The Walking Dead

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Супер епизода, прави психопати овие нашиве јунаци, Рик нема одамна ебнато ништо, затоа го фаќаат вакви кризи па му паѓаат на ум секакви работи (да го утепа маж и на Џеси).

Од сите луѓе баш Дерил дојде да се спријателува со гејот :D

А Керол, трансформација на лик страшно нешто, тешко во иднина било кој маж да може да ја тепа како на времето што и правеше нејзиниот.

Овие староседелциве од Александрија ептен го изгубиле осетот каде и во кој свет живеат, арно му вика Саша, ќе страдаат многу од нив до крај на сезона, ама арно рече Рик, имаа среќа шо ние сме тука, оти некои сумњиви типови шетаат околу (обележаното зомби).

Ако прогнозираме кој ќе умре до крај на сезона и моите предвидувања одат на Саша или Мишон, едната е скроз отидена у умот, а Мишон од вистински воин се претвора или барем лробува да биде некоја нормална секојдневна жена, не и личи тоа неа.

Како и да е, очекувам се подобри епизоди до крај и фантастично финале.:pistoldz:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Ќе видиме како ќе испадне , ама мислам дека добра идеја е спин оф на серијава (y)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Забава,алкохол,муабети,чисти луѓе избањати. Розита не ја познав, поубава ми беше прљава. Керол ко нова сосетка у "Очајни домаќинки", а муабетов на Абрахам и Мишон за у "Скриени страсти" скрипта.

:tvg:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Забава,алкохол,муабети,чисти луѓе избањати. Розита не ја познав, поубава ми беше прљава. Керол ко нова сосетка у "Очајни домаќинки", а муабетов на Абрахам и Мишон за у "Скриени страсти" скрипта.

:tvg:
Се согласувам со ова 100%
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
WTF :eek: :несвест: Каква епизода :uzi: Едвај чекам да го скинат копилето Николас[DOUBLEPOST=1426513133][/DOUBLEPOST]
Everybody ate Chris
 
Последно уредено:

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Mother Dick :icon_lol:
Рик и неговата багра сега стануваат лошите.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ама забрга попов на крај.
Ептен добра епизода.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
:vozbud: леле леле епизодава
Попов го нема го нема и на крај се избаци со јадење гомна :pos:
Толку беше од парадајзов, попов ја напуни главата на старава плус сеа коа ќе дознае за син и.:pistoldz:
Значи Керол најјака! :gjavol:
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Керол и Рик се Too Far Gone , бетер од Гувернерот се :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom