Teтово

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Eden Tetovcanec mi rece lesno e da bides Makedonec vo Strumica tesko e vo Tetovo,kako zivotot u Tetovo ima li problemi ili probljemi :pos:
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
StormAngel напиша:
Тетово е предградие на Гостивар.
Толку!
Oф, пустото... Колку години ме знаеш? Колку пати ДНЕВНО во периодот на интензивна комуникација ти имам повторувано: Гостивар е најголемото село во тетовска околија. Гостиварци имаат еден ден повеќе неработен од тетовци - оној кога им го ставиле првиот семафор им е празник на градот.
Ќе заборавев, се` уште си стои само тој едниот. :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
Tetovo, denes veke Tetova..... nikogas poveke!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Тетово, денес се` уште Тетово!

Само не те разбирам што „никогаш повеќе“? Нема да доаѓаш на гости тука или...?

VMak напиша:
Tetovo, denes veke Tetova..... nikogas poveke!
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
Болна вистина

Со Тетово веќе е се готово. Стана македонското Косово... Не е добро вака да се зборува, ама тоа е тоа. Албанците имаат национална стратегија и си ја исполнуваат. Знаат како да направат од Македонски крај во Албански... Секоја чест...


Поздрав до педерите што не излегоа на референдум
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
ne mi se zbori zosto e za placenje rabotata.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
Vikto[R]ebel напиша:
Со Тетово веќе е се готово. Стана македонското Косово... Не е добро вака да се зборува, ама тоа е тоа. Албанците имаат национална стратегија и си ја исполнуваат. Знаат како да направат од Македонски крај во Албански... Секоја чест...


Поздрав до педерите што не излегоа на референдум
Ist slucajot so Gostivar, Debar, Struga i Kicevo. Vremeto raboti za niv i vo Skopje.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Се надевам дека ова што го пишувате е поткрепено со факти и дека скоро сте биле во Тетово?
Сите промени се направени во 2001 и 2002 година. Во тој период се случи еден бран на продавања на „македонски” локали, енормно отворање на албански кафулиња, продавници низ центарот на градот и - толку беше. Во Тетово се живее нормално, многу поубаво отколку во Пробиштип, на пример. Нема проблеми, нема конфронтации, нема конфликти... Едноставно, град како и секој друг, со многу помалку криминал и насилство отколку Куманово, Скопје и Струмица (според статистиката од првата повоена година, овие три града беа пред Тетово по бројот на убиства).
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
Thief напиша:
Се надевам дека ова што го пишувате е поткрепено со факти и дека скоро сте биле во Тетово?
Сите промени се направени во 2001 и 2002 година. Во тој период се случи еден бран на продавања на „македонски” локали, енормно отворање на албански кафулиња, продавници низ центарот на градот и - толку беше. Во Тетово се живее нормално, многу поубаво отколку во Пробиштип, на пример. Нема проблеми, нема конфронтации, нема конфликти... Едноставно, град како и секој друг, со многу помалку криминал и насилство отколку Куманово, Скопје и Струмица (според статистиката од првата повоена година, овие три града беа пред Тетово по бројот на убиства).
"makedonski" ???

I vo Tirana se zivee poubavo otkolku vo Tetovo.
Tetovo veke prakticno ne e del od Makedonija. Iskreno zalam za onie koi ostanaa bidejki najveke ke nastradaat, kako so nastradaa Kosovcite (srbite) sto ostanaa do kraj.
Da ne me razberete pogresno, sekoja cest na vas sto ostanavate, ama site ne ste imale ista sudbina, ne ste osetile na svoja koza i ne ste svatile deka tamu se e predadeno i odzemeno.
Satot pravi tik tak, tik tak, tik tak, tik tak, koga ke se sluci vtoriot boom kon celta, koja ja postavile tie i nivnite sojuznici.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
VMak напиша:
"makedonski" ???

I vo Tirana se zivee poubavo otkolku vo Tetovo.
Tetovo veke prakticno ne e del od Makedonija. Iskreno zalam za onie koi ostanaa bidejki najveke ke nastradaat, kako so nastradaa Kosovcite (srbite) sto ostanaa do kraj.
Da ne me razberete pogresno, sekoja cest na vas sto ostanavate, ama site ne ste imale ista sudbina, ne ste osetile na svoja koza i ne ste svatile deka tamu se e predadeno i odzemeno.
Satot pravi tik tak, tik tak, tik tak, tik tak, koga ke se sluci vtoriot boom kon celta, koja ja postavile tie i nivnite sojuznici.
A kako mislis i vo Tirana se zivee poubavo otkolku vo Tetovo.Vo Tirana se zivee podobro od cela Makedonija.Tirana e fantasticen grad samo za informacija.Prasaj nekoj sto bil tamu i ke ti kaze kakov grad e Tirana,poubav i od Skopje e...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
Sekoj si go fali svoeto, po po "shochi".
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
VMak напиша:
Sekoj si go fali svoeto, po po "shochi".
PO PO "SHOCI"----- ne e toa moe,samo za informacija,moe e Skopje i niso drugo ama sakav samo da ti kazam deka najde pogresen grad za sporedba zs Tirana e eden od najubavite graovi na balkanot.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
0
mislam deka imas pogresni drugari.

"eden od najubavite graovi na balkanot.":lud: :kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom