Teтово

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Bitno Jugohrom se zatvori I se napraeja trotoari niz grad, ova chadov sluzhi za da ima miris na lavanda u Tetovo.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Се враќав од Скопје пладнево, и ме пречека ова..... абе милина, шо да ти кажуем...
 

Attachments

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841

Каква градоначалничка имамо еј, гледате како се грижи за граѓаните, стално е на терен тамо кј шо има проблем. Абе шо да ти кажуем.

Бш ме интересира да ги чуем сега што имаа да кажа тиа што ја гласаја за 50е и што ги ваѓаја од дома да ида на гласање.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Гниде.... "Државо-творечки народ" биле они, јако!
 
B

Bafra

Гостин
Абе ова шќиптариве една општина да ја средија како што треба... божем шетани луѓе, доволно да копираа од Германија и Швајцарија а тие секоја општина во која се, личи на Кабул / Бејрут :facepalm:

Озбилно стварно не ги разбирам шќиптариве место напредок тие прифатија радикален ислам од која наголема штета самите имаат (посебно нивните женски деца)

Вода немаат, депонија пред носот, ама битно џамија и јазик o_O
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Абе ова шќиптариве една општина да ја средија како што треба... божем шетани луѓе, доволно да копираа од Германија и Швајцарија а тие секоја општина во која се, личи на Кабул / Бејрут :facepalm:

Озбилно стварно не ги разбирам шќиптариве место напредок тие прифатија радикален ислам од која наголема штета самите имаат (посебно нивните женски деца)

Вода немаат, депонија пред носот, ама битно џамија и јазик o_O
Абе брат....У Тетово-Тетовско и Гостивар-Гостиварско, свака џамија што се гледа е напраена за перење паре. Јавна тајна.... Не значи ништо тоа "шетани". Овде се понашаа ка љангари пуштени од ланче, кои шетани? Смее да писне у Германија или Швајцарија? Ќе го одера жив од казне. Да ступне малу на гас надвор од град или да фрли нешто у шума па дур и жив чуек ка нема наоколу, ќе му стигне одма "честитката" дома. Овдека свите дигаа чалам и ќе сврти 2-3 броја и нема казна овде. А од друга страна све си мислим овја колеве што са со швајцарски таблице или со германски, пола од нив може да са rent-a-car... Што им чуе нив таквоото за овдека? Тоа политичариве што продаваа памет е само појќе паре да можа да праа од овде... У Албанија сум бил, Тирана и Драч са стварно убај градој, ама само таму е изградено.... Зошто таму са главните :) А југот си е сам на себе остаен. А овја што са овде си имаа свекаква слобода, и има доволен закон колку да праа паре ка луди и да не им ги зема парете и да не се потепаа масовно меѓу себе. Тија не са свесни ако македонците ги снема од овде, или ќе им дојде Бабата од Тирана и ќе ги одере, све парете ќе им ги земе па и без гаќе ќе остана или па сами ќе се потепаа. Не знаа тија за напредок. Тија што збора "Градојте на запад албанциве ги изградиле", врска си нема... Тоа што е изградено, не е за арно на свите, туку за некои што сакаа да искориста (пак, перење паре). И ене ги тротоарине, сеа јадење гомна "гласајте не` па ќе допраемо"...ебати мизеријата...
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Пу пу не важи за ова, не сакајќи било..... хахахахаххх xD
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не бе сеа за МАЛЦЕ чад што го палеле екологија сеа па и ти немој вака :D
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Стварно, нема смисла људите да се замараа сеа со тоа. Ќе гори, ќе изгори (когај-тогај) и мора да допре после...таман нема да има ѓубре. xD
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Уште гори и смрди. Утре ќе има некаков протест само според мене мирен протест не е решението, треба работно време свите да собера ѓубрето од дома и пред општина палење да им смрди а улицата да се блокира да не може да дојде пожарна.

Когај не може никако да се реши чуечки цивилизирано крај краева нека има немирни протести, не само за ѓубрево туку и за многу работе протести масовни секој денови како што беше во Скопје.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Теута се покажа потполно неспособна да го реши проблемот со ѓубрето четири години, и сега не ни треба да ги слушаме оправдуањата од типот на ...Ѓубрето не го донесов јас, го најдов тука ( позајмена реченица од Скендербег, Слободата не ја донесов јас, туку ја најдов меѓу вас), ни тоа дека Гостивар не ги остава да го фрлат ѓубрето во Русино (а од иста партија се).
Само едно сакам да се реши - под чиј налог се запали ѓубрето (очигледна опструкција за неспособната градоначалничка), за недај боже да гласам за тие монструми!!!
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Теута се покажа потполно неспособна да го реши проблемот со ѓубрето четири години, и сега не ни треба да ги слушаме оправдуањата од типот на ...Ѓубрето не го донесов јас, го најдов тука ( позајмена реченица од Скендербег, Слободата не ја донесов јас, туку ја најдов меѓу вас), ни тоа дека Гостивар не ги остава да го фрлат ѓубрето во Русино (а од иста партија се).
Само едно сакам да се реши - под чиј налог се запали ѓубрето (очигледна опструкција за неспособната градоначалничка), за недај боже да гласам за тие монструми!!!
http://kurir.mk/makedonija/vesti/enormno-zagaduvane-vo-tetovo-od-deponijata-se-dokazha-deka-jugohrom-ne-e-prichinata-i-treba-povtorno-da-se-otvori/
:D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Заврна малце ама уште некако се осеќа мирис, не толку јак ама се осеќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom