The disk is not formatted?

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Цело сабајле се малтретирам со еден проблем. Значи, земав да режам DVD. Го изрежа (немаше никакви проблеми при режење) и кога се обидов да го пуштам ми вика:

Disk is not formatted. Windows cant read from this disk. Disk may be corrupted or it could be using a format that is not compatible with Windows.

Пробав уште со неколку - истиот проблем пак. Изрежаните DVD-ја не ги пушта и на други машини. Вчера се си беше во ред, и сабајлево се деси ова срање.

Хитно ми е, морам да си го испразнам хард-дискот! Има ли некој појма што би можело да биде.

Благодарам.
Поздрав
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Абе зависит имат појке причини за проблемот. Види смени го двд-дискот пробај со ново двд, или пак преинсталирај го програмот за режење. А може да е и до двд режачот да му дошол денот
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Пробав све. Исти курац. Ма, маме му...сега коа највеќе ми треба ли рикнал!!! Ааахх...
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
probaj najdi nov firmware za rezacot ! ili pozajmi od nekoj drugar rezac ili nesto slicno. Edinstvena opcija
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
a da ne greshish nekade pri rezenjeto??? brzinata so koja rezish setinzite...?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Имат чаре како не, купи си нов DVD режач :)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.584
Поени од реакции
7.652
Како го среди?
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Сменив firmware. Си работеше. Сеа пак заебава. Почнувам да верувам дека 60% од дисковите што ги имам дома се сјебани.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Отвори вратата и дувај со Кирби или Реинбоу правосмукалка, гарант и ѓубре има на леќата! Мене ме дупеше пред два дена, rewritable цд-иња не сакаше да ги брише или да ги форматира, а не ги ни гледаше и велеше дека не се форматирани. После дувaње со Kirby џам си е, и чита и пишува и брише и форматира:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom