Tucker Carlson - Putin Interview - мислење?

Член од
14 април 2012
Мислења
31.807
Поени од реакции
63.417
По тоа колку почнаа да го напаѓаат Такер уште кога видоа дека е во Русија и пред да каже дека ке го прави интервјуто, и со оглед на тоа дека се бара негово апсење, мислам дека ги погоди во нерв. 75 милиони прегледи од синоќа, плус Маск рече дека нема на било каков начин да го лимитира интервјуто, мислам дека е полн погодок.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.983
Поени од реакции
84.529
75 милиони прегледи од синоќа
85 милиони, а не се поминати ниту 12 часа одкако е поставено видеото на Х. Газење во права смисла на зборот.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
Gledam komentari od Amerikanci, poveke na Putin mu veruvaat otkolku na cyborg/robot-on Biden :D

https://www.youtube.com/watch?v=fOCWBhuDdDo
И јас гледам многу коментари од индивидуи што по тотална коинциденција имаат сличен username со име и рандом бројки. И се разбира мора да најават од која држава гледаат.

Америка има голем број на глупави луѓе. Паметните нема што да го уклучат ова видео.
Автоматски споено мислење:

По тоа колку почнаа да го напаѓаат Такер уште кога видоа дека е во Русија и пред да каже дека ке го прави интервјуто, и со оглед на тоа дека се бара негово апсење, мислам дека ги погоди во нерв. 75 милиони прегледи од синоќа, плус Маск рече дека нема на било каков начин да го лимитира интервјуто, мислам дека е полн погодок.
А зошто да не се бара апсење кога соработува со денешниот Хитлер? Нека си остане таму подобро.
Бројот на гледачи на Шитер не е реалниот број иначе. Како „гледач“ се брои секој што ќе скролне покрај објавата.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
И јас гледам многу коментари од индивидуи што по тотална коинциденција имаат сличен username со име и рандом бројки. И се разбира мора да најават од која држава гледаат.

Америка има голем број на глупави луѓе. Паметните нема што да го уклучат ова видео.
Автоматски споено мислење:


А зошто да не се бара кога соработува со денешниот Хитлер? Нека си остане таму.
Бројот на гледачи на Шитер не е реалниот број иначе. Како „гледач“ се брои секој што ќе скролне покрај објавата.
sheki aj gitla od temata ebate fashistickoto gomno. demokratija e taka? ke ide i ke napravi intervju i treba da se gleda.

ako pocneme da apsime i cenzurirame taka ti si prv za kolenje kopile edno pedersko.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
sheki aj gitla od temata ebate fashistickoto gomno. demokratija e taka? ke ide i ke napravi intervju i treba da se gleda.

ako pocneme da apsime i cenzurirame taka ti si prv za kolenje kopile edno pedersko.
Не верувам дека ќе го уапсат за ова, ама граѓаните имаат право да бараат мерки против луѓе кои соработуваат со државните непријатели.
Нешто што можат да направат е да воведат забрана за патување во Русија.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
768
Поени од реакции
1.033
И јас гледам многу коментари од индивидуи што по тотална коинциденција имаат сличен username со име и рандом бројки. И се разбира мора да најават од која држава гледаат.

Америка има голем број на глупави луѓе. Паметните нема што да го уклучат ова видео.
Автоматски споено мислење:


А зошто да не се бара апсење кога соработува со денешниот Хитлер? Нека си остане таму подобро.
Бројот на гледачи на Шитер не е реалниот број иначе. Како „гледач“ се брои секој што ќе скролне покрај објавата.
Не ти е ич лесно ако го споредуваш Путин со Хитлер, врска немаш што зборуваш не се срами на темава те молам, ти си дел од проблемот а не дел од решението, уште една глава попарена со пропаганда, пушти ти CNN/BBC и крцкај си мамино дете.

Америка со пола и повеќе од истокот геноцид со децении спроведува (delivering freedom XD), Путин бил диктатор оти сака да си ја заштити државата.

Оди убиј се те молам
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
Не ти е ич лесно ако го споредуваш Путин со Хитлер, врска немаш што зборуваш не се срами на темава те молам, ти си дел од проблемот а не дел од решението, уште една глава попарена со пропаганда, пушти ти CNN/BBC и крцкај си мамино дете.

Америка со пола и повеќе од истокот геноцид со децении спроведува, Путин бил диктатор оти сака да си ја заштити државата.

Оди убиј се те молам
И Хитлер сакал да си ја „заштити“ државата од Евреите ако така размислуваш.
Јас сум единствениот на темава што размислува со мозокот пред да пише нешто. Се чудите зошто му се лутат на Такер оти е фашистички колаборатор. :tapp:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Не верувам дека ќе го уапсат за ова, ама граѓаните имаат право да бараат мерки против луѓе кои соработуваат со државните непријатели.
Нешто што можат да направат е да воведат забрана за патување во Русија.
cenzura i zabrani a? celo vase dvizenje trebase taka da se zabrani ama ke go docekame denot koga ke ve spalime na plostad kako vesterkite porano.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
cenzura i zabrani a? celo vase dvizenje trebase taka da se zabrani ama ke go docekame denot koga ke ve spalime na plostad kako vesterkite porano.
Па сигурно не ви смета вас цензура и забрани кога навивате за Русија.
Не смееме да покажеме никаква милост кон фашистите - тоа е рационалниот потег.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.879
Поени од реакции
8.694
ke go docekame denot koga ke ve spalime na plostad kako vesterkite porano.
Вештерките ги беселе.

Се палеле еретиците и хомосексуалците. Оттаму доаѓа зборот "faggot" што е сноп гранки, еретиците ги палеле врзани на дрвениот столб а хомосексуалците како помали грешници ги ределе под столбот со сноповите гранки и затоа се "faggots" :D
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
Вештерките ги беселе.

Се палеле еретиците и хомосексуалците. Оттаму доаѓа зборот "faggot" што е сноп гранки, еретиците ги палеле врзани на дрвениот столб а хомосексуалците како помали грешници ги ределе под столбот со сноповите гранки и затоа се "faggots" :D
За ваша среќа, ние добрите сме помилосрдни кон вас фашистите. Не грижете, не сме ве палеле кога изгубивте во Втора светска војна.
Единствено тоа останува конзистентно кај фашизмот: дека кога-тога сте губитници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom