Steam: Официјална дискусија

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Во оваа тема пишете се што сакате за Steam клиентот, игрите кои ги нуди, вести поврзани со Steam. Може да поставите прашања, ке се обидам да ви одговорам. (Не сум од Valve :smir:). Еве јас да почнам...

Valve ни нуди бесплатен викенд на Day Of Defeat: Source како резултат на најновиот апдејт на играта. Еве повеке детали поврзани со него:

Introducing Palermo, a new Day of Defeat: Source map from Magnar "insta" Jenssen. This map's design was inspired by the Italian port city of the same name and was also based in part on "Salerno", a popular community map. Palermo features five capture points, four of which often flip back and forth between teams during play. The central plaza's two-person capture point is the map's key strategic area.

Steam Community avatars will now appear next to each player name in the scoreboard, on the end-of-round panel, and as part of the newly-added freeze cam. Also, when you have friends playing with you in the game you'll be able to spot them using the new Friend icon next to their avatar on the scoreboard.

There are now 51 unique achievements that you can earn for your play in-game. We've designed them to cover a variety of different play styles and specializations, and to recognize some of the rare and amazing feats people pull off while playing. For example, Jack of All Trades rewards players for earning a kill with a Machine Gun, Sniper Rifle, Rifle, Sub-Machine Gun, and a Grenade all in a single life.

Day of Defeat: Source players can now show off their own stats and achievement progress in the Steam Community, using a method similar to Team Fortress 2's gameplay stats. Detailed statistics including usage of each weapon and class will be gathered displayed, giving players an at-a-glance view of each other's specific strengths.

Tired of getting killed by snipers without being able to tell where the fire is coming from? Day of Defeat: Source now has a freeze camera of your attacker, which will let you know where they are (or where they were when they shot you) and also allows you to take a screenshot for posterity. Also, if you score three consecutive kills against another individual player, you will be called out as "dominating" them.
Официален сајт... http://www.steampowered.com/dod/palermo/
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Апдејт за перформансите на компјутерот:

Гледам Sickjoce напишал дека CS му е многу побавна (Steam, 15 fps) а кракуваната (NonSteam 30+ fps, незнам точно колку му е) побрза. Тоа нема веза со верзијата на играта, може да има некој вирус, некои програми кои работат во позадина и други разни глупости.

Steam обично зима од 5 до 35 mb, така да не би требало да имате никаков проблем со клиентот. Ако сакате малку побрзо да ви се стартуват игрите, може да исклучете In-Game Steam Community, но не го препорачувам тоа.

EDIT: Кога играте на VAC сервери, играјте без sXe Injected за VAC да не ви го банире акаунтот (ова не е 100% потврдено).
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.229
Поени од реакции
335
abe ti vikam ako iams 256 ram i steam ne odi rabotata
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
abe ti vikam ako iams 256 ram i steam ne odi rabotata
Епа со толку малку ке имаш проблеми. Ама, проби да исклучаш се што не ти треба (мсн, антивирус, разни други програми). Колку толку, ке ослободаш малку од меморијата, да ти оде подобро додека играш. Тоа е тоа, тешко со 256 да може повеке да извлечаш.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.163
Поени од реакции
129
Епа со толку малку ке имаш проблеми. Ама, проби да исклучаш се што не ти треба (мсн, антивирус, разни други програми). Колку толку, ке ослободаш малку од меморијата, да ти оде подобро додека играш. Тоа е тоа, тешко со 256 да може повеке да извлечаш.
Абе и се да гасни не му помага , нема шанса на 256 кантер асално да играш , сецка како лудо , фпс мала , само нов рам и графичка му е мајката сега..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.594
Поени од реакции
27.694
Треба да можам да играм.. 768 рам, џ форс 6200..

Него друг проблем имам.. Ангел т.е Oblivion.. дај ја и ти еден бизнис.. Да ти дадам тебе фино лепо пари па ти преку тебе да ми порачаш... Нез на кој др начин да ја купам.. кај ја ке се замарам со картички.. прво ке ти дадам пари на рака.. па ти ке порачаш.. па за колку таму недела дена ке средиме..
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ај во понеделник ке одам до тутунска да видам што ми стана со таа дебитната. Ако е стигнена ке ти пуштам гифт, после ке се разбераме. :) Дај мсн по пп да прааме мабет.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.163
Поени од реакции
129
Треба да можам да играм.. 768 рам, џ форс 6200..

Него друг проблем имам.. Ангел т.е Oblivion.. дај ја и ти еден бизнис.. Да ти дадам тебе фино лепо пари па ти преку тебе да ми порачаш... Нез на кој др начин да ја купам.. кај ја ке се замарам со картички.. прво ке ти дадам пари на рака.. па ти ке порачаш.. па за колку таму недела дена ке средиме..
А стој , за стим незнаеш како да набавиш ?
Вака , најди го Arkan од инсомниа , тој набавува стимови во македонија , 600 денари е , ке му пуштиш пари на сметка во банка , тој ке ти даде јузер и пасс и свршена работа :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.594
Поени од реакции
27.694
Сонил сум кој е тај аркан и што како.. така сигурно со обливион, му давам пари ми средува.. струмички сме си ние (x
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.163
Поени од реакции
129
Абе добро , да не те заеби обливион да се чудиш после :pos2: се шалам , исто ти е , само од кај Аркан ти е сигурно и проверено , ти ако си за земање од кај него лесно ке средиме , али како сакаш :back:btw Обливион има стим? :O
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Слабо лее бе, бе зеем ке извршам самоутепајство.

Steam е бесплатно бе бот. Игрите ги купуваш. И да сакаш нешто од Valve да играш, мора на Steam account да ја регистрираш играта.

Бај д веј, еве што имам на стеам регистрирано:

Half Life 2
Half Life 2 Deathmatch
Half Life 2 Episode One
Half Life 2 Episode Two
Half Life 2 Lost Coast (Free)
Portal
Team Fortress 2
Trackmania Nations Forever (Free)
Sam And Max Episode 4 (Free)
Peggle Extreme (Free)
Portal The First Slice (Free)

За бесплатните, линк после, мрзе ме сега, цс играм. :)
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.229
Поени од реакции
335
Za stim najverovatno ja ke prodavam samo uste malce da pocekam da vidam kako stojat rabotite so "dileror" i kolku moze da nabavi, cenata bi bila oklu 500 denari na stim so CS i plus nekoj bonus igrici
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
imate steam vo nekolku prodavnici vo skopje dobivate original counter srtike vo kutija se so username i pass 500 denari e vo jugoton ima i niz drugite centari vo skopje
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Добро бе ти Стеам само за кантер ли мислаш? Тоа ти што викаш е ретаил, не е стеам не треси глупости. Јас темава ја отворив за клиентот, не за цс.

Сите други "дилери" на Стеам е нелегално, ако Валве дознаат за тоа отиде акаунтот.
 
На врв Bottom