The Witcher

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
вчера излезе сезона 2 ... некако не сум нешто нај нај од првата епизода, почна споро и беше крајно досадна :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
сеа за сеа - што знам...
исто ко прва сезона и таа ми беше - што знам...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Само што ја завршив и слободно може да кажам.
What the f*** was that.
90 % немаше врска со книгите забегаа ептен целава сезона изгледа како филер арк од аниме премногу промени имаше за да ми се допаѓа
4од 10 па и тоа мислам дека е многу ја уништија серијава а имаше потрнцијал ако одеше по книгите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Само што ја завршив и слободно може да кажам.
What the f*** was that.
90 % немаше врска со книгите забегаа ептен целава сезона изгледа како филер арк од аниме премногу промени имаше за да ми се допаѓа
4од 10 па и тоа мислам дека е многу ја уништија серијава а имаше потрнцијал ако одеше по книгите.
Не ми е почната уште втора и за жал ако стварно е така, тогаш пропаст на потенцијално солиден проект.

Озбилно тотално раскрстија со книгите, до толку?

Значи обичен fanfiction , бар да имаа талент и такво нешто да напишат.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Не ми е почната уште втора и за жал ако стварно е така, тогаш пропаст на потенцијално солиден проект.

Озбилно тотално раскрстија со книгите, до толку?

Значи обичен fanfiction , бар да имаа талент и такво нешто да напишат.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ја завршив пред малку да бе правам споилери освен првата епизода и некои моменти се е филер имаат и доста ликови утнато Франческа,Дигстра, Везимир други пак ги светеа за 180 да не правам споилери КАТАСТРОФАА.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Досега изгледав три епизоди и ми е мех. Не е одлична, не е ужасна. Едно нешто што ме накурчи беше што го скинаа

Ескел

Па, има уште многу епизоди до крај, можеби ќе сменам мислење кон попозитивно/понегативно.

@dantemkd Серијата е различна од книгите/игрите така да обиди се да ја третираш така. :toe:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
@dantemkd Серијата е различна од книгите/игрите така да обиди се да ја третираш така. :toe:
Ја најавија како адаптација на книгите сега им текна ај ќе ја правиме различна тоа ти е лош менаџмент исто како со ГОТ.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Ја изгледав до крај. Штета, не очекував да биде добра но не ни очекував дека ќе биде волку лоша.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Ја изгледав до крај. Штета, не очекував да биде добра но не ни очекував дека ќе биде волку лоша.
:D
Автоматски споено мислење:

Мене ми е најчудно што ign и дадоа 7 скор не заслужува ни пола од тоа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Сакав да и дадам шанса, си викам ваљда не е до толку лошо колку што кажуваше но сепак во право ти беа горе коментарите.
Ги имаш читано книгите се надевам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom