналдо, Зидан, Роберто Карлос, Кафу, Фиго, Раул... тоа беше фудбал... сега што да гледам, фали уште една камера од повисоко и да гледам мрави како се бркаат по терен :pos:

Шала, честито победа! Тотално ме збркавте со веснициве, сум заборавил кој е кој... :smir:
 
B

Beck's

Гостин
a i realno gledano ne moze so sutot na Busquets da se odi ponatamu.Sepak za LS se raboti...inaku site ovie muabeti se i vrz toa sto rezultatot zavrsi 3-1 a ne 6-1,posto komotno mozea uste 3-4 gola da im zbrcnat.Ama toa e dovolno,Arsenal mozese isto da ne kazni na kraj.Toa e toa,fudbalot ne bi bil fudbal bez vakvi emocii.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Не беше наменето за вас двајцава ова, ама ајде чим се пронајдовте нека тера.
И веќе кога кментираме судиски одлуки, ајде вториот дел од постот???
Па као да не се пронајде човек у оноа '' фан на Интер '', ипак изгенерализирано е, нејсе, секој има право да коментира ко и ти у иднина за вакви работи.
Да играа некои два рандом тима, и ти истиов став ќе го имаше зашто ќе ти беше скратен тежок сеир, со таа шашава одбрана мене једина дилема по црвениот ми беше колку голови ќе даде Барса, једино бев сигурен дека 2ката ќе ја надмине.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Трампа Бускец - Цеск.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
a i realno gledano ne moze so sutot na Busquets da se odi ponatamu.Sepak za LS se raboti...inaku site ovie muabeti se i vrz toa sto rezultatot zavrsi 3-1 a ne 6-1,posto komotno mozea uste 3-4 gola da im zbrcnat.Ama toa e dovolno,Arsenal mozese isto da ne kazni na kraj.Toa e toa,fudbalot ne bi bil fudbal bez vakvi emocii.
требаше да биде 10 - 0 како рече тој експертот од Канал 5... :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
А каква врска има тоа ако Перси гледал кон помошникот? И да го крене помошникот знаменцето тоа не значи автоматски и офсајд, последниот збор го има главниот судија, се додека не се слушне свирче од судијата не се прекинува играта. Е сега, во таква ситуација кога си сам пред голман логично е да шутнеш, и ако е точно тоа на Скај дека само 1 секунда бил потоа шутот, тука нема логика да се даде жолт, особено не втор жолт. Ставете се и на позицијата на Ван Перси, инстиктивно ќе шутнеш, во момент се исклучуваш и мислиш само на тоа како да дадеш гол. Пак ќе кажам, разликата од шутот до свирката бил премногу мал, за разлика од моментот кога досуди пенал зашто играчот тргна во погрешна насока :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Абе, Марка колку што е ЗА толку е и ПРОТИВ Реал. :)

али ова е веќе офтопик....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
a i realno gledano ne moze so sutot na Busquets da se odi ponatamu.Sepak za LS se raboti...inaku site ovie muabeti se i vrz toa sto rezultatot zavrsi 3-1 a ne 6-1,posto komotno mozea uste 3-4 gola da im zbrcnat.Ama toa e dovolno,Arsenal mozese isto da ne kazni na kraj.Toa e toa,fudbalot ne bi bil fudbal bez vakvi emocii.
Абе се е тоа ок ако го гледаме мечот до голот на Арсенал, ама по истиот више и концепцијата на Барса беше нарушена, ќе удреа на дупло поголема офанзива и од една страна веќе не смееа да си дозволат примање на гол, од друга со само 1 даден гол ќе имаа продолжение ...
Тука нештата веќе беа каде-каде поразлични од резултатот 0-0, сепак, реални да бидеме, сликата немаше да биде иста бидејќи тука и нозе се врзуваат, почесто се греши, ипак, виде и самиот колку е потребно за да ете Арсенал даде гол ( случајна грешка на Бускетс ), со тоа што ко што реков, уште 1 гол у мрежа на Барса ќе значеше и елиминација гарант, а тоа влијае на психа кај фудбалерите.
Ене на крај данецон видовме у каква ситуација излезе, сепак, друго ќе беше да имаа 10 у поле, бар сеуште ќе имаше дилеми на крај краева кој ќе направи прогрес даље.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
6
А каква врска има тоа ако Перси гледал кон помошникот? И да го крене помошникот знаменцето тоа не значи автоматски и офсајд, последниот збор го има главниот судија, се додека не се слушне свирче од судијата не се прекинува играта. Е сега, во таква ситуација кога си сам пред голман логично е да шутнеш, и ако е точно тоа на Скај дека само 1 секунда бил потоа шутот, тука нема логика да се даде жолт, особено не втор жолт. Ставете се и на позицијата на Ван Перси, инстиктивно ќе шутнеш, во момент се исклучуваш и мислиш само на тоа како да дадеш гол. Пак ќе кажам, разликата од шутот до свирката бил премногу мал, за разлика од моментот кога досуди пенал зашто играчот тргна во погрешна насока :pos:

Брат ај препрочитај се што кажа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Брат ај препрочитај се што кажа.
Се дешава се дешава, има ситуации кога помошникот крева а судијата не свири офсајд, најчесто кога главниот видел дека по флипер ситуација пасот го направил одбранбен играч од тимот што се брани а не играч од оние кои напаѓаат ...
Игра се прекинува стриктно по свиреж на судија, не по кревање на знаме.
Е сеа тука ок, очигледно беше кој подава и остало, само прашањето е дали Ван Перси знаел или не за тоа дека е санкциониран офсајд, тоа јебига, само ако си неврон у негова глава ќе го знаеш.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дај бе оладете со ова веќе,бидна шо бидна секој си кажа а и реалноста ретко кој ја кажа :)
Aј да му ја честитаме убедливата победа на Шахтјор,ептен се јаки.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608

Kajgana Shop

На врв Bottom