Survivor Србија/Хрватска

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Некоја страна да не знаете за Nova HR за да гледам survivor?
Имаш на сајтот на Nova Hr само што таму брзо ги бришат за бесплатно гледање а и мора да си со хрватска IP адреса на интернетот.
За тоа ќе мора да најдеш некој VPN бесплатен па да пробаш да наместиш хрватска.
https://novavideo.dnevnik.hr/product/emisije/43655-survivor

Од кога ги споија племињава/екипите почнува повеќе да ми се допаѓа концептот и како се се одвива но не ми се допаѓа што го тераат многу долго.

Како што пишав и прочитав снимањата биле завршени но сеуште има за емитување епизоди. Логично е месецов или почеток на јуни да заврши но се зависи до монтажа на епизодите.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Имаш на сајтот на Nova Hr само што таму брзо ги бришат за бесплатно гледање а и мора да си со хрватска IP адреса на интернетот.
За тоа ќе мора да најдеш некој VPN бесплатен па да пробаш да наместиш хрватска.
https://novavideo.dnevnik.hr/product/emisije/43655-survivor

Од кога ги споија племињава/екипите почнува повеќе да ми се допаѓа концептот и како се се одвива но не ми се допаѓа што го тераат многу долго.

Како што пишав и прочитав снимањата биле завршени но сеуште има за емитување епизоди. Логично е месецов или почеток на јуни да заврши но се зависи до монтажа на епизодите.
Фала ти знам за странава него мислев стрим да не има да се гледа во 22:15 кога ја даваат премиерата дека не најдов за нова хр
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Фала ти знам за странава него мислев стрим да не има да се гледа во 22:15 кога ја даваат премиерата дека не најдов за нова хр
Ако сакаш да гледаш Nova хрватската инсталирај Kodi верзија 19.4 и со помош на видео туторијалов инсталирај тоа што е потребно за да има листа со тв канали.


Овде има цела листа канали поделена во неколку држави и во Хрватска ја има Nova. Може и ќе ти заврши работа за гледање и спорт. Ги има Sport klub, Arena Sport, мислам дека ги има и Sky Sport UK.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Ако сакаш да гледаш Nova хрватската инсталирај Kodi верзија 19.4 и со помош на видео туторијалов инсталирај тоа што е потребно за да има листа со тв канали.


Овде има цела листа канали поделена во неколку држави и во Хрватска ја има Nova. Може и ќе ти заврши работа за гледање и спорт. Ги има Sport klub, Arena Sport, мислам дека ги има и Sky Sport UK.
Фала Марсело
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Најверојатно уште една недела 5 епизоди и после се полуфинале сабота и финале недела.

Се намалуваат учесници во двете племиња.
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Пак ќе победи некој кој воопшто не заслужува откако тактичарот Стефан се договори со женскиот дел од црвената екипа да се изгласа Владимир кој според мене беше еден од тие што требаше да биде до крај Стеван,Горан и Владимир најкомплетни и најдобри натпреварувачи. Не ми се верува дека тоа се случи некој што воопшто не им е место се во топ 10...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570

Вчера не гледав поради тенис. Имаше ли отпаѓање?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480

Вчера не гледав поради тенис. Имаше ли отпаѓање?
Од овие ниту еден не заслужува да победи лицемерната Милица,влекачот Стефан и пијавицата Наџа... Победник Горан или Стеван ако е девојка тогаш Тена или Невена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Од овие ниту еден не заслужува да победи лицемерната Милица,влекачот Стефан и пијавицата Наџа... Победник Горан или Стеван ако е девојка тогаш Тена или Невена.
A еден победник ќе има или двајца еден од србите и еден од хрватите?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Од овие ниту еден не заслужува да победи лицемерната Милица,влекачот Стефан и пијавицата Наџа... Победник Горан или Стеван ако е девојка тогаш Тена или Невена.
Да не ги мешаш случајно Стефан и Стеван? Стефан е ситниот Стеван е крупниот.

Уствари во последно време теоријата ми е дека доста детали од игриве се местенки и ми се изгуби ќејфот. Обично само борби глефам а не ни стигам до племенски совети па само информации од инстаграм што ги ставаат на профилот ги следам.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Да не ги мешаш случајно Стефан и Стеван? Стефан е ситниот Стеван е крупниот.

Уствари во последно време теоријата ми е дека доста детали од игриве се местенки и ми се изгуби ќејфот. Обично само борби глефам а не ни стигам до племенски совети па само информации од инстаграм што ги ставаат на профилот ги следам.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Игрите за имунитет беа апла местени да тепа по едно племе во неделата, за да се движат заедно по број на луѓе.

Од тие за награди плавите тепаа во 95% последниве месец дена.


Стефан е убедливо најдобар од црвените и никој друг не заслужува победа од овие што се останати. Горан е најкомплетен од плавите, ама искрено сите ми скроз океј и не би ми сметало да земе било кој. Мада кога би бирал - Горан или Ника.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom