Teтово

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Тоа е тоа.....мизерија... А зошто? Зошто општината ќе треба да даде некој денар појќе од парете што ги пера у градов...Душичиња, ќе нема за нив, стварно нема смисла.... Ја сум стварно убеден дека апсолутно ништо нема да се преземе за ова, и отиде само ка вода под мост. Ќе се збори некое време, и људиве пак ќе забраа, и пак ќе се продужи со исто. Никој не се замара и тоа е тоа.
За жал градот пропаѓа. :(
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
нема сосве, зошто некои људи многу паре пера у градов....ама сигурно нема да има многу напредок... за жал
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Гледам во Remall на местото на Carrefour отвориле некој си Best market. Мое мислење е дека подобро ќе беше тука се префрлеше Vero а на местото на Vero да се напраеше катна гаража и парк некој убоо дотеран.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Супер ќе биде тоа ама нема шанса да се деси..... Ќе се покрие цел Remall, ваке барем колку толку се глеа. Ако сака некој да напрае катна гаража ќе го земе и веро и паркингот пред веро, што значи ќе го покрие Remall тотално. И у споредба со Palma mall, Remall нема шанса да се натпреваруе.... таке ќе изгуби само појќе... Ама нз, нема шанса да знаеш што планираа за тоа место.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Гледам во Remall на местото на Carrefour отвориле некој си Best market. Мое мислење е дека подобро ќе беше тука се префрлеше Vero а на местото на Vero да се напраеше катна гаража и парк некој убоо дотеран.
a kakov e best market...nesto saglam ili obicna prcvarnica?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Абе господ знае, и ја пред некое време видов дека го отвориле таму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Некој албански локален макрет за кој пола држава никад чул, никад видел. Видов на фејсбук слики има доста производи од познати брендови и се али наместен не е нешто како појакиве класа бренд маркети. Имаше видов дел за зеленчук и овошје.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Некој албански локален макрет за кој пола држава никад чул, никад видел. Видов на фејсбук слики има доста производи од познати брендови и се али наместен не е нешто како појакиве класа бренд маркети. Имаше видов дел за зеленчук и овошје.
Па нивен маркет е, од Ренова/Шефки, нешто ко Даути...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ja у тоа Ремол имам само два пати влезено и од тогаш не сум ни бил. Еднаш пазарував во Керфур, а другиот пат купив мислам едни шорцеви на попуст али искрено не знам ни кој беше бјутикот. Eптен безвезе шопинг трговски центар ми е. нема ништо интересно, единствено Анхоч за компјутери што е.

Подобро е да ги средат трговскион на плоштад, комплексон Ловец, пазарот кој зјаат полупразни тука нешто да напраат наместо што отворија нови трговски центри.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Епа тоа викам, Реммол е без врска.... можда пола од дуќаните не са никому од корист. И добијаш едно глупо чувство само што ќе влезеш унутра.... Џабе, со Палма мол не може у никој случај.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Епа тоа викам, Реммол е без врска.... можда пола од дуќаните не са никому од корист. И добијаш едно глупо чувство само што ќе влезеш унутра.... Џабе, со Палма мол не може у никој случај.
imal pare cuekot - naprael....a sto naprael...glupost.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Не сум бил скоро 20 години у Тетово и вчера бев.
Лошо:
- возење и паркирање по улици неверојатно (особено паркирањето)
- згради начукани една до друга. Вас центарот и околината ви личи исто ко Дебар Маало у Скопје.

Добро:
- сите што ги прашав за правец, беа љубезни и ме насочија
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Епа тоа викам, Реммол е без врска.... можда пола од дуќаните не са никому од корист. И добијаш едно глупо чувство само што ќе влезеш унутра.... Џабе, со Палма мол не може у никој случај.
Уште ли има слики албански внатре. Колку што се сеќавам имаше некој слики црно бели со албанци како си месат нешто имаше и со кечиња мислам.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Уште ли има слики албански внатре. Колку што се сеќавам имаше некој слики црно бели со албанци како си месат нешто имаше и со кечиња мислам.
Ги има има со голема албанија и некој др националистички/идеалистички слики ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom