The Witcher

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мене не ми сметаше рапот, искрено. И така само е во трејлерот, не во серијата, бар се надевам. :D Ова погоре ми е поглупо.

Битно се гледа дека ќе изгледа се пофенси и дале повеќе кеш за сезонава, очекувам далеку повеќе акција.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Мене не ми сметаше рапот, искрено. И така само е во трејлерот, не во серијата, бар се надевам. :D Ова погоре ми е поглупо.

Битно се гледа дека ќе изгледа се пофенси и дале повеќе кеш за сезонава, очекувам далеку повеќе акција.
Акцијата не беше проблем во серијата беше една од позитивните работи кои сите ја фалеа.
Нешто подобрија нешто не, ќе видиме дали ќе се зезнат пак со избрзаниот тек на настани и тајм скипови у тек на епизоди и да не прават свои сцени кои не се дел од книгата барем имаат буџет сега.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Мене не ми сметаше рапот, искрено. И така само е во трејлерот, не во серијата, бар се надевам. :D Ова погоре ми е поглупо.
Ova pogore ustvari e witcher.
Koga javas i ke naletas na enemy so muzikava u pozadina...

Ako ja nema muzikata isto kako da skratile nekoj glaven lik. Tolku e bitna.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.911
Третата книга нема ниту едно чудовиште*, цела книга во најголем дел е всушност дијалог/приказна и нема баш акција, изгледа ќе мешаат приказни** или ќе измислуваат нивни***.

*Океј има едно.
**Ко таа приказната со бруксата што ја има во трејлерот.
***Во првата сезона Нетлфикс деловите беа тотална утка, се плашам дека ќе бидат пак.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Третата книга нема ниту едно чудовиште*, цела книга во најголем дел е всушност дијалог/приказна и нема баш акција, изгледа ќе мешаат приказни** или ќе измислуваат нивни***.

*Океј има едно.
**Ко таа приказната со бруксата што ја има во трејлерот.
***Во првата сезона Нетлфикс деловите беа тотална утка, се плашам дека ќе бидат пак.
Го нема ни у книгите ни во игрите може да ти потврдам.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.911
Го нема ни у книгите ни во игрите може да ти потврдам.
Myriapod? Знам, затоа и реков дека ќе вметнуваат нивни причи како во првата сезона бидејќи Blood of Elves нема многу акција а баш тоа мислам дека е најслаба страна на Нетфликс Вичер. Верувам дека ќе ме изненадат пријатно бидејќи моите очекувања се 0.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Myriapod? Знам, затоа и реков дека ќе вметнуваат нивни причи како во првата сезона бидејќи Blood of Elves нема многу акција а баш тоа мислам дека е најслаба страна на Нетфликс Вичер. Верувам дека ќе ме изненадат пријатно бидејќи моите очекувања се 0.
Само ги измешаа работите и ги збуниа фановите во првата сезона ( мислам тие што не ја знаат приказната).
Најголемиот проблем ми е што ја уништија средбата на Гералд и Сири другото ќе се пројде исто така даваат повеќе важност на Стрегобор од што е значаен.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.911
Само ги измешаа работите и ги збуниа фановите во првата сезона ( мислам тие што не ја знаат приказната).
Најголемиот проблем ми е што ја уништија средбата на Гералд и Сири другото ќе се пројде исто така даваат повеќе важност на Стрегобор од што е значаен.
Брокилон причата ја направија перверзија а беше многу битна за Гералт и Сири и целата приказна за судбина, Ренфри/Butcher of Blaviken причата ја направија каша попара. Соден и Вилгефортс, Трис.. Пази, ја направија Фрингила цркиња ради мух диверзити иако подоцна типката ќе го заведе Гералт благодарение на тоа што изгледа како Јен. Плус Фрингила е роднина на Сири...

Сега кога се навраќам ми текнува кој хаос е сезона 1 и зошто немам никакви очекувања.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Брокилон причата ја направија перверзија а беше многу битна за Гералт и Сири и целата приказна за судбина, Ренфри/Butcher of Blaviken причата ја направија каша попара. Соден и Вилгефортс, Трис.. Пази, ја направија Фрингила цркиња ради мух диверзити иако подоцна типката ќе го заведе Гералт благодарение на тоа што изгледа како Јен. Плус Фрингила е роднина на Сири...

Сега кога се навраќам ми текнува кој хаос е сезона 1 и зошто немам никакви очекувања.
Eптен сакаат да ја копираат ГОТ што почнаа исти грешки да ги прават. :pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Гледав ревју на ign релативно позитивен ревју дадоа, мислам подобар од преходната сезона али сеуште има недостатоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom