T-Mobile - Генерална дискусија

П

Пепси_

Гостин
Нарачуваат телефони за нивни луѓе - пред мои очи стигна комбето во салонот,им оставија 5-6 ќеси со мобилни,а мене ми рекоа дека нема никакви телефони.

Па морав да фаќам врски, т.е. вработена во салон еден во скопје,да ми најде телефон (и јас незнам од каде ги бараше ваљда низ скопје низ салоните) па да го прати во мојот град,и дебилите да ми го дадат.
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Дали има најави за продолзување на промо периодот?

И друго дали мора да земам телефон од тие што им се на лагер во салон на денот кога потпишувам договор или мозе да се договориме со нив да чекам додека моделот што го сакам пристигне?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали има најави за продолзување на промо периодот?

И друго дали мора да земам телефон од тие што им се на лагер во салон на денот кога потпишувам договор или мозе да се договориме со нив да чекам додека моделот што го сакам пристигне?
Може да го потпишеш договорот, а да почекаш да стигне телефонот кој го сакаш, кога ќе го зимаш треба да го покажеш договорот и готово :).
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Планираат ли овие од Т-М да прават некои намалувања на цените во скоро време или да донесат некои нови модели.
Планирам да си земам едно телефонче во Фемили М претплата до 4 000. Предлози некој? :)
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Oд 10-15 овој месец ќе донеле телефони. Ај не ми се чека веќе.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Тие шо не успеа да потпишат од Промо понудата за 500 денари, сеа ја имате истата во Relax Surf M пакетот само не е 500 туку е 600 :).
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Многу слаби Т-М :facepalm:
Инаку, има некој раскинувано договор? Како оди постапката?
 
П

Пепси_

Гостин
како иде ова со постпејд сметката.........значи на 1 име имаме 3 броја,и порака само на мајка ми и стигна за кредит нешто а у,на др 2 броја ништо?
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Знае некој како оди доплатувањето за телефон со замена на поените од Мој клуб ? Ми треба сооднос на поените во однос на денари, дали зависи од избраниот телефон и слично. Според моиве калкулации од нивниот сајт ми изгледа како да се 1:4 или 1:5 денари во однос на поени. Има некој други информации ?
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Знае некој како оди доплатувањето за телефон со замена на поените од Мој клуб ? Ми треба сооднос на поените во однос на денари, дали зависи од избраниот телефон и слично. Според моиве калкулации од нивниот сајт ми изгледа како да се 1:4 или 1:5 денари во однос на поени. Има некој други информации ?
Имаш на сајтот тоа
Ќе го одбереш телефонот и ќе видиш цени со мојот клуб
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Имаш на сајтот тоа
Ќе го одбереш телефонот и ќе видиш цени со мојот клуб
Фала многу, не сум го видел ова. Како и да е, ги немаат сите телефони внесено таму, па ќе морам до салон да одам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom