Steam: Официјална дискусија

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
frkata e od nivna strana ko so vidov gi ddosnale pa se izbrzale so vrajkanje i utnale keshot i nekoj ke jade boziken otkaz :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Сте се усрале за 10евра :D
Мене на 2та ацц ми стојат меморирани информациите со 5000+ евра баланс на картичката па никому ништо. Се е ок до сеа.
Едино стим ме лимитира и не ми дозволува да купувам игри. Ми ги неќат парите :D
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Сте се усрале за 10евра :D
Мене на 2та ацц ми стојат меморирани информациите со 5000+ евра баланс на картичката па никому ништо. Се е ок до сеа.
Едино стим ме лимитира и не ми дозволува да купувам игри. Ми ги неќат парите :D
Остај тоа, а трејдот шо ти го пратив гледам таму "on hold for xx hours" ко демек нешто превентивно праат..
за малку ќе стиснев cancel за да не те замарам, ама прочитав дека после ќе ме блокираат цела недела за трејд.. GGWP :D
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Да се извинат Steam, и да ги пуштат попустите уште едно 5-10% би било супер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Уште ништо не пишуваат. Одлична тактика.
Кај и да е ќе напишат некое текстче кое ќе не смири и во него ќе има потенцирано нешто во стилот на „We want to assure our users that no payment information was compromised“.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Уште ништо не пишуваат. Одлична тактика.
Кај и да е ќе напишат некое текстче кое ќе не смири и во него ќе има потенцирано нешто во стилот на „We want to assure our users that no payment information was compromised“.
5 hours ago:

Steam is back up and running without any known issues," a Valve spokesperson told GameSpot. "As a result of a configuration change earlier today, a caching issue allowed some users to randomly see pages generated for other users for a period of less than an hour. This issue has since been resolved. We believe no unauthorized actions were allowed on accounts beyond the viewing of cached page information and no additional action is required by users.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
5 hours ago:

Steam is back up and running without any known issues," a Valve spokesperson told GameSpot. "As a result of a configuration change earlier today, a caching issue allowed some users to randomly see pages generated for other users for a period of less than an hour. This issue has since been resolved. We believe no unauthorized actions were allowed on accounts beyond the viewing of cached page information and no additional action is required by users.
Го прочитав тоа ама јас очекувам како и сите други компании да напишат официјално на твитер/фејсбук профилите.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Го прочитав тоа ама јас очекувам како и сите други компании да напишат официјално на твитер/фејсбук профилите.
nesmeat dur ne se konsultiraat so advokati i se proveri izjavata od zbor do zbor za da se ogradat od mozni tuzbi ...
 
G

Goldie

Гостин
Дај предложете некоја FPS мултиплејер игра (да ја купам) а која ќе “вози“ добро на послаб процесор ? Графичката ми е добра али процесорот тапа, само 3.2GHZ
Играв пред 1-2 година и CS на стим ама глеам сега некако не оди баш најдобро како што треба, дали поради апдејтите си бара сега појак процесор или е нешто друго појма немам..
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
пак почна нападот над steam серверите.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дај предложете некоја FPS мултиплејер игра (да ја купам) а која ќе “вози“ добро на послаб процесор ? Графичката ми е добра али процесорот тапа, само 3.2GHZ
Играв пред 1-2 година и CS на стим ама глеам сега некако не оди баш најдобро како што треба, дали поради апдејтите си бара сега појак процесор или е нешто друго појма немам..
Ништо од ова што кажа, нема логика :)

Пиши конфигурација СО ИМИЊА (не само херци).
 
G

Goldie

Гостин
Ништо од ова што кажа, нема логика :)

Пиши конфигурација СО ИМИЊА (не само херци).
Еве, за CSGO е ставено дали ќе фаќа..

Untitled.png

Инаку и мене ми е чудно..
Со истава конфигурација пред година ипол-две ја играв играта и се таман си беше, сега ми текна пак да пуштам стим и да поиграм и има некој чуден лаг што иритира да неможе да се игра убаво.
 
G

Goldie

Гостин
>Pentium 4.
Dear God, 2000 си го бара назад
Процесорот не е сменет откако го купив компјутерот така да.. :D а и не ми се купуваат нови делови оти не го користам за игри, повеќе сум по фифа/пес на ПС. И пак ќе кажам чудно ми е како пред година ипол без проблем ја играв а сега ми сецка
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Процесорот не е сменет откако го купив компјутерот така да.. :D а и не ми се купуваат нови делови оти не го користам за игри, повеќе сум по фифа/пес на ПС. И пак ќе кажам чудно ми е како пред година ипол без проблем ја играв а сега ми сецка
za 3 meseci se menjaat stvari update na igra na driveri na sve a ne pa za godina ipol :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom