The Walking Dead

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Многу јака епизодава. Мислев ќе се разјаснат некои работи околу Мерл и Андреа ама уште ми се збунувачки. Мерл пробува да се зближи со групава ама не е сигурно какви намери има. Андреа со право е плавуша.


п.с. Не можеше да се смисли подобар крај, како овој со Tom Waits. Кога слушнав како Бет пее „with a charcoal eyes and Monroe hips, she went and took that California trip“ се возбудив.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
dat singing
и многу јасно дека курвата нема да го убие, море и нејзе и мама и

леле денот кога ќе умре андреа ќе веам знамиња
 
P

PewDiePie

Гостин
Епизодава просечна некако.
Хајлајт беше Бет и нејзините гласовни способности,плус повторно одлична песна одбрале.
Има душа серијава бе,топлина.

Од друга страна,таа курвата плава,цццц од прво се израдував нормално,што се виде пак со групата,си викав ќе остане ама џабе бе,плавуша глупа се и кажаа каков психопат е гувернерот таа пак немаше гз да го убие.
Лори не беше олку глупа,незнам колку сте приметиле,на секое интервју курвичево седи до продуцентите и им се улизува,така да ќе биде вистинско уживање да ја скинат во брзо време,ама тешко. И ја прават реденката таму,затоа е уште во шоуто.

Рик иначе(Ендрју) изјави дека 12 епизода од оваа сезона му е една од омилените епизоди,така да да очекуваме интересни работи следната недела..........можам да претпоставам од прилика нешто со син му и Мишон ќе тргнат кај гувернерот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
До мене е, или приметив грешка во епизодава? :D У сцената кај што го покажа расеченото око, му беше левото, следна сцена, превезот му е на десното око а левото му е океј. :D

Сега се потсетив, Мишон го имаше брцнато во десното око.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
До мене е, или приметив грешка во епизодава? :D У сцената кај што го покажа расеченото око, му беше левото, следна сцена, превезот му е на десното око а левото му е океј. :D

Сега се потсетив, Мишон го имаше брцнато во десното око.
Се вадат на фактот дека во моментот се гледа во огледало.

Криво ми е што црнците завршија кај Гувернерот. Им фали на групава во затворот црнец. Со црнец во групата барем знаеш кого прв ќе скинат во пукотници. Инаку од она Next time на крај што им е се насетува одлична наредна епизода и се надевам конечно соединување со ново-стар сојузник;)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Лори не беше олку глупа,незнам колку сте приметиле,на секое интервју курвичево седи до продуцентите и им се улизува,така да ќе биде вистинско уживање да ја скинат во брзо време,ама тешко. И ја прават реденката таму,затоа е уште во шоуто.
Сериозно ти препорачувам помош од психијатар.
Муабетов од каде ти е ретардиран, полн со омраза и најбитно се работи само за серија и измислени ликови. :facepalm:

Андреа не оди никаде, не се секирај. Ќе ја гледаш уште долго
image-1-1261222.jpg


Епизодава просечна
 
P

PewDiePie

Гостин
Сериозно ти препорачувам помош од психијатар.
Муабетов од каде ти е ретардиран, полн со омраза и најбитно се работи само за серија и измислени ликови. :facepalm:

Андреа не оди никаде, не се секирај. Ќе ја гледаш уште долго
Прегледај го приврзокот 59041


Епизодава просечна
Јас ти препорачувам да одиш да испушиш (едитирано од модератор: за вакви работи се добиваат казнени поени).

Муабет полн со омраза,оди гледај интервјуа ако имаш 2 грама мозок ќе укопчаш што и како е. Андреа,моментално најомрзен и најглуп по постапки лик во серијата тој ќе се возбудува ко мајка му да ,ја спомнале. :tapp:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Sto stana so toj tipot sto go vozese kombeto so zombinjata prethodnata epizoda so zastitnoto odelo? Ne se vrati so guvernerot.

I neli crnecov i drugive trojca ne gi izbrkaa oficijalno? Kako se najdoa u sumata?

Ili sum propustil nesto :P
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Sto stana so toj tipot sto go vozese kombeto so zombinjata prethodnata epizoda so zastitnoto odelo? Ne se vrati so guvernerot.

I neli crnecov i drugive trojca ne gi izbrkaa oficijalno? Kako se najdoa u sumata?

Ili sum propustil nesto :P
И јас мислев дека се уште негде во затворот. Ама изгледа си отишле кога дојде Лори во посета. :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
moze da se pokaze fatalno so gi izbrkaa ovie so crnecov...ali dzabe...merl deril mishon rick ultimate badasses
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Јас ти препорачувам да одиш да испушиш (едитирано од модератор: за вакви работи се добиваат казнени поени).

Муабет полн со омраза,оди гледај интервјуа ако имаш 2 грама мозок ќе укопчаш што и како е. Андреа,моментално најомрзен и најглуп по постапки лик во серијата тој ќе се возбудува ко мајка му да ,ја спомнале. :tapp:
Гледам интервјуа и шо? Најомразен? Добро ти каде живееш?
Moже да ме нервира некој лик, ама да го мразам... или не ти е позната дефиницијата за мрази или ептен си отеран.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Серијава почнав да ја гледам од пред некој ден и од што ми беше интересна стигнав до трета сезона.Многу закон серија.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Неможе гувернерот да си оди толку рано :D
Но озбилно,како не можеше Андреа да го убие не ми е јасно,покрај све што дозна и слушна на крај пак немаше срце да го скине,се шитка за подобар живот курвата.
Рик се врати ментално,добро е шо престана да трипа,ке се усереше сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom