Teтово

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.332
Поени од реакции
5.334
Не очекуев ова иако имаше таква иницијатива. Мислев на ова место ќе никне нова зграда со нешто кафиќ доле, кладилница, казино, маркет, бутик.

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.332
Поени од реакции
5.334
Не знаем што ќе ни се автобуси. Пребукирано е со колеве уште автобуси ни требаа да биде хаос у сообраќај. Друго мал град се стига свегде и пешки. Единствено да отидеш до Шулов универзитет, Медицинско средно школо, Тетовски универзитет треба ама и таму да пропешачиш се стига и пешки освен ако не истура дожд или паѓа снег па не ти се иде пешки да се намокриш.

 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.730
Поени од реакции
1.190
Znae nekoj prevoz za do sapka od sabajle so nosa taka? Mi se skija mi se place... pa ako znae nekoj so nosat nagore neka kaze :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.332
Поени од реакции
5.334
Еве ги рутите на возење на автобусите
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.535
Поени од реакции
2.233
Во Тетово кај е најефтино да се проверат антитела за прележан ковид?
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
22
Каде би можел да најдам ефтини места за краток престој во Тетово, хотели, хостели, приватни соби, апартмани ??...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.337
Поени од реакции
7.397
на темава, на пример, никој ништо не пишува за тоа
изгледа се навикнале
Што да пишеме, секојдневие ни е више. Тоа, презагаден воздух, ѓубриња на сите страни, кучиња скитници исто...Види сликава, на што личи ова? Флекана десно од контињеров на пример онде стои минимум 2 месеци. :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.641
Поени од реакции
1.356
Има рестрикции на водата, не дека нема 5 дена воопшто. Главниот одвод на вода од Лешница имал хаварија, одрон на земја , околу 50 м цевки оштетени Фи 500...ЈКП е при крај на санирање на штетата (денесе разговарав со еден од нив), мислам дека за ден два ќе го санираат. Тоа жила е 60% од вкупниот капацитет на водоводниот систем на општината.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.332
Поени од реакции
5.334
Тинекс маркетот го реновираат. Слушнав ќе го правеле нешто Cosmo Tinex. Тоа е нешто дрогерија слично како DM.

Еве и оглас за Cosmo Тетово

Е сега ако ова биде дрогерија маркетот кај ќе биде? Или на друго место ќе отвараа маркет?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom