The Crown

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.047
Поени од реакции
31.501
Аууу која бештија Злате, како не се најде некој да ја расчепи.
Прочитав дека ја викале Her Royal Rudeness, навистина. Многу одвратно суштество. Нормално дека имала неуспешен брак, кој би го трпел тоа однесување!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.740
Поени од реакции
38.842
Екшли за тачер има многу критики како е одглумена од англичаните, а мислам дека се и најверодостојни за тоа они, и мене од старт нарочито ми сметаше гласот на Андерсон, ко да напиња за посер, али ај мислев стварно и бил таков и на Тачер а тоа врска си немало, стварно делуе ко да прават пародија на ликот.
Уствари ај да се измрчи нешто, једино нешто што ми смета од сезонава е ова, све друго до сеа си врие стандард, имам уште 4 епизоди али квалитетот е тој, се држи до високиот стандард цела сезона, едноставно предобра серија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.047
Поени од реакции
31.501
Екшли за тачер има многу критики како е одглумена од англичаните, а мислам дека се и најверодостојни за тоа они, и мене од старт нарочито ми сметаше гласот на Андерсон, ко да напиња за посер, али ај мислев стварно и бил таков и на Тачер а тоа врска си немало, стварно делуе ко да прават пародија на ликот.
Уствари ај да се измрчи нешто, једино нешто што ми смета од сезонава е ова, све друго до сеа си врие стандард, имам уште 4 епизоди али квалитетот е тој, се држи до високиот стандард цела сезона, едноставно предобра серија.
И мене ми беше малку напорна со гласот, и со тоа што цело време гледаше на страна. Не сфатив што беше поентата со тоа, дали навистина била таква, не гледала со едното око, или сакаа да прикажат дека била иронична цело време. Не знам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Значи жими се нема поголем успех од тоа да најдеш две постави со актери кои ем ќе личат физички на ликовите што ги глумат, ем ќе изгазат во глумата :eek: :cuc:

Види ја Ема Корин бе човече, не е нормално ова, ИСТА ДАЈАНА, ја зјапам како некој неандерталец, КАКОООО е можно да се долови скроз и физикус и гестикулации и што не :eek:Се надевам новава сезона дека ќе им донесе Еми на Колман, Корин, Бонам Картер и Андерсон а и дечкото што го глуми Чарлс е перфекција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486

Пуштете го говоров на Елизабета и ќе забележите колку Клер Фој перфектно ја изигра улогата во нејзиното доловување. Истиот глас!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.401
Поени од реакции
16.664
Не сум некој што се интересира за кралсково семејство, ја загледав серијава ради настаните што се одвиваа одокулу, политика, промени во општеството.
Ама која гнасна фамилија се овие мајко мила, не ми е јасно како имаат толкав рејтинг и британциве си ги сакаат. Најголем впечаток ми остави поклонувањето спрема рангот дури и во приватен живот, надвор од протоколите и јавноста. Класични елитистични морони.
Мерак ми е како Тачер се однесуваше кон нејзе, иако на крај ја надживеа бабево.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.774
Поени од реакции
14.475
Не сум некој што се интересира за кралсково семејство, ја загледав серијава ради настаните што се одвиваа одокулу, политика, промени во општеството.
Ама која гнасна фамилија се овие мајко мила, не ми е јасно како имаат толкав рејтинг и британциве си ги сакаат. Најголем впечаток ми остави поклонувањето спрема рангот дури и во приватен живот, надвор од протоколите и јавноста. Класични елитистични морони.
Мерак ми е како Тачер се однесуваше кон нејзе, иако на крај ја надживеа бабево.
Мене ова па баш ми е јако.
Дека до крај одат, без разлика дали се работи за сопруг, сестра или не знам шо.

Да кажам и јас збор два за серијава.
Одлична, феноменална.
Актерите сите до еден погодени, не знам дали е до акцентот ама милина ми е да ги слушам.
До втора сезона сум и морам да ги издвојам Ванеса Кирби, која ја глуми Маргарет, кога сме кај неа каква пичкошка е во првите две сезони оваа мајко мила, сцената кога се враќа во палатата после првата средба со Ентони, искина, двеста пати ја изгледав :)
Исто и актерот кој го глуми Ентони јак лик. https://youtu.be/eRRkiNNMRbE
Кога сме кај актерите Томи ми остави добар впечаток, иритантен лик ама секогаш тука за да ги намести коцките, иако ме нервираше на многу наврати кај шо си го пика носот на секаде, ама нели тоа му е работа :) Актерот перфектен.:bravobe:

Сега не знам колку е вистина ова во серијава оти денешно време поготово платформа како Нетфликс можи да остави погрешна слика зс некои настани ама ако било навистина така Елизабет свака и част, на колку работи замижва и преќутва само за да ја спаси монархијата.

Значи сумирано првите две сезони ми се допаднаа, поготово кастингот е ептен погоден, ќе ми фалат актерите во наредните сезони ама читајќи ги коментарите низ нетот во наредните сезони си го задржаа квалитетот па едвај чекам да видам со Лејди Ди каква приказна ќе ни сервираат, не се сомневам дека ќе останам со подзината уста :)
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
641
Поени од реакции
1.607
Мене ова па баш ми е јако.
Дека до крај одат, без разлика дали се работи за сопруг, сестра или не знам шо.

Да кажам и јас збор два за серијава.
Одлична, феноменална.
Актерите сите до еден погодени, не знам дали е до акцентот ама милина ми е да ги слушам.
До втора сезона сум и морам да ги издвојам Ванеса Кирби, која ја глуми Маргарет, кога сме кај неа каква пичкошка е во првите две сезони оваа мајко мила, сцената кога се враќа во палатата после првата средба со Ентони, искина, двеста пати ја изгледав :)
Исто и актерот кој го глуми Ентони јак лик. https://youtu.be/eRRkiNNMRbE
Кога сме кај актерите Томи ми остави добар впечаток, иритантен лик ама секогаш тука за да ги намести коцките, иако ме нервираше на многу наврати кај шо си го пика носот на секаде, ама нели тоа му е работа :) Актерот перфектен.:bravobe:

Сега не знам колку е вистина ова во серијава оти денешно време поготово платформа како Нетфликс можи да остави погрешна слика зс некои настани ама ако било навистина така Елизабет свака и част, на колку работи замижва и преќутва само за да ја спаси монархијата.

Значи сумирано првите две сезони ми се допаднаа, поготово кастингот е ептен погоден, ќе ми фалат актерите во наредните сезони ама читајќи ги коментарите низ нетот во наредните сезони си го задржаа квалитетот па едвај чекам да видам со Лејди Ди каква приказна ќе ни сервираат, не се сомневам дека ќе останам со подзината уста :)
I ke ostanes :) , posebno ako si ja pratil/la istorijata na lejdi Di i Charles the Gnarly
Автоматски споено мислење:

Мене ова па баш ми е јако.
Дека до крај одат, без разлика дали се работи за сопруг, сестра или не знам шо.

Да кажам и јас збор два за серијава.
Одлична, феноменална.
Актерите сите до еден погодени, не знам дали е до акцентот ама милина ми е да ги слушам.
До втора сезона сум и морам да ги издвојам Ванеса Кирби, која ја глуми Маргарет, кога сме кај неа каква пичкошка е во првите две сезони оваа мајко мила, сцената кога се враќа во палатата после првата средба со Ентони, искина, двеста пати ја изгледав :)
Исто и актерот кој го глуми Ентони јак лик. https://youtu.be/eRRkiNNMRbE
Кога сме кај актерите Томи ми остави добар впечаток, иритантен лик ама секогаш тука за да ги намести коцките, иако ме нервираше на многу наврати кај шо си го пика носот на секаде, ама нели тоа му е работа :) Актерот перфектен.:bravobe:

Сега не знам колку е вистина ова во серијава оти денешно време поготово платформа како Нетфликс можи да остави погрешна слика зс некои настани ама ако било навистина така Елизабет свака и част, на колку работи замижва и преќутва само за да ја спаси монархијата.

Значи сумирано првите две сезони ми се допаднаа, поготово кастингот е ептен погоден, ќе ми фалат актерите во наредните сезони ама читајќи ги коментарите низ нетот во наредните сезони си го задржаа квалитетот па едвај чекам да видам со Лејди Ди каква приказна ќе ни сервираат, не се сомневам дека ќе останам со подзината уста :)
I ke ostanes :) , posebno ako si ja pratil/la istorijata na lejdi Di i Charles the Gnarly
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.477
Поени од реакции
18.631
Заслужено, каква одлична серија, глумци, слика, извонредно, честитки до сите.
Huge congrats to The Crown — it took home Best TV Series Drama, Best Actress (Emmy Corrin), Best Actor (Josh O'Connor), and Best Supporting Actress (Gillian Anderson).
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.774
Поени од реакции
14.475
Ја изгледав :)
Значи последните епизоди не можев да ги догледам од нерва, каков одвратен лик Чарлс мајко мила, се фатил за Камила како слеп за бандера, пијајца :tapp:
Искомплексирано мамино галениче, ја зедоја кутра жена на душа,да не беше принц ќе фатеше женска тилот кога ќе си го видев, ушло.
Инаку колку се смеев со сцената на Лејди Ди со видеото за роденденот на Чарлс, зошто побогу, зоштоо :ROFLMAO:

За мене омилен лик принцес Маргарет, си го проживеа животот жива сила не е.. :)

За кастингот нема што да се трошат зборови, одлични сите до еден, Оливија Колман е поголема кралица од самата кралица :cuc:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.047
Поени од реакции
31.501
Новава Дајана е најгрдата Дајана што сум ја видел на екран. Во анфас можеби и личи, малку, ама во профил е ко висок глушец. Ко тие белите ласици, како и да се викаат.

И Џонатан Прајс е пренизок за принцот Филип. По Мет Смит и тој другиот, изгледа ко низ годините да се смалувал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.774
Поени од реакции
14.475
А па Дајана една прелепотица шо беше шо да ти расправам :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom