T-mobile со поскапи и нови тарифи ?

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Ќе може некој да ми каже како беше таа тарифата за при-пејд, да зборуваш со тројца во круг бесплатно и плаќаш месечно не знам ти колку денари :) Кој број се звонеше и услови кои се.
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Значи..тарифата Relax 250 сеуште си постои, јас го продолжив договорот пред 2недели и си земав телефонче по цена што го нудат и во Relax Start тарифата...
Сакаш да кажеш дека јас можам да си останам на Flex 250 ако потпишам нов договор, зашто мојот ми истекува овој месец, ама не планирав да го продолжувам поради новите тарифи и ќе го раскинев, па сега ако важат ќе размислам.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Ќе може некој да ми каже како беше таа тарифата за при-пејд, да зборуваш со тројца во круг бесплатно и плаќаш месечно не знам ти колку денари :) Кој број се звонеше и услови кои се.
1400400 za 250den 500min

Сакаш да кажеш дека јас можам да си останам на Flex 250 ако потпишам нов договор, зашто мојот ми истекува овој месец, ама не планирав да го продолжувам поради новите тарифи и ќе го раскинев, па сега ако важат ќе размислам.
dada vazat i isto i flex250 si vazi
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
T-mobile ми го исклучи мобилниот во два правци и тоа за не платени две-три сметки на претплата од 1000 денари на тарифа relax family 1000 и имам до крајот на договорот уште неколку месеци. Кога ке ме бара некој на мојот број кажува дека бројот не постои и сега ке плакам сметка од 1180 денари со ДДВ за исклучен број кој не постои се додека не ги платам последните две три сметки :tapp:
Да можеше барем во еден правец да го користам бројот ,да можеа само да ме бараат на мојот број само да ми звонат а не вака во двата правци ни да барам некој ни да ме бараат :tapp:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.416
Поени од реакции
6.053
Месецов 1400 ми дојде сметката...највисока досега,секогаш до 1000 макс. правев.:uvo:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ко бев на при-пејд многу скапи тарифи имаше, ми се случуваше и со 25 денари кредит да не можам ни да му ѕвонам на некој.
Сеа во пост-пејд многу малку плаќам, поготово последниве 2 месеци се изнапраќав пораки, незнам по колку време висев на интренет(неам wireless), се изнапрајв муабет ,та било на one или vip мање битно, ми дојде сметка само 250 денари со се ддв негде 300 или 350 мислам дек ме фати.
Иначе на некоја си бизнис тарифа сум поврзана и многу поефтини се разговорите,а со два броја ми е бесплатно да прам муабет.
 
Е

експерт

Гостин
Зошто T-Mobile зема два пати ДДВ, еднаш кога ставам кредит (наместо 100 ми даваат 82) и еднаш за разговор или порака.
Ако ставиш кредит од ОНЕ, ти даваат толку колку што си платил.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Зошто T-Mobile зема два пати ДДВ, еднаш кога ставам кредит (наместо 100 ми даваат 82) и еднаш за разговор или порака.
Ако ставиш кредит од ОНЕ, ти даваат толку колку што си платил.
ednas ti zema ddv koga stavas kredit a koga razgovaras ili pracas sms ti zema bez ddv kredit
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Граѓаните се жалат од скапите цени на Т-Мобајл и Т-Хоум

Скапи импулси, сметки напумпани до плафон, ограничени разговори. Наместо задоволство и релаксација зборувањето на телефон останува да биде ноќна мора, кошмар за граѓаните. Револтот расте, решение на повидок нема.
„Мислам дека еден разговор на телефон не смее да е така оптеретувачки туку за нормално живеење, тоа е само телефонски разговор но секогаш е така, денес сметката за телефон е поголема и од онаа за струја, и од онаа за вода“,
- Според стандардот скапо е јас имам дете во италија, зборувам, мене ми е скапо“,
- Според стандардот сметките се уште се високи барем за одреден број граѓани“, велат анкетираните граѓани.
Ти Хоум и Ти Мобајл лани заедно остварија профит од околу 150 милиони евра. Во услови кога останатите оператори на пазарот работат со загуби ова е класичен доказ за монопол на пазарот, велат познавачите.
Иако речиси на секој агол се нудат реклами со ветувања за бесплатни разговори, во фиксна, во мобилна мрежа, сепак во пракса тоа не е така.
„Стандардот наш е многу низок и кога зборуваме на мобилен треба да водиме сметка дали да продолжиш да зборуваш или не, без разлика што имаат разни пакети, но мислам дека тоа е само земање на пари и ништо повеќе“, вели граѓанин.
Владата со 35 проценти од капиталот е втор по големина сопственик во Ти групацијата. На одлуките влијае преку нејзините директори што ги поставува на клучни позиции во компанијата.
Но сето наместо да им помогне на граѓаните и натаму им носи високи сметки за телефон на сметка на толеранцијата на деценискиот монопол.


Превземено од:
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=124076
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.484
Поени од реакции
3.826
teski aramii se telekom........ nemam povejke sto da komentiram***
 

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
Слушнав дека светското фудбалско првенство може да се гледа на мобилен телефон за некој си 100 денари па ме интересира како да активирам и на која страна да идам за да гледам?
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
фала ти за одговорот

--- надополнето ---

само што пробав, ова не работи. Пробав прво со нокиа 3G и отвори real pleer и се напиша дека не може да го пушти видеото. После пробав со друг телефон и ми напиша дека треба да го исклучам wifi-то а немам воопшто такво нешто :(
т-мобиле како што се "чесни" за интернет тарифирањето сега може ке ми земат 100 денари за 5те обиди (30 денари ми зема од секое конектирање на интернет па макар и 0,1кб се земе)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Дали може да се гледа фудбалот на BlackBerry Bold 9700 земен од Т-Mobile? Имам интернет услуга и месечно ја плаќам 1000 ден. 1 GB, ќе може да се гледа или ќе треба дополнително да плаќам?
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
фала ти за одговорот

--- надополнето ---

само што пробав, ова не работи. Пробав прво со нокиа 3G и отвори real pleer и се напиша дека не може да го пушти видеото. После пробав со друг телефон и ми напиша дека треба да го исклучам wifi-то а немам воопшто такво нешто :(
т-мобиле како што се "чесни" за интернет тарифирањето сега може ке ми земат 100 денари за 5те обиди (30 денари ми зема од секое конектирање на интернет па макар и 0,1кб се земе)
do tel ce da e
jas imam otvoreno so povece mobilki i rabotese osven so nokia ness zeza
 

Kajgana Shop

На врв Bottom