StarCraft 2

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Во историјата на стратегиите постојат три ремек дела кои неможат без разлика на нивните технички спецификации да се заборават. Сите треи савземаат други времиња и простори. Среден век и митски суштества- Воркрафт, Втора светска војна и нејзини варијанти Ред Алерт 1, Вселена иднина Старкрафт.
Појол без разлика какви ќе бидат реакциите на Старкрафт 2 кецот со рподолжението веќе се ѕакотвија во историјата како една од најдолго играните стратегии, освен тоа како што кажа Овердрајв, фановит дури и по 9 години не ја изгубија желбата за продолжение, ти да успееш некој да го држиш заинтересиран 9 години не е мала работа.
Инаку гледам енџинот е нешто малку послаб од тибериан ворс и може малку и ми смета тоа бидејќи тибериан ворс и те како реално изгледаат, ама најбитно е дека освен тоа што е применета 3д графика основниот принцип и интерфејс останува непроменет што значи луѓето од близард ги согледале работите кои во кецот ја прават играта генијална па ги задржале. Според мене прав погодок.

Да не заборавам да напоменам дека уметничка слика од феникс која можеше да се најде на официјалниот сајт на стар крафт ми стои во позадина веќе повеќе од 6 години.
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Само да не остани она: со група темплари маваш psionic storm и сета „магија” се троши во едно место. Ако ја напрат пак толку брза не ми се верва дека ќе можам да ја играм, warcraft ми лежи некако. Инаку имаше и петиција за ново продолжение, ја `потпишав` пред неколку месеци, а пред недела дена, баш барав официјални информации - немаше ништо.
Со душа чекам да излези, само да не се муфте рудниците, да има некои неутрални... чекај, немам ништо прочитано.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
ОМГ пак ќе ме заразат со игри..... :)

Досега само 2-3 игри ме седнале на компјутер а Star Craft - Brood War беше дефинитивно една од нив!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
се знае кога точно искача??!!! ќе има неко опасен мулти плеер, па да пукнеме некоја преку нет? како би дел мултиплеерот? да не е ко WoW со плаќање'n'shit? ќе мора да биде оригинал за да се игра преку нет?
едит. сега ми текна: ај ко за загревање да плескаме бруд вор? може да се игра преку нет? има заинтересирани? ја неам играно веков. и како би?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кенгур, излегува негде во 2008, а мултиплеер преку BattleNet.. така да, не знам дали ќе може да се игра преку интернет без оригинал.

Инаку, некако не ми се верува дека ќе останат на истите 3 раси.. уште од Brood War се чека на Xel'Naga (Samir Duran anyone?).
Duran explains that he is a servant of a "far greater power" that has slept for countless ages, and is reflected within that cell. Zeratul asks if Duran is aware of what this Hybrid is capable of, and Duran responds, "Of course I do. This creature is the completion of a cycle. Its role in the cosmic order was preordained when the stars were young. Behold the culmination of your history."
Zeratul is not impressed. As he prepares to attack the Stasis Cell, Duran admonishes him for his "typical" violence, and lets him know that he has seeded the Hybrid on many worlds, so it makes little difference if Zeratul destroys the specimens here. Duran claims that he will never find them all before they awaken, and when they do, his universe will have changed ... forever.
Ќе видиме, има уште многу време додека да излезе..
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Prijteli... Ima SAMO ideja za igrata, ne e ni pocneto da ja pravad, a kamo li da ja izvadat vo javnost...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Јас како што знам имаше идеја за комбинација StarCraft - WarCraft.... нешто како Terrans, Zerg и Protoss најдуваат портал за патување низ времето и се враќаат во времето на WarCraft и се борат сите раси едни против други.....

Мислам дека од ова ништо не испадна... ќе видиме со SC2
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Igrata e veke pocnata i sigurno pocnale beta testovi da pravat. Cim ima gameplay klipovi toa znaci alfa testovi zavrsile i deka igrata e planirana da se izvade vo javnost
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Potato напиша:
Prijteli... Ima SAMO ideja za igrata, ne e ni pocneto da ja pravad, a kamo li da ja izvadat vo javnost...
Saiya Jin напиша:
Igrata e veke pocnata i sigurno pocnale beta testovi da pravat. Cim ima gameplay klipovi toa znaci alfa testovi zavrsile i deka igrata e planirana da se izvade vo javnost
Според Blizzard, играта се прави од 2003, и е во pre-alpha стадиум, а бета би имало негде при крај на 2007.. затоа реков дека има уште многу што може да се додаде/измени, и дека нема шанси да не се стават Hybrids во приказната.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
дали некој го виде првиот трејлер???:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

се што пишав појке не важи....
еееееееееее стар крафт..цц ц ц цц кој би рекол???
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Да да го изглеав и трејлерот и ингејм клиповите се тоа и мене ми изгледа дека ќе биде екстра.За тоа за расите ќе останат 3 раси Terran,Protoss,Zerg.Може да проверите и на самата официјална страна дека нема да има нови раси http://www.starcraft2.com/ во Features нема ништо напишано а воедно и на самата презентација во кореја близард потврдиле дека нема да се работи на нова четврта раса.Е да да не заборавам зашто близард прават продолжение http://youtube.com/watch?v=td9gNS3eGZ4 , про гејминг јебига :):)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Гледам идеја за ставање на Mothership кај протос, би било штета да нема кериери повеќе.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
чекајте бе сеа ’’излезе’’...можда до 2008 ке има вкупно 6 раси кој ни гарантира дека ке нема?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Kj овја blizzard ме нервира тоа што у игрете има ограничено војска да праеш за разлика од westwood или EA (мислим на command & conquer игрете) ама многу добра игра е starcraft и за све игре што имаа lan може да се играа на интернет преку hamachi
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
3:18 - Warprey also very effective against structures - very vulnerable to small unit fire - shows warpreys getting wiped out by terran marines. Physics system lets debris from warpreys roll down a ramp. Showing one more unit - warped in in a serious of cubes - giant floating base - called a protoss mothership - can only have one at a time - cost big resources - special abilities include timebomb that slows all enemy missiles inside a sphere field - shows terran missle launcher shooting in projectiles that stop in the field before they reach the ship - when field ends missiles drop the ground - they also have a planet cracker attack where giant lasers stream from ship to ground - ship can be moved around while planet cracker laser is active - the ship looks like a metallic, triangular sand dollar - mothership can create a black hole anywhere it wannts to - creates distortion that actually sucks ships in and destroys them - in the demo the black hole destroyed four terran battle cruisers in about ten seconds.(за мадершипот :) )

Како што реков близард сами изјавија дека нема да се работи на четврта раса,ако мене лично ме прашуваш ја би сакал да има нова раса зашто да не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom