Survivor Србија/Хрватска

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
И survivor.hr, штета нашиве што не можат да организираат нешто вакво.
Или ќе биде, 2065 па внуците ќе ги праќаме.
Нашите може да си се пријават и во ова српско - хрватска верзија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ама мора српски да збориш
Па и не мораш а и да збориш зошто да не и да не знаеш ќе научиш јазик. Јазици е убаво да знаеш барем некој што ќе ти бидат од корист.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Стефан и Невена победници на Survivor 2022...
Највеќе од се ми е криво за Горан. Најчесен натпреварувач, се гледа дека човекот има добра душа.

Нема што интересно да се гледа на тв навечер сеа па
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Се знаеа победниците од пред месец дена... Заслужена победа и за двајцата.

Невена играше не фер во дуелот со Томислав, иначе генерално најбрза и најспретна беше од жените. Па и единствен натпреварувач од плавото племе што имаше шанса против Горан. Стефан од друга страна апсолутно најдобар од црвените.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Се знаеа победниците од пред месец дена... Заслужена победа и за двајцата.

Невена играше не фер во дуелот со Томислав, иначе генерално најбрза и најспретна беше од жените. Па и единствен натпреварувач од плавото племе што имаше шанса против Горан. Стефан од друга страна апсолутно најдобар од црвените.
Истото го приметив и јас. Не се враќаше скроз назад и се беше премногу поспоро од Томислав. Да бев на негово место немаше да брзам како него, ќе правев се исто како Невена.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Стефан и Невена. Па океј, заслужено. Иако Горан ми беше фаворит.

Стефан исто ми беше фаворит, али после со некои муабети проби дно па сменив мислење за него. Али дефинитивно најспремен учесник.


Инаку, турска серија Surviror-oв. Surviror со 5 ѕвезди, Ultra all inclusive.
Имаа многу храна на располагање, релативно добри временски услови, аутан, телефонски јавувања, куп прошетки. Претераа со наградите.

Јас не видов да преживува некој тука како претходните години што беше (освен Наџа, она преживуваше и се бореше со таа голема 5ка).
Претходно киснеа, гладуваа, се мотаа со маици против комарци, сами бараа храна. Се качуваа по кокоси, ловеа риби. Ништо од тоа не видовме тука.

Фалеше остров со испаднати членови, таен имунитет исто добра работа беше. Се немаат потрудено околу ова.


Игрите врска си немаа. Една игра ако изгледаш исто како сите да си ги изгледал.
За награда/имунитет полигон. Потрчај малку, повлечи јаже и мавај во некоја цел. Не може да се истакне кој е брз, кој е силен, кој е спретен, кој е паметен. На крај се се сведуваше на тоа кој е најпрецизен.
За личен имунитет/дуел рамнотежа.

Фалеа игрите во кал, претходни сезони се давеа во кал скоро секоја втора игра. Се пикаа или јадеа некои гадни ствари. Покреативни и поисцрпувачки игри имаше.

На крај па и ми има смисла само 15 000 евра награда. Не се измачија за повеќе.

Позитивна страна на турскава продукција ми е што повеќе се насочија кон емитување на дуелите, отколку трачарење на островот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Стефан и Невена. Па океј, заслужено. Иако Горан ми беше фаворит.

Стефан исто ми беше фаворит, али после со некои муабети проби дно па сменив мислење за него. Али дефинитивно најспремен учесник.


Инаку, турска серија Surviror-oв. Surviror со 5 ѕвезди, Ultra all inclusive.
Имаа многу храна на располагање, релативно добри временски услови, аутан, телефонски јавувања, куп прошетки. Претераа со наградите.

Јас не видов да преживува некој тука како претходните години што беше (освен Наџа, она преживуваше и се бореше со таа голема 5ка).
Претходно киснеа, гладуваа, се мотаа со маици против комарци, сами бараа храна. Се качуваа по кокоси, ловеа риби. Ништо од тоа не видовме тука.

Фалеше остров со испаднати членови, таен имунитет исто добра работа беше. Се немаат потрудено околу ова.


Игрите врска си немаа. Една игра ако изгледаш исто како сите да си ги изгледал.
За награда/имунитет полигон. Потрчај малку, повлечи јаже и мавај во некоја цел. Не може да се истакне кој е брз, кој е силен, кој е спретен, кој е паметен. На крај се се сведуваше на тоа кој е најпрецизен.
За личен имунитет/дуел рамнотежа.

Фалеа игрите во кал, претходни сезони се давеа во кал скоро секоја втора игра. Се пикаа или јадеа некои гадни ствари. Покреативни и поисцрпувачки игри имаше.

На крај па и ми има смисла само 15 000 евра награда. Не се измачија за повеќе.

Позитивна страна на турскава продукција ми е што повеќе се насочија кон емитување на дуелите, отколку трачарење на островот.
Да стварно ова и најмалку беше Survivor кога е во прашање преживување со храна.

Предходни сезони ориз јадеа скоро секој ден може да се каже дур не им дојде преку глава и не им се згади од ориз. Сега најмалку тоа прикажаа.

Игриве оваа сезона 98% исти на крајот поенот се добиваше со гаѓање предмети или да закачиш некој предмет. Џабе се мачеа да влечат, да местат сложувалки кога не беше поентата кој е добар во влечење и местење сложувалка туку кој е прецизен во гаѓање и фрлање предмети.

Единствена игра што ми се допадна е онаа со влечењето кога беа завржани едни со други и исто онаа игра кога се бореа кој прв ќе му го гурне тотемот од рака на противникот.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Од каде се знаеа?
Цело време читав коментари под објавите на инстаграм, пошто тука темава скоро и да не беше активна и имаа пишано пред добри 20тина дека дека Стефан и Невена се победници. Прво мислев да не е муабет онака, ама како се наближувавме до крајот, толку и коментарите зачестија, а богами и самото шоу одеше во таа насока.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дел од учесниците гости кај Иван Ивановиќ.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Милица неможам да ја поднесам па сеа се лигави дека била лезбејка ајде што е следно од неа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom