Teтово

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Acid напиша:
Јоцко, па дај "закачи" некоја слика од Тетово, или барем од АК-47 :wink:
ne e fer ova so go kaza kon mene i site albanci:nenene:
ama sepak:pos2:
sakam da kazam deka ni treba :3:
:love3: da si kazeme eden na drug :)
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Koj zbori loso za mojot grad ?:pishtoldz:tapp::pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ако не ги бројам доаѓањата во Тетово по службена (фудбалска) должност, последен пат таму бев 2000 год. Супер си поминував, и со Албанци и со Македонци. Сум јадел и пиел во Текето (одлично беше!!!), ама сега го загубив контактот со тие луѓе. Кој по странство, кој неможам да најдам, и така.
Навистина ми се допаѓа градот. Би сакал пак да се прошетам до Тетово.

П.С. Има навистина прекрасен стадион.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
A tetovo moj roden kraj a be supr grad samo ne idete na avtobuska sami posle 9.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Па градот и не е толку лош колку шо го прават некои други.Јас бев во март 2001 таму кога беше тоа џевата со кале мале итн,и добро макар времето беше какво шо беше,сепак успеав така малку да го разгледам градот.Луѓето ми се видоа така пријателски настроени и албанците и македонците.Не е баш чист градот но има шо да се види добро.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
VMak напиша:
"makedonski" ???

I vo Tirana se zivee poubavo otkolku vo Tetovo.
Tetovo veke prakticno ne e del od Makedonija. Iskreno zalam za onie koi ostanaa bidejki najveke ke nastradaat, kako so nastradaa Kosovcite (srbite) sto ostanaa do kraj.
Da ne me razberete pogresno, sekoja cest na vas sto ostanavate, ama site ne ste imale ista sudbina, ne ste osetile na svoja koza i ne ste svatile deka tamu se e predadeno i odzemeno.
Satot pravi tik tak, tik tak, tik tak, tik tak, koga ke se sluci vtoriot boom kon celta, koja ja postavile tie i nivnite sojuznici.
Epa vake:
1.Makedonijava ni nasa ubava propaga zaradi takvi ligusi kako tebe zasto samo znaete da jadete gomna tetovo e eden od najubavite gradovi u makedonijava nasa u toa sum siguren
2.Tie so izbegaa se glea kolku si go sakaat gradot i mestoto kade sto poteknuvaat znam mnogu slucai kade sto ne se primeni od okolinata kade sto otisle
3.Tetovo e super gradza ziveenje ako ne se cepkas ne te cepkaat
POZDRAV:motor:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
A za sto e temava pokonkretno da kazete, za bezbednost ili za nesto drugo ?
 
Член од
20 август 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Пред да речем нешто за Тетово да го прашам Администраторот зш не можем да го напишем цело име александармакедонски туку мораше да го мењаам у ствари скратим ка турско време да е ???

Тетово е град сакале или не да признаемо се развија напред... Проблемот кј нас Маќедонциве е што многу брзу се предавамо.. Според мојата теорија ратот у Маќедонија е напраен од страна на СДСМ и Ахмети или пак поточно со таен договор на Бранко и Ахмети ..За време на тија војни дејствија у Тетово највише имаше УЧК од друѓи градој ка на пример Скопскиот регион , Струшкиот и Кичевскиот регион и свите тија некој си команданти беа и од таму , команданти Струга, Оџа, Дреница, Шккљим,Џаџи и други све са надвор од Тетово.. Од Тетово излезе само овој лопаров од Порој Лека кој наскоро ќе го сместа кј што треба.. Дека Бранко го контролира Ахмети е последново у Охрид по повод прославуењето на Охридскиот договор кде што ДУИ збореше дека ќе го блокирал парламентот когај, ќе се гласала владата а после средбата со Бранко изјави дека ќе праа демоснтрације пред парламент само еден саат....
Со ова бла бл абл ааа скав да кажем дека месното население како што мие у тетобо кажуемо каурите и Албанците не бевмо многу запалени да се испотепамо меѓу себе.. Некој вика дека у Тетово нема живот односно нема кј да се шетамо .... Пред 1986 на Македонците главно шеталиште им беше Плоштадот вртевмо кругој околу фонтаната и свите се знаевмо нарочито кој дејќе од кое маало беја... Албанците седеја и ни продаваја семенќе се уште не излагаја и чаршија.. После 1986 никој не не избрка се отворија неколку кафиќи на ул Ј.Сандански ка Тесоро Мио, па после Имиѓ па Маестро, Камаро , Пино Јуниор ,102 беше на М. Тито и корзото се пресели 1986 на истото место кј што е и сега 2006 година.. Подалеку беше Пино преку река ама се идеше и беше пун немаше место да се седне...
Сега некој ми кажуе дека еве шиптариве не пикнаја у една улица да се движимо а не глеамо наназад дека сами смо се пикнале од 1986 или пред 20 године... Сега (да ги наречем Албанци) албанската популација која е млада нација израснала и почнуе да излага у чаршија и ни се глеа плева народ не можеш да пројдеш , тоа е факт али е факт дека покрај нивните кафиќи работаа и нашите. У Тетово све уште се слуша Македонска музика по кафанете и ечи касно до ноќ на пример кј Тетоец кафаната.. Сега се отвориле и многу Македонски кафиќи на ул Б. Кидрич Медисон, Пуенто Верте и не ѓи знаем другите нека некој тетовчанаец ги наведе и постира некој слиќе од ноќниот живот... Некој тепачке масовни Македонци Албанци нема а и уназад никогаш немало , имало поединечни кде што увек подебелиот крај смо го јаделе мие односно смо настрадуеле мие од Нож, како што погина Симче 1982 или порано или покасно или Мујо не знам која година беше..
Што е мојата поента на моево бла бла бла... Не навлегуем какви пари внесуа у државава дали се од дрога или проституција , знам само дека Албанците многу града тоа е лудница , добро е што почнаја да града и мини фабрике луксузни дуќани па и многу Македонци работаа кј нив на пример Ренова у Џепчиште има наши да не ги спомињам Високо Образовани Кадри кој работаа не ка амали туку ка инжињери за 1000 евра плата .. Него место да кукамо треба и мие да работамо односно да отворамо и да работамо да инвестирамо без некој страв дека некој тоа ќе ни го земе..
 
Член од
20 август 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0

31 јануари 2006 сликава е напраена на Калето од кј што ОНА не гаѓаше инаку днска е Атанасов Ден таму десно се глеа црквата Св Атанасија и доле пржимо кобасичиња на жар и љокамо црно вино а пред тоа акнавмо некоја раќија
 
Член од
20 август 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ова е поглед на плоштадот или бившото корзо пред 1986 како што појаснив погореа а над зградете е Шапка , Не е бш најсјајна сликава ама што да праем диѓиталниов апарат ми е од 1 мега пиксел немав паре тогај да купим ми фаљеа 30 марќе немачки јеби га ..
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
abe tetovo si e tetovo nema sto zakon ni e gradov AMA ZAKON pak ce kazem.
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
поздрав од охрид!
тетовчани не се давајте!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
SpAcE_c0wb0y напиша:
Зашто нејќеш да идеш?
Gradot nas e top dojdite nekoas.:)

P.S:Ako dojde nekoj od vas viknite me ke vi mestim nekoj decko ili devojka :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom