Trance музика

S

StormRage

Гостин
Чекам пациенти, ајмо...:icon_lol: или па уз Furious, Kasatka, Xikwri Neyrra, Darkshire... ракиица да си пиеме и уживкич, ладовкич...такви стари, закоравени метал хедс, на кои им дошло преку пенис од секојдневната музика, па им текнало дека постои и термин Еволуција, кој што има универзална примена, па дури и во музиката...шубао си напиша Сателајт, риспект!!! Бидете малце Open Mind и не го серете тоа што врска немате што е, што претставува и слично...едноставно нели, се мења канал, станица, песна, било што...е*ати нафураните дечишта...
бате алал да ти е

Сателајт И ТЕБЕ :vozbud::vozbud::vozbud:

(и ова нафурани дечишта... имат исклучоци :))
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
бате алал да ти е

Сателајт И ТЕБЕ :vozbud::vozbud::vozbud:

(и ова нафурани дечишта... имат исклучоци :))
;)

I da, ima isklucoci, ama retki se maximalno, skoro i da se Extinct species...Deneska mladina znae se, ama nema vrska, i nie sme bile isti na tie godini.

Ima vreme, evolution leaps forward od vreme na vreme ;)

Pozdrav do site, PLUR ;)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе демек викаа у транс све е love, peace & happiness, вие овде партали се напраивте. :pos:

Фала Филип, чао... :pos:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
ASOT #394 TOTW: Arnej - Dust In The Wind :back:

Добра е, само некако празна ми стое, најверојатно оти е Intro Mix. Ќе почекаме за Original. :vozbud:


Бај д веј, некој со повеќе инфо за тоа кога ќе му излезе Tomorrow Never Comes?
 
S

StormRage

Гостин
ASOT #394 TOTW: Arnej - Dust In The Wind :back:

Добра е, само некако празна ми стое, најверојатно оти е Intro Mix. Ќе почекаме за Original. :vozbud:


Бај д веј, некој со повеќе инфо за тоа кога ќе му излезе Tomorrow Never Comes?
зато се викат Dust In The Wind :pos2::pos2:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Моментално се одржува Trance Energy фестивалот во Утрехт, Холандија.

Кој сака може да го слуша во живо.



http://94.23.22.121/play-8888.pls

Schedule

Tydi // 22:00
John O’Callaghan // 23:00
Armin van Buuren // 00:30
Paul van Dyk // 02:30
Marcel Woods // 04:30
Fausto // 06:00
End // 07:00


 
S

StormRage

Гостин
Моментално се одржува Trance Energy фестивалот во Утрехт, Холандија.

Кој сака може да го слуша во живо.



http://94.23.22.121/play-8888.pls

Schedule

Tydi // 22:00
John O’Callaghan // 23:00
Armin van Buuren // 00:30
Paul van Dyk // 02:30
Marcel Woods // 04:30
Fausto // 06:00
End // 07:00


не знам зошто ама не можам да слушам аааа баш би сакал ионака немав шо да слушам вечерва:toe::icon_frow
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
уште 5 минути па "маршал" вудс
сетот на ПВД растура
штотуку помина For an angel , моментално Beautiful Lie
фак ми дис ис амејзингггг :vozbud::vozbud:

EDIT:

моментално е Вудс... Го отвори сетот со неговиот ремикс на химната за транс енерџи 2009.. wonderfullllllllllllllllll
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Сетот на ПвД беше најдобар вечерва дефинитивно! Едвај чекам да го видам човекот повторно следниот месец.:vozbud:

Марсел Вудс ќе го слушаме утре.

Креветот ме вика сега.

Транс Енерџи 2010 одиме во Утрехт! :pos2:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Нема врска храната остај ти. Има некои што не јадат пред журка и пак супер ке си поминат. Се е до карактерот.
tocno taka care.eve za primer jas koga bev pred dve godini na lizgaliste,na republika 909 potocno,imav samo dve piva ispieno cela vecer, a pak projdov zakon,i toa do 7 sabajle.zatoa mislam deka tablite ne igraat uloga za da pomines cool na zurkata.
 
S

StormRage

Гостин
Сетот на ПвД беше најдобар вечерва дефинитивно! Едвај чекам да го видам човекот повторно следниот месец.:vozbud:

Марсел Вудс ќе го слушаме утре.

Креветот ме вика сега.

Транс Енерџи 2010 одиме во Утрехт! :pos2:
некој дан го снимавте ова??? пошо ми се сјеба звукот и нешо друго па не можев да слушам :(
 
S

stereo m'c

Гостин
зашто постарите луге на 30 мислат дека трансот е наркоманска музика ? баш напротив јас уживам во неа басот ме вози од небо до земја и назад за неполна 1 секунда...зурките слабо ги следам повеке уживам додека си ја слушам дома да си денсам слободно да мозам да се испразнам до максимум..како што можев да прочитам неколку постови погоре беа напоменати журки во б2..фала богу дека ке видиш фаци во ципече косулче убаво намирисани пошто тоа за нив е фенси место и кога ке ги прасаат другарчињата кај беа искочени викендов да кажат дека биле во дискач, а дефинитивно секоја журка како и останатите најубаво можат да се одржат во мкц,саем, на спортскиот аеродром стенковец и дефинитивно велешко езеро....позз до сите
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
зашто постарите луге на 30 мислат дека трансот е наркоманска музика ? баш напротив јас уживам во неа басот ме вози од небо до земја и назад за неполна 1 секунда...зурките слабо ги следам повеке уживам додека си ја слушам дома да си денсам слободно да мозам да се испразнам до максимум..како што можев да прочитам неколку постови погоре беа напоменати журки во б2..фала богу дека ке видиш фаци во ципече косулче убаво намирисани пошто тоа за нив е фенси место и кога ке ги прасаат другарчињата кај беа искочени викендов да кажат дека биле во дискач, а дефинитивно секоја журка како и останатите најубаво можат да се одржат во мкц,саем, на спортскиот аеродром стенковец и дефинитивно велешко езеро....позз до сите
Абе друже види сеа, тоа зашто они мислат дека е наркоманска музика можеби е поради тоа што во нивно време таа музика се пуштала само на места кои изледале како наркомански дувла. На моите дома им се свиѓа трансот, дури и гоата, ама кога не е многу јако пуштен звукот. :)
А татко ми понекогаш дури и знае да си пушти сам викал/јуро транс и да си ужива.

Е сеа за местата како Б2. Шо знам и мене местото не ми е баш за транс со оглед на тоа дека секоја сабота на истото место пее Жаре берберот, а многу често гледам дека има и фаци од типот на Џеј, али тоа ти е, а од друга страна местото е одлично за псај форест/спејсшип и е екстра за мали журки. Тоа што на тие журки има и фаци кои не припаѓаат таму тоа е друга приказна. Нив едноставно ќе ги игнорираш пошо нив ги има и на саем и во мкц и на сите слични места каде што присуствуваат апаратите на КадеВечер. :)

:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom