Twilight Saga(Twilight,New Moon,Eclipse,Brecking Down)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.676
bibil со неговите ефтини логики, као не е доволно популализиран по интернетот па да знае што е кул а што не. Али ај, for the sake of the argument, има назад стаено клипче од филмот.

Не му давајте така да ве манипулира, истото го пробуваше со мене за 24.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
1. Го влечат со години, сеа у октомври првиот дел од Breaking Dawn, па другата година вториот дел од Breaking Dawn од филмот. абе ајде, некој ќе си умре нека да го дочека (иако знам шо ќе се случи)

2.Kако може вампир да оплоди жена? -Нели е мртов?

3.Вампир не се станува со гризнување на врат, и готово вампир си.

4.Ништо посебно, не е убаво обајснето за настанувањето на вампирите, авторката се задржала на романсата помеѓу вампир и човек, so it's SUCK :D
Е само поради двојкава го чекам делов. Живо ме интересира како ќе имаат дете овие двајцата (освен Бела ако не шарала околу)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
А како го знаеш сето ова ако не си го гледал o_O?
Не знам кој ѓавол ме тераше ама го изгледав едвај првиот дел ,а после па која сатана ме тераше вториот да го симнам ,ама среќа некоја самовила дојде ме спаси и го избришав....
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Е само поради двојкава го чекам делов. Живо ме интересира како ќе имаат дете овие двајцата (освен Бела ако не шарала околу)
Вампирите не се мртви туку мутанти (тука со нив и зомбињата и врколаците) - можно логично научно објаснување.

Епа сеа како што имаш магаре и муле, така ќе имаш........
...................
...................
полувампир!

Или получовек, зависи што е мајката а што таткото.
--- надополнето: Jun 21, 2011 8:04 PM ---
АХАХА
Бела ќе го роди антихрис... антидракулата - истребувачот на целиот вампирски вид.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
119
Поени од реакции
28
Значи вампир не се станува само со гризнување на врат. треба да те убијат, да ти дадат крв, и да се разбудиш со вампирска крв во твојот систем.

И не ми кажуј шо е поентата на филмот, затоа што не се гледа само поентата,шо ќе ти е поента ако целата таа работа нема смисла? и друго каква репродукција е тоа на мртов човек?
Ako ne znaese seta ovaa ideja za Twilight avtorkata e dobija na mnogu interesen nacin.Preku son.Imala nekoj slicen son i pocnala da pisuva,znaci taa ne se vodi ni od drugi vampirski knigi ni od fampirski filmovi.Si sozdava svoi vampiri takvi kakvi sto taa misli deka treba da bidat(pa i na krja na kraistata znaeme deka vampiri i ne ni postojat)vo site drugi filmovi vampirite na UV svetlina gorat ovde ne e taka im sveti kozata ima uste mnogu drugi raboti sto vampirite na Stephani Mayar se razlikuvaat od drugite vampiri.Ama neznam jas kako go svakas filmov znaci apsolutno ne e poentava(sto sekoj film si ima poenta i ako ne ja razberes poentata od koga ke go izgledas togas isto kako da ne si go gledal) sto i ako mozat vampirite(na toa ne e obrnato vnimanie)tuku ljubovta na covek so nesto drugo,obicen smrttnik so bessmrttno sustestvo.
Zosto vampir moze da ima deca so covek,kako moze da se stane vampir kakvi moki imaat toa se go ima na oficijalnite strani na Twilight i na Stephani Mayer(sepak nie nemozeme nisto da smenime taa e avtorkata, mozeme samo da kazime dali i zosto ni se dopaga ili ne ni se dopaga) :)
--- надополнето: Jun 21, 2011 8:35 PM ---
Значи вампир не се станува само со гризнување на врат. треба да те убијат, да ти дадат крв, и да се разбудиш со вампирска крв во твојот систем.

И не ми кажуј шо е поентата на филмот, затоа што не се гледа само поентата,шо ќе ти е поента ако целата таа работа нема смисла? и друго каква репродукција е тоа на мртов човек?
Ako ne znaese seta ovaa ideja za Twilight avtorkata e dobija na mnogu interesen nacin.Preku son.Imala nekoj slicen son i pocnala da pisuva,znaci taa ne se vodi ni od drugi vampirski knigi ni od fampirski filmovi.Si sozdava svoi vampiri takvi kakvi sto taa misli deka treba da bidat(pa i na krja na kraistata znaeme deka vampiri i ne ni postojat)vo site drugi filmovi vampirite na UV svetlina gorat ovde ne e taka im sveti kozata ima uste mnogu drugi raboti sto vampirite na Stephani Mayar se razlikuvaat od drugite vampiri.Ama neznam jas kako go svakas filmov znaci apsolutno ne e poentava(sto sekoj film si ima poenta i ako ne ja razberes poentata od koga ke go izgledas togas isto kako da ne si go gledal) sto i ako mozat vampirite(na toa ne e obrnato vnimanie)tuku ljubovta na covek so nesto drugo,obicen smrttnik so bessmrttno sustestvo.
Zosto vampir moze da ima deca so covek,kako moze da se stane vampir kakvi moki imaat toa se go ima na oficijalnite strani na Twilight i na Stephani Mayer(sepak nie nemozeme nisto da smenime taa e avtorkata, mozeme samo da kazime dali i zosto ni se dopaga ili ne ni se dopaga) :)
--- надополнето: Jun 21, 2011 8:40 PM ---
Вампирите не се мртви туку мутанти (тука со нив и зомбињата и врколаците) - можно логично научно објаснување.

Епа сеа како што имаш магаре и муле, така ќе имаш........
...................
...................
полувампир!

Или получовек, зависи што е мајката а што таткото.
--- надополнето: Jun 21, 2011 8:04 PM ---
АХАХА
Бела ќе го роди антихрис... антидракулата - истребувачот на целиот вампирски вид.
Maskite vampiri se plodni pa na eden mesec Brazil ke se sluci toa sto ke se sluci i bella ke zabelezi deka nesto ne e vo red ke se varatat i ke sakaat da go izvadat pred vreme normalno bela nema da dozvoli taka da ke go rodi na mnogu tezok nacin bukvalno toa ke izleze od nea ke ja izgrize mislam ama edvard ke ja pretvori togas odma vo vampir i taka odi toa.Ova od knigata mi e pa ke vidime vo filmot kako ke go pretstavat seto toa
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Интервјуто со вампирот - препорачувам. Тоа е вампирски филм а не оплодување - неоплодување : popsmajlito :
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
@danail.V

Батали ти Стефани шо мислела, сите знаеме дека не е можно да имаат деца!

И пишувај кирилица, едвај те разбирам.

 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382


A btw ако не беше филмот за faggots and 12 year old girls, Куленот ќе ја изедеше Бела одма штом ќе добиеше мензис.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Знаеш дека нешто не е во ред со општествово кога на кајгана оставаат тема за твајлајт а нема тема за трилогија како Кум.

се надевам за брзо ќе се промени тоа.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
119
Поени од реакции
28
@danail.V

Батали ти Стефани шо мислела, сите знаеме дека не е можно да имаат деца!

И пишувај кирилица, едвај те разбирам.
Toa si e tvoe mislenje mozez da veruvas sto sakas.A jas licno mislma deka netreba da se "batali" sto misli Stephani Mayer zatoa sto taa e kratorkata na celata prikazna.Ako taa rekla deka vampirite mozat da letaat i ke letale(a toa moze ili da ni se dopaga ili da go mrazime) taka da toa si e tvoe mislenje ova si e moe mislenje.
Spored mene knigite se mnogu pointeresni od filmovite.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Toa si e tvoe mislenje mozez da veruvas sto sakas.A jas licno mislma deka netreba da se "batali" sto misli Stephani Mayer zatoa sto taa e kratorkata na celata prikazna.Ako taa rekla deka vampirite mozat da letaat i ke letale(a toa moze ili da ni se dopaga ili da go mrazime) taka da toa si e tvoe mislenje ova si e moe mislenje.
Spored mene knigite se mnogu pointeresni od filmovite.
Леле книгите се ружни. Значи тоа не е прашање на вкус, туку е факт. Понеинтересна книга у живот неам прочитано. Чисто колку за информација, си ги читал хари Потер? Е тоа е книга.
 
S

smexy

Гостин
Eј вампирите лоши биле :ROFLMAO:
Ти зашо јадеш свинско лош ли си?
Vampires feed,so do you fags.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Toa si e tvoe mislenje mozez da veruvas sto sakas.A jas licno mislma deka netreba da se "batali" sto misli Stephani Mayer zatoa sto taa e kratorkata na celata prikazna.Ako taa rekla deka vampirite mozat da letaat i ke letale(a toa moze ili da ni se dopaga ili da go mrazime) taka da toa si e tvoe mislenje ova si e moe mislenje.
Spored mene knigite se mnogu pointeresni od filmovite.
Како бе ако она рекла? она може да пише се, ама нека има смисла.
Не реков дека го мразам, ама требало повеќе да се потруди да објасни зошто Едвард свети и за тоа околу бебето :D

мене повеќе ми личи на самовила отколку на вампир (y)
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
119
Поени од реакции
28
Како бе ако она рекла? она може да пише се, ама нека има смисла.
Не реков дека го мразам, ама требало повеќе да се потруди да објасни зошто Едвард свети и за тоа околу бебето :D

мене повеќе ми личи на самовила отколку на вампир (y)
Epa sega toa e nie nemozeme nisto da smenime najverovatno ke ima pogolemo objasnuvanje na vampirskiot svet vo petotoprodolzenie Midnight Sun cela Twilight prikazna raskazuvana od strana na Edvard pa ke vidime dali tuka ke objasni sto i kako e mozno. :)
--- надополнето: Jun 22, 2011 10:36 AM ---
Леле книгите се ружни. Значи тоа не е прашање на вкус, туку е факт. Понеинтересна книга у живот неам прочитано. Чисто колку за информација, си ги читал хари Потер? Е тоа е книга.
I knigite Harry Poter mi gi preporacuvale ali sum nemal prilika da gi procitam vo slobodno vrem ke zemam da gi vidam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom