StarCraft 2

Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Дај кажете usernames ако играте на battle.net. да се најдеме. Јас сум SpaceMarine
 
Член од
11 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
абе најдов инструкции со слики инсталирав играта почекав апдејтод и потоа разор кракот го екстрактирав sc2_copy па потоа оклучив keytro стиснав f2 па esc и кога ја оклучувам играта и одам Play as guest ми вели нешто дека треба да се логирам на бнет да ја ставам играта на акаунтот ... леле мн се нервирам... МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ КАЖЕ ШТО Е ПРОБЛЕМОТ ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Абе не може да се игра пртив АИ со кракувана игра?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ај кажете како да ја уклучам ова глупа игра, еден сат се мачам. :S

Значит се инсталирав, се упдејтерира, префрлив крак и сега се водам преку ова (од razor1911 ја спуштив).
4) Run Razor1911SC2_COPY.exe on the DVD to install additional content
5) Run Razor1911keytro.exe and hit F2 to activate your game offline
6) Enjoy the full single-player experience playing in guest mode
И стегам на то SC2_COPY.exe се инсталирвит таму нешто, после одам keytro.exe и стегам F2, ја уклучвам играта, одам Play like guest, и стап. Ми пишит регистрирај се бла-бла-бла.

И шо не прам како шо требит? :nerv:




ps. Ме изнервира во 4 сабајле, ебати играта.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ај кажете како да ја уклучам ова глупа игра, еден сат се мачам. :S

Значит се инсталирав, се упдејтерира, префрлив крак и сега се водам преку ова (од razor1911 ја спуштив).


И стегам на то SC2_COPY.exe се инсталирвит таму нешто, после одам keytro.exe и стегам F2, ја уклучвам играта, одам Play like guest, и стап. Ми пишит регистрирај се бла-бла-бла.

И шо не прам како шо требит? :nerv:




ps. Ме изнервира во 4 сабајле, ебати играта.
Откако ќе го пуштиш Keytro.exe фајлот, почекај до крај дур не ти каже "Press F2.. bla bla", па тогаш стисни F2.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Откако ќе го пуштиш Keytro.exe фајлот, почекај до крај дур не ти каже "Press F2.. bla bla", па тогаш стисни F2.
Nope. Пак исто ми пишит.

Го уклучвам итрото, и кога ќе се појавит тоа " For hidden message, click now F2 " стегам F2, потоа ЕSC, и иста приказна. Потоа пак пробав, ама да не го исклучвам т.е. да видам само дал ќе се исклучвит интрото, ама само истото го вртит, истите пораки... :tapp:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Nope. Пак исто ми пишит.

Го уклучвам итрото, и кога ќе се појавит тоа " For hidden message, click now F2 " стегам F2, потоа ЕSC, и иста приказна. Потоа пак пробав, ама да не го исклучвам т.е. да видам само дал ќе се исклучвит интрото, ама само истото го вртит, истите пораки... :tapp:
Направи update на играта претходно?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Odlicna igra, odlicna grafika i dobra prikazna vo pozadina. Dali nekoj znae koga ke izlezat ekspanziite?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
http://it.com.mk/starcraft-na-univerzitet-pa-da-se-ucat-za-menadzhment-veshtini/
Starcraft на универзитет? Па да, се учат менаџмент вештини…

Универзитетот од Флорида ја користи популарната стратегија Starcraft во предавања со цел да ги научи студентите за менаџмент на време и ресурси, како и за „адаптирано донесување одлука“.

„Моите вештини за решавање проблеми во Starcraft се исти вештини за решавање проблеми научени во школото и во реалниот свет.“ вели Нaт Пилинг кој ја води наставата.

Според објаснувањето на EME2040 – 21st Century Skills in Starcraft предавањето „Како што општеството станува се повеќе базирано на технологија со забрзано темпо, така станува важно за професионалците да имаат вештини, како критично мислеше, решавање проблеми, менаџмент на ресурси и адаптирано донесување одлуки. Овие вештини се основни во Starcraft и затоа ја прават играта одлична околина за студентите да анализираат и да преземат акции во комплексни ситуации.“

Курсот опфаќа неделно играње и потоа гледање и анализирање на снимените натпревари, како и писмени задачи за истакнување на анализата и синтеза на реалниот живот наспроти виртуелниот како и соработка со другите студенти.

Како што игрите стануваат се покомплексни така и нивната упортеба станува повеќенамеска и овој пример го истакнува тоа. Затоа следниот пат не велете „од игрите нема да научиш ништо, фати се за книгата“ туку потикнете го гејмерите велејќи им „само напред со развивање на критичкото мислење и анализирањето!“

:pos::pos::pos::pos:
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
http://it.com.mk/starcraft-na-univerzitet-pa-da-se-ucat-za-menadzhment-veshtini/
Starcraft на универзитет? Па да, се учат менаџмент вештини…

Универзитетот од Флорида ја користи популарната стратегија Starcraft во предавања со цел да ги научи студентите за менаџмент на време и ресурси, како и за „адаптирано донесување одлука“.

„Моите вештини за решавање проблеми во Starcraft се исти вештини за решавање проблеми научени во школото и во реалниот свет.“ вели Нaт Пилинг кој ја води наставата.

Според објаснувањето на EME2040 – 21st Century Skills in Starcraft предавањето „Како што општеството станува се повеќе базирано на технологија со забрзано темпо, така станува важно за професионалците да имаат вештини, како критично мислеше, решавање проблеми, менаџмент на ресурси и адаптирано донесување одлуки. Овие вештини се основни во Starcraft и затоа ја прават играта одлична околина за студентите да анализираат и да преземат акции во комплексни ситуации.“

Курсот опфаќа неделно играње и потоа гледање и анализирање на снимените натпревари, како и писмени задачи за истакнување на анализата и синтеза на реалниот живот наспроти виртуелниот како и соработка со другите студенти.

Како што игрите стануваат се покомплексни така и нивната упортеба станува повеќенамеска и овој пример го истакнува тоа. Затоа следниот пат не велете „од игрите нема да научиш ништо, фати се за книгата“ туку потикнете го гејмерите велејќи им „само напред со развивање на критичкото мислење и анализирањето!“

:pos::pos::pos::pos:
Мајката : Шо прајте?
Од соба : Еве мамо , учиме :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom