Tип на денот (Читај правила во прв пост)

М

Мартин`

Гостин
Денеска не испаднаа лошо утакмиците барем според мене ги сетив Јунајтед и Ајакс X плус Наполи 1 ама ме еб* квалитетно Интер за 52.000 денари. Сепак моја грешка иако губеа ЦСКА и само бод им беше доволен на Интер јас пак ја пишав 2ка и паднав. За утре овие утакмици ..

Арсенал - Дортмунд 1
Марсеј - Олимпијакос 1
Зенит - Апоел 1
Леверкузен - Челзи X2
Валенсија - Генк 1 (или 3+ гола)

Околу 8 коеф вкупно ќе имаат овие ..

Ова може да се изигра на поголем влог иако малце ме плаши Арсенал 1 да не изиграат случајно X зошто реално и им одговара до некаде тоа, сепак не верувам дека ќе играат во корист на Дортмунд да им дадат барем бод туку ќе одат на Француска врска преку Венгер за и двете кец и да се квалификуваат уште од сега во 1/8 заедно. Зенит мора да тепа ако сака 1/8 а Апоел шансата за осигурување на 1/8 финалето ќе си ја бара на домашен терен против последниот Шахтјор зошто реално и него полесно може да го тепаат сепак Руска лига и Зенит си е Зенит. А Валенсија си е утре најсигурниот кец на колото иако ептен мал коеф сепак супер тип може да дадат поголем.. или пак да се брка и 3-4+ на голови.
Плус најверојатно сингл ќе ја играм и Милан 1 ако имам на располагање повеќе пари или X-1 за нешто поситно, Барселона мислам дека сепак ќе изгуби на Сан Сиро бидејки во составот ќе ги нема Иниеста и Даниел Алвеш а Милан како “аутсајдер“ ќе изненади според мене.

Ајде среќно утре мора да фатиме, денеска лош кладилничарски ден.. утре мора да пукне :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
утре според мене "зицери" кои би требало да поминат.. нешто како денес со помали коеф
barca x2
valencia 1
marsej 1x
C.Zvezda 1
Djokovic 1
Siena 1
утре ке составиме нешо од овие валјда
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Те следам повеќе време и мислам дека немаш футнато вака кога ќе напишиш алл ин. Имаш некое инфо за утакмицава? :)
ne deka sum prorok ama iskreno otepani se ovie triglav a ikoef mi go zede umot i mislam deka imaa nekoj problem finanssiski nemaaa zemeno plata ova priffati go so rezerva za plative vazi za dvata tima
--- надополнето: Nov 22, 2011 11:49 PM ---
info pootepana ekipa od triglav amin ne deka nafta e nesto posebno vo poslednive 10 utakmici 1 bod so domzale ko igraja domzale so deca im igrase 2-0 gi tepa im nema spas na ovie baska 2.4 koef ne se propusta:D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
како да пресметам колку би ми била можна добивка ако користам систем ?? пример 6/7 7/8 ...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
mancester 1x
lion1x
birmingam dava gol
gilingam dava gol
soutend dava gol i na ovie od port vale sve da mu ebam po spisok gol ne dadoja ....ke si zemev ubava paricka....ebati srekjata, a iskreno se mislev megu grimsby i port ali toa e ....
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
nisto prijatele od falenjeto aj utre zdravje poveke...pozdrav
Пријателу оваа испадна како онаа кучињата лаат карванот си врви така и ние ако не денес утре и така џебовите ни се секогаш празни, ако си студент сенадевам дека не ја ризикуваше цела станарина..

јас утре дефинитивно уплаќам 600 на

Валенсија 1
Зенит 1
Порто 1Х
Арсенал ке одлучам утре дали 12 или 3+

Поздрав и со к`смет пријателе :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
МАРСЕЈ-1 1.60
МИЛАН-1X 1.85

ALL-IN
На Марсеј му треба натпреварот доттука бива...не ми се верува да се изглупираат на домашен терен против слабиот Олимпиакос..
Милан не верувам дека ќе загуби од Барселона а и не верувам дека ќе победи чист X ама за секој случај ќе ја изиграм 1X бидејќи и така има убав коефициент и плус Барселона сигурно нема да дава максимум на теренот бидејќи и со нерешно ќе е прва!
 
Член од
23 март 2011
Мислења
111
Поени од реакции
55
Hajduk split 1 ; 1.35
Bologna 1 ; 1.60
Chievo 1 ; 1.55
Valencia 1 ; 1.20
Sonderjyske 2 ; 1.40

okolu 5 koeficient..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom