Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
6.755
Ima nekoj drug problem so slikata na SK1? I vcera na Maccabi-Partizan zaebavase kaj mene,i sea na Pao-Oly
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Pak ke bide Ataman bolen za na pres

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
de koj razbira povekje da mi kaze,
koja e celta na eurocup kako natprevaruvanje?
ekvivalent na liga lopova u fudbal, da ima na so da kockame u bosh denovi?

deneska od dosada pushtiv besiktas prometey, besiktas so jaki ambicii armija navivachi a u, dali 20-30% od salata imase so gledaci. i drugite utakmici ne bea nesto podobri so publika denes.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.507
Поени од реакции
16.182
de koj razbira povekje da mi kaze,
koja e celta na eurocup kako natprevaruvanje?
ekvivalent na liga lopova u fudbal, da ima na so da kockame u bosh denovi?

deneska od dosada pushtiv besiktas prometey, besiktas so jaki ambicii armija navivachi a u, dali 20-30% od salata imase so gledaci. i drugite utakmici ne bea nesto podobri so publika denes.
Па победникот на Еврокуп иде во Евролига. Лани пишав кога ја отварав темата, Гран Канарија се откажа, бидејќи така им беше математиката.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.642
Поени од реакции
4.772
Па победникот на Еврокуп иде во Евролига. Лани пишав кога ја отварав темата, Гран Канарија се откажа, бидејќи така им беше математиката.
Partizanen ti bar znaes Euroliga e veke privatna zabava koj ima pari toj igra taka mu doaga,so godini unapred nekoj klubovi si imaat kupeno mesto vo ligata.Toa deka vlaga nekoj od eurokup moze e motiv da igraat poslabite ekipi.Posleden patnik mislam deka e Uniks Kazan ako ne se lazam kako pobednik vo eurokup pa sledna sezona igraa vo Evroliga.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
Па победникот на Еврокуп иде во Евролига. Лани пишав кога ја отварав темата, Гран Канарија се откажа, бидејќи така им беше математиката.
znam deka pobednikot generalno dobiva wildcard za evroliga.
ama tie ekipi so igraa eurocup - valensija, zenit /kazan, partizan, buducnost, virtus, ili vlegoa evroliga ili se suspendirani (rusite) ili se so dosta pomal budzet.
nekolku polu ekipi ako ima poasalni, nema ni gledanost ni interes nisto, zalno duri za gledanje.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.507
Поени од реакции
16.182
Partizanen ti bar znaes Euroliga e veke privatna zabava koj ima pari toj igra taka mu doaga,so godini unapred nekoj klubovi si imaat kupeno mesto vo ligata.Toa deka vlaga nekoj od eurokup moze e motiv da igraat poslabite ekipi.Posleden patnik mislam deka e Uniks Kazan ako ne se lazam kako pobednik vo eurokup pa sledna sezona igraa vo Evroliga.
Јок. Болоња беше претпрошлата сезона кога ја победи Бурса во финалето, а пред неа Валенсија.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
Kako igra Panatinaikos uste od start, sekoja cest. 11 novi igraci, a izgledaat dobro uigrani uste od start.
Za mene top 4 ekipa.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
Nisto nema da napravat,nema F4 da igraat moe mislenje,pocekaj so Baern igraat ke gi vidime so pojaki ekipi.
So Olimpijakos prethodna, bea izramneti do kraj i so shansa za pobeda. Jaki se i vo reket i so shuteri, plus vecerva se i bez Slukas.
Olimpijakos so Real glaven favorit mi e kako lani, strasno uigran tim.
Sprema prvite 2 kola sho gledam, Grci i Spanci i za F4 i za shampion mi se favoriti.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.642
Поени од реакции
4.772
So Olimpijakos prethodna, bea izramneti do kraj i so shansa za pobeda. Jaki se i vo reket i so shuteri, plus vecerva se i bez Slukas.
Olimpijakos so Real glaven favorit mi e kako lani, strasno uigran tim.
Sprema prvite 2 kola sho gledam, Grci i Spanci i za F4 i za shampion mi se favoriti.
Real imaat strasna ekipa sezonava, smetam deka se klasa nad grcivee za drugite da ne pravime muabet.Kampazo e mozok na ekipata.Momentalno gi melat Efes 25 razlika vo gosti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom