TAKSIRAT BOOM! FESTIVAL

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.453
Поени од реакции
7.881
и Juliette Lewis на Таксират оваа година, прочитав во весник па ај да проверам,
воала
http://www.myspace.com/juliettelewis
***********
Guano Apes.....:vozbud::vozbud:
Да, да, и јас прочитав, во Вечер.

ЕКСКЛУЗИВНО

Џулиет Луис на Таксират!

Актерката и пејачка Џулиет Луис ќе доаѓа на музичкиот фестивал "Таксират"! Како што прв дознава и објавува ВЕЧЕР, оваа за Оскар номинирана актерка, со својот бенд "Тхе лицкс" во Скопје ќе настапат на петти декември.

Сето ова може да се провери и на нејзината страна: http://www.myspace.com/juliettelewis, каде е ставен и точниот датум на гостување.
Минатата година "Juliette & The Licks" свиреа на фестивалот "Егзит" во Србија. Последен албум им е "Terra Incognita", а пред Скопје, ќе свират во Портсмут, Барселона, Мадрид, Париз, Милано, Амстердам, Цирих...

Минатата година на јубилејниот десетти "Таксират" настапија Д'Рутс, Марки Рамон, Свајзак, Аудио Булис, Суперхикс, СОНО, Бернис Пропаганда...

(Де.Т.)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Добра е Џулиет Луис, ја гледав на EXIT пред некоја година. Значи до сега има тројца потврдени, Guano Apes, Juliette Lewis и Elemental.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Џулиет Луис ми е тиња, одвратна појава.

Ако одам на Таксират, ќе одам за Гуано, и никој друг. А пошо Суперхикс нема да бидат на Таксират, очекувајте самостоен концерт во декември од нив... :)

Пеце најави повеќе пати, и тоа би била јака свирка. :)
 
С

Смока

Гостин
Со нетрпение го очекувам настанов..еден од најдобрте што се дешаваат у скопјево..ако не најдобриот =)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
47
Поени од реакции
2
Мината година за хип хоп фанови беше одлично...The Roots беа феноменални:vozbud:
Дај боже и оваа година да биде исто така феноменално за хип хоп фанови.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
требало DH да ги стаат на саем...секое друго место не е соодветно за нив
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.453
Поени од реакции
7.881

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Црвенко за Литиум рекордс.
Се надевам дека ќе биде во две хали па додека се ваму Хладно Пиво, јас ќе бидам во другата хала.
зашо толку ги нејќеш? знам дека у задњо време се усрани ама имаат ипак многу добри песни. На осмицата коа беа немав со кој да идам иначе ептен сакав,затоа сеа не ги пропуштам.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Hladno pivo ако вистина доаѓаат,сигурен сум дека ќе бидат најдобри на фестивалот!:smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.453
Поени од реакции
7.881
Hladno pivo ако вистина доаѓаат,сигурен сум дека ќе бидат најдобри на фестивалот!:smir:
Па од моето скромно фестивалско минато, неколку таксирати, еден ексит, неколку пис анлимитид, две позитивни вибрации, којзнае колку Марли денови и неколку онака фестивалчиња, можам да кажам следново: Ако си фан на Секс пистолс, колку и да се за никаде, колку лошо да звучат, колку и да се најлоши на тој фестивал, за тебе се НАЈДОБРИ.

Затоа фанови на ХП, навалете слободно. На 8ката другар ми Бобо ми ја пукна главата со тоа колку ХП биле добри, а јас никако да го убедам дека Дубиоза Колектив се за класа подобар бенд.

Наравоучение, пред малку Атко ми го кажа :) За политика, футбал и музика, колку и да се расправаш, нема убедување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom