Teтово

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од JoCkI, 21 април 2005.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.325
  Допаѓања:
  2.970
  Дека и без мерење се приметува се сложувам но добро е да се знае и во бројка тоа колку е загадено.
  --- Споено дупло мислење, 12 август 2017 ---
  Манојловски: Распали по Теута Арифи
  Александар Вељановски: Теута Арифи веднаш да преземе мерки и да ја исчисти дивата депонија
  Грнчароски: Системот за водоснабдување во Тетово има капацитет за 15 илјади жители, а во градот живеат 100 илјади луѓе
   
  Последно уредено: 12 август 2017
 2. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.248
  Допаѓања:
  553
  Смрди цел град а сеа ѓубре има на надвожњакој што е кај сервисиве што се на крај од градот а по него се цеди од ѓубрето од топлиниве што се топи абе што да кажуем милина :D
   
 3. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Знам знам, ама ипак не ми прае разлика. Крај краева не смо ни Кина нит па Индија (скраја да е) и око не им трепнуе да напраа нешто за тоа... Од друга страна Теута Арифи никад нема ни со прст да помрдне за ова. Ка што кажав и у прошлите постој, паре треба да се потроша таму, и у возврат нема градоначалникот да заработи ни еден динар од тоа... Кратко и јасно господа, копилињава што ќе влагаа овде у општина немаа одговорност према градов, туку ова ќе биде еден вид бизнис за нив. Ќе дава паре за одредени работе у градов АКО заработи нешто. После толку време што глеам како се одвива све, ова мислење нема да го променим, а и кое копиле дојде на власт овде, од било коа партија да е, ништо нема да напрае. :)


  Епа да бе, туека е депонијата, не се глеа ама туека е. Одма пред силосите (мизерија) е најголемиот дел што не се глеа, и се шири све до над мостот кј што са рекламете.
   
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  19.740
  Допаѓања:
  23.240
  На Албанците не им смета сето тоа ѓубре горење и слично. Па не се тоа руски инвестиции.
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Нели? xD
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.325
  Допаѓања:
  2.970
  Плус од топлинава знае да се запали по некој контејнер. Уште бетер смрди запалено. Контејнерите за ѓубре се фрлаат само навечер а цел ден се брдо планина на топлово и кога ќе сакаш да го фрлиш ѓубрето од дома или од работа се мислиш каде пошо нема место и мораш на крај да се одлучиш за покрај контејнерот. Доле под контејнерот дупка пола бекатон плочки се испокршиле или воопшто ги нема.

  За нас ни подземен контејнер не е решението, пак ќе има до контејнерот ѓубре.
   
 7. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Туку, чудо сеа не запалиле ѓубре ка тогај што знаеја да праа навечер, и цел град у смог. Ма да не знам....
   
 8. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.248
  Допаѓања:
  553
  Комуналното претприатие што моментално работи е катастрофа некогаш ќе ви ги сликам како работаат господата од ЈКП
   
  На Srcee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Не е ни важно... На Општината не и е гајле каква слика прае за градот па они како работеле xD За да работаа тија ка шо треба, треба господава од Општина да напраа план за депонијата и после тоа да ги стегна нив за врат малу.
   
 10. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.248
  Допаѓања:
  553
  Друже улиците не се измиени сто години секаде канализацијата труе не е само депонијата проблем јес дека е најголем ал не единствен
   
  На Kornet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Е да, улицете са уште бетер.... ја не памтим овја камиониве што ги користа за миење на улице да прошле негде по други улице освен главната што е...
   
 12. dark warrior™

  dark warrior™ The Police

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.248
  Допаѓања:
  553
  Ма и главната па еднаш неделно дали проаѓаат е прашање
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.325
  Допаѓања:
  2.970
  Ај што плоштадот го напраеа панаѓур со количиња и по некоја тезга туку деновиве пола трева изгорена САХАРА дури и кружниот е исушено, изгорено.
  --- Споено дупло мислење, 17 август 2017 во 18:43 ---
  Проаѓаа али само се мие навечер по крајот на тротоарот малце колку да се изгура прашината и тоа е све.
   
 14. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  Абе мизерија xD што да ти речем...пуста мизерија! xD проаѓаа све туе ради реда само....инаку травата кј културниов дом сум га видел, кј што паѓа сенка од дрвата е зелена, а на поотвореното малу е слама, една искра или едно цигаре и отиде тоа све....
   
 15. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.325
  Допаѓања:
  2.970

Сподели преку: