STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 @ Скопско лизгалиште - 03.07.2009

Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Почитувани пријатели Sun Production со задоволство ви го најавува второто издание на STAY CONNECTED Фестивалот. Овојпат фестивалот ќе се одржи на Скопското лизгалиште, на две концептуално различни сцени ќе настапат:

Techno/House Stage:

Програмата за оваа сцена е во изработка и ќе биде промовирана многу наскоро.

TRANCE Stage:

ETNICA Vs PLEADIANS Live - Etnicanet Records - IBIZA
www.myspace.com/etnicanetrecords






ECI & DARE - Wonderland Residents
www.myspace.com/wonderlandresidents

JOHAN - Pablo Crew

_________________________________________________

За квалитетната поддршка на фестивалот ќе биде обезбеден најдобриот JBL Звук, Специјално Ласер Шоу, Ув-Декор, Перформанси со Оган и многу други изненадувања...

Цената на билетите ќе биде 300 денари во претпродажба.

Флаер и комплетно инфо очекувајте наскоро.

Поздрав

SUN PRODUCTION
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Хммм Етника а?! :) Допажда ми се. :)
Ако сум во Скопје, сигурно ќе идам. :)
:helou:

Р.Ѕ. И локацијата е одлична. Да мрднеме малце од тоа саемот. :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Opaaa Etnica live plus na lizgaliste aiiiiiiiiiiiiii remetenjeeee.....toooo samo napred prodolzite taka se gledame na 20
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
за плеадијанс сум таму :helou:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
епа ај овај пат конечно да ги видам етника, веќе двапати до сега давам пари за етника, а никако да дојдат .. па мош сеа трета среќа.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
епа ај овај пат конечно да ги видам етника, веќе двапати до сега давам пари за етника, а никако да дојдат .. па мош сеа трета среќа.
E ke vidime dali ke bide treta sreka. Prosliot pat pred 2-3 godini trebase vo Dekadens mislam deka bese vo Kisela Voda ama ne dojdoa.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Хохохо знаете кај да мавнете мамицата :icon_lol:
Доаѓам за Макс Лафранкони спешл...не знам кој денес нема инфлуенс од Етника, или пак ја нема слушнато Triptonite...браво за потегов!
Идемо...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
охооо ... ке се оди и на ова... ама некако си мислам сега ке си поминам појако :)
Прво на Above и после овде ... the best beginning of the summer :vozbud:

охооо ... ке се оди и на ова... ама некако си мислам сега ке си поминам појако :)
Прво на Above и после овде ... the best beginning of the summer :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.421
Поени од реакции
7.772
Идемо рекордс, само да не се испедерчи Макс и не дојде.

Единствено бед ќе биде тоа што лезбејката од Лизгалиште ќе им каже на радниците да ја затворат чешмата.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Сакам да ми ја пушти Trip Tonight и да не јајте лајна на сред песна оти че ја снима. :pos: :pos:
Идемо нормално... :vozbud: Etnica по колку пати неуспешни обиди и да дое у Скопје... :pos: Апаш е тој Max.
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Max posleden pat beshe vo Muzej na sovremena umetnost pred 3 godini :) Togas dojde....za razlika od prethodnite 15 pati :))))
Valjda ke bide tuka i sea...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Ke dojdat i max i mauricio. ke bidat svireni lajvovi na dvata proekti i na etnica i na pleadians.toa e staveno na hartija i potpisan dogovor pomegu etnicanet records i sun production. koga i da bile najaveni i da ne dosle sigurni sme deka ne bilo po nivna vina. artisti kako niv ne bi si go dozvolile toj luksuz.koga ne znaeme sto tocno se slucilo da ne obvinuvame nekoj bez potreba.
Intenzivno se raboti i na bookiranje na dosta kvalitetno ime za techno stejdzot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom