The Sopranos

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.054
Според мене Арти отсекогаш потајно беше во заблуда дека за да практикува патријархат во неговата фамилија треба да стане алфа маж како Тони Сопрано, и дека тоа е вистинскиот рол модел за еден сопруг и татко, но она што тој не можеше да го сфати е дека Шармејн го сакаше баш онаков каков што е, и тука секогаш Арти се обидуваше да се бори со ветерници па ете накрај и изгуби. Имаше тој и ретки добри потези (секако, сите беа поттикнати од жена му), особено кога отиде да се соочи со Тони да не го убијат педофилот тренер, иако Тони ѝ ги препиша заслугите на Мелфи за тоа дека треба да добие награда од општината дека спасила човек, но мислам дека и конфронтацијата со куварот имаше улога тука. Мене Арти отпрвин ми беше симпатичен лик и целата таа приказна околу Везувио ми е баш она my cup of tea. Симболично, крајот од прва сезона, откако претходно Шармејн рече дека не планира новиот ресторан да е дувло на мафијаши, заврши тотално спротивно - во ресторанот немаше регулар фолкс вечерта кога фати невреме. Сиот кеш од таа вечер е чисто дека „мафијаши“ ѝ вечераа на Шармејн.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570

Enjoy your lasagna . :icon_lol: :icon_lol:
Боби веројатно си уживаше во лазањата, со оглед на фактот дека Кармела ја имаше зготвено :D , а тој карикатуристот си доби брза и јасна лекција по цртање.

 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Не знам како ми текна на епизодава среде вожња денес, возев низ град, а не низ планина или во близина на шума.

Но знам дека тие 20 минути додека траеше вожњата, во главата ми беше Боби облечен како ловец. :pos:

0:42 - 1:00 Се разбира, Јуниор е главниот. :D


 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.514
Не знам како ми текна на епизодава среде вожња денес, возев низ град, а не низ планина или во близина на шума.

Но знам дека тие 20 минути додека траеше вожњата, во главата ми беше Боби облечен како ловец. :pos:

0:42 - 1:00 Се разбира, Јуниор е главниот. :D


За да го насмеат изненадно Бакала се појавил со огромно дилдо и тоа е смеењето од Тони.

Ако некој не го гледал новиот филм ич да не губи време, тешко срање е
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.251
Поени од реакции
3.176
Мене филмот ми беше ок, далеку од нивото на серијата и не многу поврзан со Тони, ама сепак ок.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
James Gandolfini threw a ‘tantrum’ over ‘Sopranos’ masturbation scene
James Gandolfini wasn’t jerking around on the set of “The Sopranos.”
The late actor — who tragically passed away in 2013 — reportedly threw a “tantrum” after he was ordered to film a masturbation scene for the groundbreaking series.
According to the new book “Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers,” the show’s writers penned a scene in which Gandolfini’s character, Tony Soprano,
pleasured himself in a gas station bathroom.

Gandolfini — who once claimed he showered after filming scenes for “The Sopranos” because he felt “dirty” — was said to be vehemently opposed to including the randy moment, which was written in partway through the sixth season.
However, he relented and filmed the frisky scene, before it was later cut from the final version of the episode.

Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers” claims that Gandolfini often objected to many character choices on the set of “The Sopranos.”

“There were … fitful bouts of disruptive incredulousness as he reacted to certain scripts he was handed,” the book’s author, James Andrew Miller, wrote in an excerpt published in New York magazine.

“Gandolfini … would sometimes balk at a particular scene and instead of asking [showrunner David] Chase, ‘Do I have to do this?’ he would wonder out loud, ‘What the f–k is this?’ and then declare flatly, ‘I’m not doing it.'”

The claims come after Gandolfini’s co-star Edie Falco spoke out about her years filming “The Sopranos” in an interview with The New Yorker earlier this week.
Falco, 58, described Gandolfini — who played her on-screen husband — as her “acting soulmate.”
“I don’t know how to explain this. We were just really regular middle-class, suburban kids that were never supposed to become famous actors,” the Emmy winner said.
Имав претходно споменато за несогласувањата меѓу Гандолфини и Чејс.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252

Ucraino??...va bona
Корки во сценава направен лом зјае во порничот

Ми се допаѓа директната транзиција од убиството до порничот, онака намерно направено за да ги задоволи Hits and Tits фановите на Сопранови.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.293
Поени од реакции
45.811
Корки беше најдобро одглумен наркоман што сум видел барем јас, било кога. Одење, манири, говор, поглед, све буквално.

Да.. и ова :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Корки беше најдобро одглумен наркоман што сум видел барем јас, било кога. Одење, манири, говор, поглед, све буквално.
Корки требаше почесто да го гледаме, ама стварно мислам без заебанција :icon_lol:

I hear Fat Vito has been ridin' the Hershey Highway :pos:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.775
Поени од реакции
10.529
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Корки беше најдобро одглумен наркоман што сум видел барем јас, било кога. Одење, манири, говор, поглед, све буквално.
И Кристофер е многу добро изглумен наркоман на хероин исто така. Од говор на тело, тикови, чешање итн.

Поготово во оваа сцена:

 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Изгледа ужасно... :pos:

Аман Поли, ќе го умреше човекот, а и на мене понекогаш знае да ми оди на ганглии.


Бидејќи имав ненормална тахикардија некое време откако прележав корона, можам да потврдам дека е ептен ужасно чувство, траеше повеќе од саат време додека не легнав да одморам.

Ама јас полесно поминав со 150 удари во минута во првите 10 минути, пред да се намали на 120 удари во минута, 210 удари во минута е смртоносно за возрасна личност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom