Tuzba za stomatolog

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од bokser_mk, 22 март 2019.

 1. Utopia123

  Utopia123 Психо

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  656
  @Alekso 1981 кога веќе си толку стручен дали може да ми одговориш зошто пред срцева операција мораш задолжителна проверка на стоматолог?
  Јас барем знам дека е така, може грешам.
   
  На Ne0 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alekso 1981

  Alekso 1981

  Член од:
  19 декември 2014
  Мислења:
  528
  Допаѓања:
  685
  I te kako gresis.
  Da zabite mozat da budat fokus t.e izvor za nekoja infekcija koja moze no i ne mora da vlijae na drugi organi.Znaci zabi so infekcija potencijalno vlijaat na drugi organi no toa go moze bilo koj zab.Zatoa ili se lecat ili se vadat.
  Nemam namera da ubeduvam nekogo nesto
  no stom nekoj sednal kaj mene na stol i bara pomos od lekar a ne od net za odredena situacija mudruvanje kako ova pogore netoleriram.Vakvi pacienti sto znaat se pred da sednat slobodno sami neka se lecat.Imaat izbor barem denes
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.826
  Допаѓања:
  6.529
  Леееј тресење глупости :pos:
  Се надевам никој нема да поверува во глупостите што се испишаа минатите страници.
  --- Споено дупло мислење, 1 април 2019 ---
  И, кој орган ти откажа?
  --- Споено дупло мислење, 1 април 2019 ---
  За да се спречи потенцијална инфекција од заб или уста да направи компликации на срцето. Тоа е сосем друго од тоа вие што го лупетате.
   
  Последно уредено: 1 април 2019
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.849
  Допаѓања:
  159.954
  Темава и групине за мамички на фб се доволен показател зошто имаме толкава смртност и низок животен век, сите изигруваат доктори.
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: