TikTok

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Одамна знам за TikTok, ама никогаш не ме привлекол да ја симнам апликацијата и да се регистрирам (до денес).
Концептот ми се допаѓа. Си има одреден хумор кој беше карактеристичен и за Vine, но многу е понапредна, позабавна и со посветла иднина. Најверојатно затоа што не сум тинејџер и за мене се' уште владее „светото тројство“ (Facebook, Instagram, Twitter) или пак затоа што најверојатно никој од луѓето кои ги познавам не користи TikTok. Да, буквално не успеав да најдам ниту еден познаник на мрежава откако ја инсталирав апликацијата.

Од тука моето прашање: Дали некој од вас е на Tik Tok? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пола година чекам reply од администратор да сменам username на Кајгана Форум а они за TIK TOK си прават муабет :facepalm:
А кој ти кажа мењање јузер дека е риквест што треба да се исполни?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.038
Поени од реакции
57.225
Пола година чекам reply од администратор да сменам username на Кајгана Форум а они за TIK TOK си прават муабет :facepalm:
Во таа пола година истото прашање е одговорено мал милион пати во КП.

Си можел да пребараш пред да пишеш. Има и цела тема со објаснување.

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Пола година чекам reply од администратор да сменам username на Кајгана Форум а они за TIK TOK си прават муабет :facepalm:
Стварно? На темата за корисничка поддршка ли е? :) Ако е во директна порака, не се важи :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Не користам бидејќи е Кинеска апликација, Доујин или како и да се викаше, и пати од оние болести кои ги имаат сите кинески апликации, прилагодени за нивни пазар.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
А кој ти кажа мењање јузер дека е риквест што треба да се исполни?
Затоа што сте фини и секогаш сакате да им излезете во пресрет на форумџиите
Автоматски споено мислење:

Во таа пола година истото прашање е одговорено мал милион пати во КП.

Си можел да пребараш пред да пишеш. Има и цела тема со објаснување.

Ова го имам направено и немаше никаков одговор, нели 5 минути по Нова Година беше условот
“ барање за промена во првите 5 минути од новата година и ние ветуваме дека ќе ви го промениме корисничкото име “ :sekcza:
Автоматски споено мислење:

Стварно? На темата за корисничка поддршка ли е? :) Ако е во директна порака, не се важи :)
Ајде ќе пробам и таму , фала сепак - извинете за off-topic,

ON TOPIC :
Tik Tok e за деца до 14 години , малце е cringe ама тоа е само мое мислење :oeoeoe:
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Инста блокирав пошто сфатив дека најарно е порнич да си пуштам раат без да влегувам во искушенија со локални дрољи.
За тикток уште неам потклекнато на искушението, ама со бришењето на погоренаведеното каде-каде сум пораат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ок си е ТикТок се додека не се шерува на Инстаграм и ФБ. Значи седете си таму, не ги ширете ремек делата по други платформи :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.084
Ок си е ТикТок се додека не се шерува на Инстаграм и ФБ. Значи седете си таму, не ги ширете ремек делата по други платформи :D
За жал ги има на Твитер...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom