The Sopranos

Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Многу трогателен лик
Една од најголемите грешки на Тони Сопрано во целата серија - самиот му призна дека го фаворизира исклучиво и само бидејќи се роднини, а историски речиси сите поголеми глупости низ историјата се случиле токму како последица на семејното наследување.

Типот беше зависник од Холивуд и од наркотиците од самиот почеток, сакаше себеси да се гледа како модерен гангстер кој ќе ја напише новата историја на мафијата, а потоа и ќе ја сними истата за големото платно.

Убаво му велеше Џуниор на Тони: лекот е истиот како за куче кое боледува од беснило - му ги скратуваш маките. На Тони малку доцна му текна да го примени ваквиот лек на дело.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Една од најголемите грешки на Тони Сопрано во целата серија - самиот му призна дека го фаворизира исклучиво и само бидејќи се роднини, а историски речиси сите поголеми глупости низ историјата се случиле токму како последица на семејното наследување.

Типот беше зависник од Холивуд и од наркотиците од самиот почеток, сакаше себеси да се гледа како модерен гангстер кој ќе ја напише новата историја на мафијата, а потоа и ќе ја сними истата за големото платно.

Убаво му велеше Џуниор на Тони: лекот е истиот како за куче кое боледува од беснило - му ги скратуваш маките. На Тони малку доцна му текна да го примени ваквиот лек на дело.
Kристофер беше најголемата будала во серијата, најлојален за на крај да си го добие

Тоа што стана наркоман му го пресуди крајот,но другите беа многу безобразни према него. Прво сите му јадеа гомна дека е наркоман и треба да се среди, што е во ред
Она што не беше во ред е кога Кристофер успеа колку толку да се среди како човек, овие повторно почнаа да го исмејуваат и омаловажуваат оти сакаше да се тргне понастрана и да стане понормален човек...повторно направи relapse и заврши како што заврши

Како и да е Кристофер беше loose cannon и гледајќи според неговите предиспозиции(мајка алкохоличар, татко наркоман)и средината што го опкружуваше...essentially doomed
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.810
Јако фан клубче станавме. Ми се свиѓа дружбава . :cool: :icon_lol:

Кој поминал барем две минути со нашикан џанак го знае овој момент перфектно.


:icon_lol::icon_lol:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Јако фан клубче станавме. Ми се свиѓа дружбава . :cool: :icon_lol:

Кој поминал барем две минути со нашикан џанак го знае овој момент перфектно.


:icon_lol::icon_lol:
Chris "I snorted a Little H" Moltisanti :pos: од yt еден коментар
 
J

joli1

Гостин
Заедно со The Wire, најдобра серија што сум ја глеал.

Ниту Breaking Bad, ниту Ozark, ниту било што друго што излегло од Netflix и у скоро време не е ни блиску до тоа што се The Sopranos и The Wire.
 
J

joli1

Гостин
На breaking bad можда би и дал уште една шанса некој ден.
Тоа Озарк може да иде да прошета.
Одлична е Breaking Bad, но според мене не може да се спореди со Sopranos. Малку треба време додека почнат ствари да се дешаваат, но има некои интересни и иритантни карактери.

Моја препорака ти е да ја изгледаш.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Една од најголемите грешки на Тони Сопрано во целата серија - самиот му призна дека го фаворизира исклучиво и само бидејќи се роднини, а историски речиси сите поголеми глупости низ историјата се случиле токму како последица на семејното наследување.

Типот беше зависник од Холивуд и од наркотиците од самиот почеток, сакаше себеси да се гледа како модерен гангстер кој ќе ја напише новата историја на мафијата, а потоа и ќе ја сними истата за големото платно.

Убаво му велеше Џуниор на Тони: лекот е истиот како за куче кое боледува од беснило - му ги скратуваш маките. На Тони малку доцна му текна да го примени ваквиот лек на дело.
Мене па Тони ми беше далеку по гнасен лик од Кристофер. Многу беше добро прикажано,Тони имаше некој себичен инстинкт, во секоја ситуација да си го гледа најдоброто за своја корист. Го убива кристофер заради тоа што сваќа дека како наркоман не му е доверлив. Едини по гнасен лик е Поли можда.
Иначе Кристофер е најсмешен лик убедливо за мене :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom