The Marvelous Mrs. Maisel

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Midge: Are you okay?
Joel: I killed him. I killed my father.
Midge: Joel, no.
Joel: Yes. Yes, I'm like that guy, uh...
Joel: Who was it?
Midge: Who was who?
Joel: The guy in the Bible that killed his father.
Midge: I don't know. Uh, Abraham?
Joel: No. He was the one who almost killed his son.
Midge: Absalom?
Joel: No. It didn't start with an "A."
Joel: Uh, Oedipus?
Midge: That's not the Bible.
Joel: But he killed his father.
Midge: And married his mother.
Joel: Well, other than that, I'm that guy.
:pos::pos::pos:

I'm done, folks! Беше ова едно убаво патување. Серијава, иако признавам дека со пад во квалитетот по третата сезона, беше вистинско откритие за мене и требаше претходно да им верувам на сите освоени награди, пофалби, чуда и порано да ја гледам. Ништо, ќе чекаме за некоја недела да излезе уште последната сезона, а некогаш, зошто да не - и ќе се репризира. Најтопла препорака до сите! Нема да зажалите!
 
  • Хаха
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ja zavrsiv i jas pred nekoj den

Se soglasuvam, malce opadna vo cetvrta sezona, posebno Susie e mnogu los napisan lik i sluzi za nijansa, voopsto ne e dobro razvien.

No drugite likovi se mnogu dopadlivi i funckioniraat, lesno vlagaat pod koza i odlicno se nadopolnuvaat. Udrija malce poveke na drama sakajki da ne pridobijat do kraj i malce nesmasno na izgled no sepak se snajdoa dobro i funkcionirase.

Cekame sega 5ta sezona oti ako skoknev den dva da ne ja gledam ludacava pocnuvase da mi fali :love:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Јас пак ја почнав четврта пред некој ден, таман сакам да ја догледам сезонава пред да почне петтата.

Вчера ја гледав трета епизода, со погребот на Сузи другарот, мене пак ми се допадна епизодата, да не речам ме дирна неочекувано. Дали дека толку време праев пауза од гледање на серијава, или што знам што, сезонава досега одлично ми се држи, чекам Лени со Миџ уште спојката. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Денес излегува последната сезона.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Тортата на Јануш во S05E04 - :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom