Steam: Официјална дискусија

Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Имам акаунтче на Steam, ептен имам вложено во него, купувано игри, длц, све и гледам да го дадам негде 300-350 евра. Да не се глупирам или да пробам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.395
Поени од реакции
24.873
Имам акаунтче на Steam, ептен имам вложено во него, купувано игри, длц, све и гледам да го дадам негде 300-350 евра. Да не се глупирам или да пробам?
Да не се глупираш.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.447
Поени од реакции
771
Дали постојат уште терминалите на Paynet, и дали ги има во тинексот кај Раде Кончар?
Знам 2017 - та, 2018 - та купував преку paynet за steam и се си беше океј, е сега знаеше некој пат да не ми дава, ама сепак се си беше океј.
Последна пат кога отидов во 2018 - та, во тинекс приметив дека го нема тој апарат, т.е. беше изваден. Прашав во тинекс, еден вработен ми кажа дека привремено биле извадени и не знаел кога ќе се вратат, а на интернет прочитав дека привремено ќе биле на поправка и дела немало да има paynet терминали некое време, ама тоа им беше напишано уште од 2017 - та.
Дали сега има paynet терминали?
Дали се вратени во функција, и дали пак може да се купува за steam? Ги има ли во тинексот кај раде кончар?

Ако ги нема ондак преку картица.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.395
Поени од реакции
24.873
Зошто јас успешно, без никакви финти, успеав набрзина да креирам 2 акаунти на Стим (ми требаа затоа што користев еден „легален“ SteamFix за да можам да играм co op една пиратска игра) и да ги користам, а другар кога пробувал да креира акаунт му барало да купи нешто од 5 долари???
Уствари можел да креира акаунт ама му се појавувало ова кога се обидувал да додаде пријател
1617474412087.png
А ја додадов пријател на тазе креираниот dummy account без никаков проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom