Tuzba za stomatolog

Член од
27 јануари 2018
Мислења
250
Поени од реакции
1.029
@Alekso 1981 кога веќе си толку стручен дали може да ми одговориш зошто пред срцева операција мораш задолжителна проверка на стоматолог?
Јас барем знам дека е така, може грешам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ne0
Член од
19 декември 2014
Мислења
537
Поени од реакции
694
@Alekso 1981 кога веќе си толку стручен дали може да ми одговориш зошто пред срцева операција мораш задолжителна проверка на стоматолог?
Јас барем знам дека е така, може грешам.
I te kako gresis.
Da zabite mozat da budat fokus t.e izvor za nekoja infekcija koja moze no i ne mora da vlijae na drugi organi.Znaci zabi so infekcija potencijalno vlijaat na drugi organi no toa go moze bilo koj zab.Zatoa ili se lecat ili se vadat.
Nemam namera da ubeduvam nekogo nesto
no stom nekoj sednal kaj mene na stol i bara pomos od lekar a ne od net za odredena situacija mudruvanje kako ova pogore netoleriram.Vakvi pacienti sto znaat se pred da sednat slobodno sami neka se lecat.Imaat izbor barem denes
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
6.576
Леееј тресење глупости :pos:
Се надевам никој нема да поверува во глупостите што се испишаа минатите страници.[DOUBLEPOST=1554108640][/DOUBLEPOST]
лично само еден заб имам извадено
И, кој орган ти откажа?[DOUBLEPOST=1554108973][/DOUBLEPOST]
@Alekso 1981 кога веќе си толку стручен дали може да ми одговориш зошто пред срцева операција мораш задолжителна проверка на стоматолог?
Јас барем знам дека е така, може грешам.
За да се спречи потенцијална инфекција од заб или уста да направи компликации на срцето. Тоа е сосем друго од тоа вие што го лупетате.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.150
Поени од реакции
164.816
Темава и групине за мамички на фб се доволен показател зошто имаме толкава смртност и низок животен век, сите изигруваат доктори.
 
На врв Bottom