The Mentalist

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ништо посебно епизодава. Од наредната нема повеќе ниту една епизода да има во името Црвен/а/о или било кој збор поврзан со црвената боја. Црвениот дел заврши. Ништо посебно не беше епизодава, а требаше да биде најдобрата епизода од сите изминати, ама ништо.

Ќе го цитирам ПЏ, и ќе се согласам делумно со него, "I am dissapointed".

Пуштената епизода беше вистинска, Т МкА е РЏ.
Во наредните две епизоди серијава ќе ја напуштат Ригзби и Ван Пелт:love: :(, кои најверојатно ќе бидат пратени „горе“.
Жената која беше во црквата, која се обиде да му помогне на РЏ преживеа, и најверојатно таа ќе биде причината за горенаведеното.
Следната епизода продолжува со дејствие после 2 години.

Ќе ја нпуштат серијата, затоа што сметале дека е доста за нив овој „проект“, па решиле да си одат.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
"Are you fucking kidding me? This is how it ends? It was shit. Pointless running around. No final mind games. A henchman to stupid too find a live pigeon during a frisk..."
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Нејќам ни да ја пуштам епизодава после коментарите, а и оценката кога и ја видов.. сериозно тоа беше епизодата? Таа што им се испушти пред некој ден?

Абе, знајте како викаа у Хари Потер првиот дел, исто ко Волдеморт - така и Ред Џон. He did terrible but great things. И со ваква оценка последната епизода за него, that is not glorious.

 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
I have a real psychic. :)

You know who says that is a real psychic? Kristina, and the oldie we met at the finale of last season.

It wasn't the best ending though, but I think everything will come to surface soon. :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Still better than Lost's final.

Сериозно кога ја пишувал Хелер епизодата и ја одобрил имал испено литар абсинт?
Па уште и му се загрешило и најважната епизода во цела серија ја пуштија два дена порано. :facepalm:
Иван Карадак во соработка со Џамбазов ќе направеа подобра епизода од ваква аматерска.
Копуци, жал ми е за Сајмон Бејкер што требаше да учествува во ваква лакрдија на крајот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Така така ама сепак нема да плукам.

Искрено малце сум разочаран но којзнае можеби ова е некоја варка и допрва следува жестокото.

Барем се надевам ќе е така...
 
  • Љубов
Reactions: ob1
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Намерно да ја усеруваја немаше вака да ја направат. Поинтересни се епизодите од малечката невеста него оваа, оваа која требаше да биди јаготката на шлагот, епизодата која се чекаше одамна.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Намерно да ја усеруваја немаше вака да ја направат. Поинтересни се епизодите од малечката невеста него оваа, оваа која требаше да биди јаготката на шлагот, епизодата која се чекаше одамна.

Ти скриј се молим те, биваше да се јавуваш на 911 додека Патрик се обидува да те убие? Мислам мастермајнд си на криминална организација, што ќе ти тоа, требаше подобро да се организираш за вакви моменти.

:D


А сега сериозно. Не знам што му било на Хелер кога ја смислувал епизодава, ама јас додека ја гледав го имав она чувство туѓ срам ме изеде. Ни кулминација, ни тензија. Детско сценарио. Уште поглупо разоткривање. За трошките леб да не правам муабет. Шест сезони создава генијален криминалец, за тој криминалец да моли за живот, па уште трепни два пати ако се каеш и страшниот психопат се каел. Ништо не се слага. Смешки беше моментот со сакаш да ти кажам како ги открив имињата - Патрик реакција уво ме заболе. Уште посмешно ќе е ако го направат истиот штос од трета сезона па да излезе ни овој не е Ред Џон. Јас гарантирам дека после ова рејтинг им опаѓа за минимум 30%.

Лекција како не треба. А се имаа. И солидни актери и добар тек на приказна.

Кога само ќе ми текне колку го плукав Декстер за финалето. Ова не е ни финале, на пола ја зафркнаа. Веројатно веќе не ни ја ни гледам.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Намерно да ја усеруваја немаше вака да ја направат. Поинтересни се епизодите од малечката невеста него оваа, оваа која требаше да биди јаготката на шлагот, епизодата која се чекаше одамна.
Време е за менување на ник brah. Пошо сигурен сум дека не сакаш да си red-neck mo-fo begging fo' his life. :D
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ригзби и Ван Пелт изгледа виделе што глупост се спрема, па си донеле одлука да не бидат дел од циркузот понатаму...
Страшно нешто, да уништат долгоочекуван момент... Најверојатно толку од моето дружење со Патрик, отсега сама чај ќе си пијам.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Бруно Хелер у еден муабет имаше изјавено дека као ги прегледал сите епизоди од Менталист, и МекКелистер му се чинел како совршениот за да биде Ред Џон. А кога ќе помислам, може и имаше општо некои работи што можеа да бидат подобри кога е у прашање брилијантниот сериски убица!

Еве на пример, зошто Ред Џон, кој знаеме дека е таков, насилен, перверзен, онака во ставата беше некој ко МекКелистер? Напротив, и покрај осомничените, пример јас го замислував Ред Џон како некој многу наивен во фацата, со тенко гласче, и тука ми доаѓа тоа за гласот кој го користеше за да си го сокрие идентитетот, требаше да биде обратно-можда му требаше некој длабок, силен и груб глас за кавер, а всушност да беше некое мало, ситно паметно човече, што у неколку наврати и како такво го опишаа.
И друга работа што ми падна на памет а обрнаа внимание кога Ред Џон и МекКелистер гледајќи ги како целина ги осознаваа (нели, шерифчево као осомничен) - е дека на неговиот психолог и имаше кажано дека се плаши од висина - што се испостави дека не е вистина оти у една епизода (кога ја запросија Ван Пелт), го спаси Петрик од покривот на кој стоеше и се стрелаше со некојси таму, не се сеќавам веќе ни кој.
Ако таа постапка би ја замислиле како идеа на Ред Џон за МекКелистер, односно самиот себеси да се отфрли од осомничени - беше многу мудра, лукава, одлична.
И како шо спомна еден член погоре - заш бе Петрикче да не сакаш да знаеш како дошол до листата? Толку ли ти се здосади од се?
Иначе финтата со голубите беше еден од поинтересните за мене, ако не и најинтересниот момент во оваа епизода.:D Како да ви кажам, срцето ми е скршено. Од толку теории за Ред Џон испоразвиени од гледачите на интернет, Хелер forgot how to internet and decided to fuck the shit up, као тинејџерче некое. Што да ви кажам, имам есеј за пишување по педагогија, ама изгледа и тој ќе го префрлам на оваа тема, па утре за тоа ќе дискутирам на предавање. Ме погоди, не викам не. :D

П.С. За мене, Партриџ ќе беше правиот Ред Џон, ама прв го упуцаја, и од тогаш ко да знаев дека се што следи ќе биде булшит...
Остај другото, па и на Петрик филџанот за чај кога го скршија во епизодата пред таа, мораше ли и тоа? :facepalm:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Сакате да ми кажете дека ова беше последната епизода или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom