Te сакам?

Ani4ka

PhAt Baby
Член од
27 мај 2007
Мислења
120
Поени од реакции
0
Lady напиша:
Zatoa sto nikogash ne si se zaljubila vistinski:smir:
Bas e polesno da kazes na nekoj te sakam ako ne go cuvstvuvas toa vistinski,ama i lesno e da kazes na nekoj ako go sakas i ako i on te saka i si siguren/sigurna deka i toj/taa te saka isto kolku i ti, vo sprotivno i pena da mi izleze od usta ne mu kazuvam deka go sakam...:kajg:
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па само едноставно му велам дека те сакам
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Sho znam, ne mi odi mnogu so zenite... A mozhe i mi odi ne znam
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
ne e se do toa da se kaze toj zbor ''TE SAKAM''...treba da se custvuva za da se kaze..
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Najtesko e koga nekoj nemoze toa da go kaze iako go cuvstvuva
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Не го имам кажано. 1. Оти не сум толкав (голем :)). 2. Оти треба стварно то да го чуствуваш за да го кажиш 3.Не ми притребало до сега :)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Ви се верува дека досеа немам кажано ТЕ САКАМ на живо?
Со смс или по телефон да, ти вика он те сакам и ќе пишеш и ти аха и јас те сакам...

Ама на живо друг е муабетот. Ти вика те сакам а ти буљаш како теле и не знаеш што да кажеш, е тогаш е далеекууу потеешкооо. И без разлика дали го мислам тоа или не, тешко ми е да кажам те сакам на живо...:toe:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Imam kazano ednas i toa posle 2 i pol godini vrska ... a prethodno me molese da i kazam te sakam, posto nikogas prethodno nemav kazano na nekoj takvo nesto, ja se vadev od toa, "zborovite ne znacat kolku delata, taka da ceni go toa sto go pravam" nemozam da kazam "te sakam" ako ne sum siguren vo toa...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
кажував, сега веќе не, а мене уште ми кажуваат...колку е само лош тој момент!ке треба време за пак да можам да кажам те сакам
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Тешко ми е да лажам кога го кажувам тоа. Ако не ја сакам нема да и велам дека ја сакам, само за да направам да се чувствува добро.
Лесно ми е да го кажам кога е вистина, кога е кажан од срце. Лесно и го кажувам на девојка ми.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Бидејќи по природа тешко ги искажувам емоциите,потешко ми е и на партнерот да му кажам''Те сакам''.Потребно ми е повеќе време за да соберам храброст и да го кажам тој збор.:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сметам дека те сакам треба да се каже само кога тоа навистина се чувствува. Иако многу сакам и сум заљублива, се уште го немам изговорено тој збор или од срам или од фактот што не сум го чувствувала баш тоа или па не сум била со личноста којашто навистина сум ја сакала, па не сум имала можност да ги искажам тие емоции. Многу конфузно се изјаснив, али битно јас се сфаќам што сакам да кажам.:pos::pos:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Лесно е да се каже ако се чувствува, ако е вистинска љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom