The Crown

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.031
Поени од реакции
34.659
Дефинитивно најлошата сезона, за жал...
Јас сум до шеста епизода и истиот впечаток го имав, ама ај реков да догледам до крај па ќе коментирам. Освен третата епизода, за Мухамед и Доди, таа беше на нивото на The Crown!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.031
Поени од реакции
34.659
Ема Корин што ја глумеше Дајана во S3 и 4 сега почнала да се идентификува ко non-binary и и(м) било чудно зошто била номинирана во женска категорија. :facepalm: Зини земјо, голтни ме!

1669494155479.png

:yid:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.301
Поени од реакции
16.889
Прашање на вкусови :) Јас сум до 4 епизода и засега ме воодушеви, третата посебно.
Ми се допадна целата таа трама околу Лејди Ди, не бев запознаена многу за Ал Фаед и неговото семејство затоа уште повеќе ме заинтригира.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.031
Поени од реакции
34.659
Ја гледаше некој некој првата половина од 6 сезона? Мое генерално мислење е дека и оваа, една од најдобрите серии на сите времиња успеаја да ја усерат за да се додворуваат на Чарлс, кој нели сега е крал. Не можам да верувам дека една од неговите реакции во оваа сезона била вистинска. Елизабет Дебицки - кралица, не принцеза! :cuc:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.301
Поени од реакции
16.889
Баталете го тој дел со Чарлс, го знаеме сите исходот, и покрај тоа добро ја извозија сезоната.
Туку оваа Дебицки како настапи во сезонава :cuc:
Кастингот 10/10 погоден
Првииот дел одличен, не можиш да останеш рамнодушен на целата приказна со Дијана.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.031
Поени од реакции
34.659
Фокусот на оваа сезона беше да се подобри репутацијата на кралското семејство, најмногу на Чарлс. Пред тоа 4 сезони (петтата беше горе-долу неутрална), кралицата беше прикажана како сурова и бескомпромисна, а исто и Чарлс додека ја изневеруваше со Камила, сега наеднаш ко на сценаристот да му ставиле пиштол на глава додека ја пишувал сезонава. Демонизирани беа Ал Фајед, а најмногу страдаше вистинитоста на делот меѓу Дајана и Доди.

Едвај чекам Вилијам да стане крал!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.031
Поени од реакции
34.659
Одличен кастинг
Одличен кастинг
Одличен кастинг
Одличен кастинг
Одличен кастинг

...

Се појавува 13 годишниот Хари:
1703342928429.png

:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom